723 Shares 9695 views

Należy zwrócić uwagę na złącza SATA

O tym, jak wygląda złącze SATA, właściciel zna każdego nowoczesnego komputera osobistego. Serial Bus ATA seryjny (stąd nazwa), przeznaczony do podłączenia dysków napędów optycznych i dysków twardych, zastąpił przestarzały równolegle (PATA). Wielu pamięta jeszcze standardowe dyski twarde IDE, które są do podłączenia do płyty głównej za pomocą szerokich i płaskich kabli, składający się z 40 i 80 przewodów pod napięciem. To nie jest to, że złamał one cyrkulację powietrza lub były niewygodne, ponieważ instalacja i układania przeprowadzane codziennie. Wynika to z faktu, że doszło do „sufit” z szybkością transmisji wynosi 150 megabitów na sekundę, a dodanie dodatkowych przewodów dla ochrony przed wzajemnymi zakłóceniami była niewłaściwa. W wyniku tego zaproponowano inny standard – SATA szereg parametrów powyżej PATA (IDE). Wszystkie nowoczesne dyski twarde – urządzenie HDD-SATA.

Obchodzenie złącza …

Zephyr magistrala szeregowa jest prawie niemożliwe do pomylić z niczym innym. Przewód ten 10h3h30 wymiary (szerokość, grubość, długość). Zazwyczaj jest to powłoka z koloru czerwonego (chociaż są modele na niebiesko, żółte i pomarańczowych odcieniach). Po obu stronach złącza SATA zainstalowanej. Chociaż twórcy mają pewne wady PATA, ignorując zasady odniesienia z kabli SATA, nie można oczekiwać, stabilną i nieprzerwaną pracę podsystemu dyskowego. Przede wszystkim, po podłączeniu należy starannie zbadać SATA złącze przewodu: jego specjalna konstrukcja nie pozwala wadliwego połączenia. Złącza na płytce, a pętla (czasami nazywane wtyczki) musi być taki sam dla występów wewnętrznych. Wnioski: Nadmierna siła jest nie do przyjęcia. Niewiele osób wie, że złącze SATA nie jest przeznaczony do częstego włączania / wyłączania cykli. Zainstalowany w styki są cienkie zakrzywione (sprężynowymi) taśmy z miedzi, które łączą zapewnia wysokiej jakości kontakt elektryczny. Z częstego włączania siły sprężania zostaje ograniczone, co może prowadzić do uszkodzeń przy przenoszeniu danych. Wniosek: trzeba użyć specjalnego rozwiązanie – eSATA, lub jeśli nie ma innej drogi (jak w przypadku laptopów), konwertery SATA-USB, umożliwiając podłączenie urządzeń nie do magistrali ATA i USB.

nieoczywisty wada

Niektórzy użytkownicy już do czynienia z faktem, że czasami SATA urządzenie bez wyraźnego powodu całkowicie przestanie działać lub istnieją różne błędy transmisji (błąd przed spowolnienie). Jednym z powodów jest to, że złącza pętli i deska rozerwać. Możliwe do odzyskania przez wydobycia i ponownego zamknięcia pętli. Jednakże, nie jest to rozwiązanie bardziej niezawodne. należy zakupić kabel SATA, w którym łącznik jest umieszczony metalowy zatrzask-lock. Dzięki jej samoistnego odłączenia jest praktycznie niemożliwe. Ten szlak jest warte 30-50% droższe niż zwykle. Niektórzy producenci płyt głównych z produktem oferować jeden taki ślad. Ogólnie rzecz biorąc, złącza SATA są bardzo niezawodne i bardzo rzadko zawodzą. Jeśli zastosujemy się do powyższych wskazówek, czas trwania ich działania pokrywa się z czasem całej planszy.