175 Shares 7933 views

"Mikrotika" ustawienie. MikroTik: szybka konfiguracja punktu dostępowego

Teraz coraz więcej firm chce wykonać jedną sieć informacyjną, więc ta kwestia jest istotna. Aby połączyć sygnały potrzebne do prawidłowej pracy z parametrami sprzętowymi. роутер MikroTik . W tym artykule będziemy mówić o tym, jak skonfigurować router MikroTik.


Podsumowania

Generalnie, modele tego producenta są uważane za odpowiednie zarówno dla domu i biura. Można nawet stworzyć dużą siatkę do pracy z dużą liczbą pracowników biurowych. Router ze względu na ich wydajność będzie działać zarówno w dużych przestrzeniach i małe. Urządzenie i jego protokoły mogą bezpiecznie pracować na różnych systemach operacyjnych. Router ten jest uważany za jeden z najbardziej znanych na rynku rosyjskim. Ustawienie „Mikrotika” od zera jest dość prosta.

funkcje

Sporadycznie mogą wystąpić problemy z siecią, gdy klient jest za NAT-em. W tym przypadku, gdy pracuje z protokołem L2TP mogą pojawić się problemy, takie jak blokowanie pakietów. Aby rozwiązać ten problem, należy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji obsługi. Protokół ten ma swoje wady. Na przykład, podczas pracy z bezpieczeństwem IT i wydajność jest znacznie zmniejszona. Więc w tym przypadku mamy do korzystania z technologii IPSec. To pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Z tego powodu, wydajność spada jeszcze bardziej. Ogólnie rzecz biorąc, te techniki działają doskonale wykonywać inne opcje, więc utrata produktywności można nazwać płacić za bezpieczeństwo.

serwer

W celu wykonania konfiguracji routera serwera „Mikrotik”, należy wpisać statyczny adres IP. Ten niuans należy przestrzegać w każdym przypadku, ponieważ adres nie może być zmieniony. Jeśli on jest dynamiczny, to wciąż konieczne do wszystkich użytkowników do korzystania z-DNS, który pociągnie za sobą zbyt wiele niepotrzebnych działań. Aby utworzyć profil, należy otworzyć sekcję PPP. Tam użytkownik zobaczy oficjalnego menu, który jest nazywany „Profile”. Po koniecznego do wytworzenia pożądanego profilu być stosowane do różnych przygód. Ponadto, należy również zastosować szyfrowanie i dostarczamy automatyczną kompresję danych. Zastosuj najpierw zastrzeżenie jest konieczne, by technologia być domyślnie zaznaczona. Trzeba powiedzieć, że konfigurowania serwera – jest to dość skomplikowany proces, więc trzeba mieć oko na niego i nie być rozproszony. Oto router w zarządzaniu „Mikrotik”.

Konfiguracja WiFi

Po profile zostały stworzone, trzeba skonfigurować moduł Wi-Fi. Będziesz potrzebował programu winbox. W nim trzeba uruchomić i wybrać opcję połączenia bezprzewodowego. Ustawienie „Mikrotika”, gdy chodzi o punkt dostępu jest bardzo prosta. Następnie trzeba wpisać wszystkie prawidłowe wartości, przejdź do właściwości sieci VLAN1 wybrać pracę z bezprzewodowymi punktami dostępowymi. Aby upewnić się, że wszystkie ustawienia są ustawione prawidłowo, należy wybrać opcję HTC. może być konieczne dostosowanie serii danych. Muszą zapytać eksperta (ISP). Jeśli wiadomo, że bez dodatkowych danych nie jest konieczne, aby określić, można przejść do menu „Zabezpieczenia”. Gdzie trzeba przejść do ustawień, a następnie skonfigurować system szyfrowania. Pożądane jest ponadto ustawić szyfrowanie. Dzięki niemu będą mogli ustawić hasło na punkcie dostępowym. Konfiguracja routera w tym zakresie jest dość łatwe, bezpieczeństwo jest znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż innych urządzeń bezprzewodowych. Należy również rozumieć, że szyfrowanie – nie jest jedyną rzeczą, która powinna chronić punkt dostępu, więc trzeba wymyślić złożonego hasła.

Zwiększone bezpieczeństwo

Przed poprawić ich bezpieczeństwo, konieczne jest, aby pracować z WAN. W rzeczywistości, wszystko co trzeba zrobić, aby chronić swój punkt dostępu – wprowadź poprawny adres IP od dostawcy usług internetowych w polu „Adres”. Konfiguracja routera Mikrotik „” jak najlżejsze, jeśli chodzi o wykazując normalne sieci. Ponadto, można zainstalować ustawienia bramy. Wybór nie jest konieczne, tak jak powinno być domyślnie. Później, ze względu na rozpoczęcie pełną obsługę sieci Wi-Fi. Po tym, żadne dalsze korekty są niezbędne do przeprowadzenia Internet dla zdrowia. Gdy jest to pożądane, interfejs może być skonfigurowany do automatycznego wyświetlania czasu. Aby to zrobić, trzeba będzie zarejestrować adres serwera, z którego trasa będzie czas, aby szukać i umieścić strefę czasową.

Konfiguracja interfejsów sieciowych

Częstym problemem jest skonfigurowanie interfejsów sieciowych w niektórych routerach od tego producenta. Rozważmy jeden z rozwiązań tego problemu. Przed rozpoczęciem pracy z routerem, musisz przywrócić do ustawień fabrycznych. Oznacza to, że trzeba iść do „Panel sterowania”, wybierz urządzenie i ponownie zresetować wszystkie opcje. Jeśli to konieczne, należy zaktualizować firmware. Aby router może działać poprawnie i zapewnić stabilny punkt dostępu, należy skonfigurować poprawnie interfejs sieciowy. Można użyć algorytmu, jeśli trzeba, który pozwala na adresy w router automatycznie utworzony. Dlatego router jest uważany za zbyt łatwe w obsłudze. Aby to zrobić, przejdź do sekcji IP, a następnie wybierz opcję DHCP, ustaw funkcję strojenia. Powinny one wskazać, że serwer NPT zostanie wyświetlona automatycznie.

Jeśli połączenie internetowe jest poprzez interfejs PPPoE, konieczne jest, aby wybrać menu PPP. Po to ustawienie jest włączone, „Mikrotika”, który jest jego klientem. To wybrane opcje, które stanowić będzie w pełni sprawny sprzęt sieciowy. Niektórzy administratorzy wolą ręcznie określić adres IP. Dlatego, jeśli współpraca wychodzi z takiego operatora, musisz zalogować się do IP, a następnie opcja „Adresowanie”, aby wybrać żądane ustawienia. Często trzeba wybrać port, do którego jest podłączony kabel od dostawcy. Konieczne jest, aby pamiętać, że należy określić i maska podsieci. W związku z tym konieczne jest korzystanie z dokumentów od dostawcy i upewnić się, że wszystkie dane są poprawne. W przypadku, gdy adres IP jest określony ręcznie, należy ustawić wszystkie parametry trasy domyślnej. Dlatego trzeba wybrać IP, po aktywacji żądaną trasę. роутера MikroTik будет обеспечиваться Wi-Fi мостом. Prawidłowa praca routera MikroTik będą dostarczane przez most Wi-Fi.