286 Shares 8439 views

Holowanie podwodne – co to jest?

Nurkowanie nurkowanie z użyciem motorowe holowanie reprezentuje prawdziwą przygodę. Urządzenia w tej kategorii nie tylko zapewniają znaczący przyrost prędkości przepływu. Podczas jednego nurkowania można zobaczyć o wiele więcej niż to robi z eliminacjami ze standardowego zestawu sprzętu.


Krótka historia

Holowanie łodzi podwodnej opracowany w latach 60. ubiegłego wieku. Pomysł należy do włoskich inżynierów wojskowych Elios Toschim i Tezeusz Tezei. Pierwsze próbki podwodnych skuterów były traktowane jako środki umożliwiające indywidualne żołnierzy spokojnie ukraść aż do wrogich okrętów, które są na drogach lub stojących na molo.

Początkowo holowania podwodny był znany pod definicją „torpedo powolny postęp.” Jednak ze względu na dosyć niestabilna pływalności w słupie wody oraz trudności z zarządzaniem, rozwojem wojsku nazywano nie tylko jako „świnia”.

Prototyp jest dość nieporęczne konstrukcja, która została w kształcie torpedy z kilkoma miejscami dla załogi. Ten ostatni został dostarczony do miejsca rozpoczęcia działań wojennych na statku, a potem zanurzył się w wodzie. Kierowca i górnik, ubrani w garnitury, usiadł na szczycie pływającej, dotarcie do statku wroga został ograniczony na pokładzie wybuchowego i zaangażowanej sabotażu. Dość często, wojsko musiało opuścić takie szarpnięcie w miejscu i dostać się do brzegu przez pływanie.

Jakie są nowoczesne holowniki do nurkowania?

podwodny holowanie wygląda jak miniaturowy torped. Silnik uruchamiany takich jednostek pływających. Struktura ma tylne śmigło. Po obu stronach obudowy zawiera uchwyt. Są to przyciski do uruchamiania i zatrzymywania silnika i sterownik do zmiany prędkości ruchu. Przyciski są wykonane w postaci płyt, które są łatwe do prasy, nawet jeśli ręce są ubrane w dość grube gumowe rękawice.

Jak poruszać się pod wodą holowania?

Pływak spada sprzęt do nurkowania pod wodą. Następnie zajmuje położenie poziome i chwyta urządzenie uchwytu. Ponadto rozruchu silnika przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Urządzenie zacznie holować nurka. Zmiana kierunku jest przeprowadzany dla projektu są takie same poradzić.

zalety

Jakie są zalety holowania pod wodą podczas nurkowania? Przede wszystkim pozwala na skuter, aby pływać na dłuższych dystansach bez wydatkowania energii fizycznej. Nawet jeśli nie chcą znacznie od punktu zanurzenia, taki sprzęt będzie mógł zobaczyć wszystkie ciekawe rzeczy na dnie morza.

Podwodny skuter holowanie umożliwia badania dużych obszarów. Jego zastosowanie pozwoli na znalezienie jakiegokolwiek przedmiotu zainteresowania w danym obszarze. W szczególności, jeżeli przedmiotem zainteresowania jest wrak, skuter pozwoli zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku, które zostaną wydane na jego kontroli.

Holowania nurkowanie wygląda idealne rozwiązanie dla osób z niepełnosprawnością. Jeżeli ograniczona pojemność utrudnione swobodnie pływać podwodny skuter będzie zawsze przyjść z pomocą, zapewniając ruch.

Taki sprzęt do nurkowania promuje już pod wodą. Ze względu na brak aktywności fizycznej na organizm w trakcie tych biegach, tlen z butli spożywane znacznie wolniej.

Jakie niebezpieczeństwa czyhają na nurków używających holowniki?

Istnieje wiele potencjalnych zagrożeń w eksploatacji podwodnego skutera. Jednym z głównym ryzykiem jest ryzyko choroby dekompresyjnej podczas rozwoju znaczną prędkością w wodzie lub w wyniku zbyt szybkiego wynurzania z głębin na powierzchnię.

Innym problemem jest ograniczona moc baterii. Odpływają zbyt daleko, nurek może napotkać problemy związane z zatrzymania silnika z powodu braku energii. W tym przypadku trudno będzie wrócić z ciężkim sprzętem.

Niektóre nowoczesne holowniki zdolne prędkością do 6 km / h. Kiedy porusza się w tempie z nurek może zdemaskować narażone na nadjeżdżających przepływu wody. Dlatego podczas korzystania podwodny skuter trzeba zachować uwagę i działać rozważnie.

Obszary zastosowania

Podwodny holowniczy może być stosowany jako użyteczny i atrakcyjny pojazdu. Początkowo takie urządzenia były obsługiwane wyłącznie przez profesjonalnych nurków. Obecnie są one aktywnie używane wojsko, które płynnie pokonać je za pomocą długich dystansach, transport podwodny amunicję, ciężki sprzęt i nieporęczne przedmioty.

Spokojne podwodne skutery używane przez archeologów, które pracują na dnie morza. Te działające uciekają grotołazi, którzy zwiedzają jaskinie morskie.

Popularne podwodny holowanie Sea Doo często stosowane podczas filmowania. Umożliwia operatorom przenieść ciężkiego sprzętu, w szczególności podwodnej kamery, utrzymując stabilną prędkość.

W rozrywkowych holowników polowych prowadzonych przez nurków. Taki sprzęt pozwala fani nurkowania cieszyć się nurkowania w pięknych raf bez konieczności właścicielem kosztów energii.