618 Shares 5652 views

Jaki jest aktywny sprzęt sieciowy?

Wszelkie nowoczesna firma (budynek biurowy Przedsiębiorstwo, fabryka, sklep internetowy it.d.) wykorzystuje do swojego działania sieci komputerowej. Wynika to z faktu, że gdy istnieją dwie lub więcej komputerów, więc łatwiej jest do przekazywania niezbędnych danych między urządzeniami. To, oczywiście, przejmuje kontrolę nad systemem. Taka odpowiedzialna funkcja przybiera urządzeń sieciowych.

Jaki rodzaj sprzętu? Jest to zestaw urządzeń, które są niezbędne dla funkcjonowania zorganizowanej sieci. Obejmuje rutery, przełączniki, koncentratory, paneli połączeniowych, i tak dalej. Obydwa te urządzenia są podzielone w czynnej i biernej urządzeń sieciowych. Dziś chcę powiedzieć trochę o pierwszej postaci.

Zatem, aktywny sprzęt sieciowy – specjalne urządzenia elektroniczne, które mają pewne właściwości „inteligentnych”. Przede wszystkim są to routerów (marshtutizatory) z łącznikami.

Przełącznik jest urządzeniem służącym do sieci, z którymi komputery wymieniają dane ze sobą. Są one wykorzystywane do łączenia sieci domeny kolizji, ale także, aby zapobiec utracie danych przesyłanych. Ten aktywny sprzęt sieciowy jest zarówno zarządzany i niekontrolowana.

Niezarządzalny działają na zasadzie, który nazywany jest również adresy algorytm starzenie. Urządzenie to ma tę wadę, że wynika z faktu, że odbieranie pakietów adres, który nie jest dostępny w odpowiedniej tabeli, przełącznik jest utworzony przez żądanie transmisji, co prowadzi do ponownego uruchomienia kanału komunikacyjnego, aw konsekwencji spadku wydajności sieci. I taka sieć jest całkowicie bezbronny podczas ataków wewnętrznych.

W odniesieniu do zarządzanych przełączników, sprzęt sieciowy jest aktywnie wykorzystywana, aby zwiększyć szybkość przesyłania informacji, jak również do poprawy wydajności sieci. Pod ich sieci sterującej ma wysoki poziom ochrony. Większość prac przy użyciu drugiego poziomu w sieci modelu OSI.

przełączniki routingu już pracują na osi poziomej trzeciej. To sprawia, że można ich używać jako rdzeń sieci. W niektórych sytuacjach, te urządzenia coś może zastąpić routery.

Teraz porozmawiajmy o co jest routerem. Jest aktywnym urządzeniem sieciowym, które działa na trzecim poziomie OSI. Został on zaprojektowany, aby zapewnić dostęp do globalnej sieci lokalnych i organizuje sieć przedsiębiorstwa rozproszonego, który zapewnia dostęp do każdego pracownika informacji, których potrzebują. Również może być wykorzystane do ustalenia zapór , które blokują zewnętrzny włamań sieciowych.

Jednak istnieją ekrany metalowe wykorzystywane są między sieciami. Nazywane są zapory. Są serwery dedykowane, na którym zainstalowane jest oprogramowanie (system operacyjny, Virtual Private Network i firewall). Zapewniają one również bezpieczeństwo sieci i ograniczyć dostęp do zasobów Internetu z zagrożeniami.