875 Shares 2316 views

Jak wybrać zasilacz a następnie gryźć łokcie

Większość (jeśli nie wszystkie) sprzedawane zasilacze komputerowe są montowane w Chinach. Oczywiście stwierdzenie, że „Chiny – niezgoda” nie został odwołany, ale jakość większości tych urządzeń, delikatnie mówiąc, jest niska. Fakt ten jest nikt nie ukrywa, więc często poruszył kwestię jak wybrać zasilacz. Co więcej, nawet znani producenci często wskazują zawyżone o 20 procent znamionowych wartości prądu. W zasadzie mogą być one rozumiane, ponieważ w obliczu silnej konkurencji na rynku, wszystkie środki są dobre dla przetrwania, ale to, co użytkownik … to pozostaje bardzo analizuje dane paszportowe sprzętu i dobre zrozumienie jak wybrać zasilacz do komputera. To, czym jesteśmy dzisiaj i będziemy rozmawiać.


Zasilacz jest w obudowie i zapewnia zasilanie wszystkich komponentów. Ogólnie rzecz biorąc, jego zadaniem jest dość prosty i od dawna z powodzeniem rozwiązany elektryczny: wprowadzane są standardowe 220 V AC, a wyjście jest napięcie stałe bukiet – 3, 5, 12, z obu polaryzacji. Jeżeli konsultant w informatyce sklepu zadać pytanie „Jak wybrać zasilacz?” On, oczywiście, doradzi najlepsze rozwiązanie, ale dodał, że podaż powinny być wymieniane co 1-2 lata. Jest to ważny dodatek, do którego prawie nikt nie następuje, i na próżno. Elementy wewnętrzne zasilacz z upływem czasu przestają spełniać określonych cech (na przykład suchych kondensatorów), więc to musi być zmienione.

Więc jak wybrać zasilacz? Pierwszą oznaką dobrego bloku pośredniego – jego waga. To brzmi śmiesznie, ale to prawda. Switching Power Supply – dość skomplikowany produkt wymagający starannego schemat obserwacji podczas montażu. Jeśli odkryjemy tanią jednostkę Chin, płytka drukowana zaskoczy swoją pustkę: na miejscu zaznaczone elementy są przylutowane zworki, a grzejnik nie można nazwać masywny. Dlatego przy wyborze nie wstydzi się oszacować ciężar bloku ręcznego.

Drugie zalecenie jest znany wszystkim, którzy kiedykolwiek czytałem trochę, jak wybrać zasilacz. Jeszcze powtarzam: w miarę możliwości warto zebrać trochę „ekstra” fundusze i kupić produkt znanych firm – GlacialPower Zalman, FSP, itp Jednostka ta zapewnia niezawodne działanie komputera, jak jego parametry mniej więcej odpowiadają konieczne .. Oto przykład z życia: istnieją dwa zasilacze – GlacialPower 450 watt Codegen 250 watów. Porównując dane paszportu … i zrozumieć, że każdy ma swój własny matematyki. Całkowita pojemność zgłoszone do Codegen plus linii 3 i 5 jest równa samego parametru w GlacialPower! Wniosek jest oczywisty – kupić tanie chińskie jednostki, jak to możliwe, ale z podwójną rezerwę mocy i wykorzystywać je nie więcej niż rok. Ponadto, markowe produkty obsługują różne „gadżety”, takie jak inteligentne sterowanie wentylatora, co oznacza mniej wartościową ciszę podczas pracy.

W nowoczesnych systemach, główny ciężar spada na linii 5 i 3.3V, więc konieczne jest, aby wybrać jednostkę o maksymalnym prądzie linii (im więcej, tym lepiej). Kalkomanii z danych paszportowych, wartości te są zawsze podane. Jeśli pojemność tych linii jest mniejsza niż procesor, a następnie szukamy bardziej efektywnego modelu.

Przed udaniem się do sklepu, zaleca się obliczać zasilacza. W tym celu istnieją specjalne programy lub strony internetowe. Musisz określić typ procesora, karty graficznej, pamięci, itd. Jednocześnie należy pamiętać, że wartość uzyskana będzie orientacyjny, a model powinien być wybrany jako „obliczonej wartości + 20%.”

Podsumowując:

– oblicza wymagane przepustowości;

– wybierz ciężki zasilacz od osób prawnych;

– sprawdza, czy moc + 3.3V i + 5V wystarczy.

Dodatkowo, można zwrócić uwagę na ilości złącz zasilających: czasami Złącza dla dysków twardych SATA nie wystarcza i musi być używany z adapterem Molex, co nie jest zbyt wygodne.