464 Shares 3011 views

D-Link DIR-300: konfigurowanie routera. D-Link DIR-300 – podręcznik użytkownika

Życie bez dostępu do Internetu jest dziś mało kto mógł sobie wyobrazić. Komunikujemy się z przyjaciółmi w sieci, pracy i zabawy z wykorzystaniem unikalnych usług dostępnych dla każdego na tej planecie, kto ma dostęp do komputera i Internetu. Oczywiście, to te ostatnie najczęściej mają problemy.

I to nie tylko dostawcy, ale również w swoim własnym sprzętem. Weźmy, na przykład, grupa D-Link. Produkuje dużo tanich i dość wygodnym routery, które są dostępne dla niemal każdego konsumenta. Ale z ich ustawienia wewnętrzne czasami bardzo trudne do zrozumienia, a mimo to bez uzyskania stabilnego i szybkiego połączenia internetowego nie będą mogli.

W tym artykule rozważamy model D-Link DIR-300. Konfiguracja routera tego typu jest trwały ból głowy wielu z jego właścicieli, a ponieważ jest to temat godny bardziej szczegółowego rozpatrzenia. Natychmiast, możemy zauważyć, że we wszystkich innych aspektach, sprzęt jest po prostu idealny dla sieci domowej. Wady takie same w odniesieniu do jego ustawienia dotyczą awarii oprogramowania, a zatem nie ma wpływu na niezawodność routera.

Dlaczego ten model?

Nasz wybór nie jest przypadkowy: ten sprzęt należy do kategorii budżetu, a więc dostępne dla użytkowników prawie co druga firma dostawcy. Różne modyfikacje podpory Router odbioru wynosi 150 Mb / s. Należy pamiętać, że są stare i nowe modele D-Link DIR-300 (firmware różnych latach), który wygląda zupełnie inaczej internetowego.

Ogólnie rzecz biorąc, obecnie na rynku istnieje tak wiele routerów tego modelu, który jako jedyny ma dziesiątki modyfikacji. Różnią się one głównie przez kolor ciała i układ wewnętrzny jest prawie zawsze taka sama.

Wygląd itp

Załóżmy, że masz po prostu usunięty router po wyjęciu z pudełka. Tylny panel posiada 4 porty LAN i 1 port WAN, który po podłączeniu kabla od ISP. Zatem połączenie przewodowe do routera można podłączyć natychmiast cztery komputery. Ważne! Podłączenie D-Link DIR-300 powinny być wykonywane tylko przez kabel przeciętny, z czystych kanałach. Nie można sobie wyobrazić, ile nerwów zostały zniszczone z powodu faktu, że metalowe styki są przyklejone brud lub kurz banalne!

Nie zapominaj, że masz jeszcze inny kanał i Wi-Fi. Ważne! Dla starszego XP SP3 (bez opakowania) mogą wymagać sterownika D-Link DIR-300, ponieważ bez niego, są szanse, że niektóre funkcje urządzenia nie będzie działać prawidłowo, jest bardzo wysoka. Na przykład, prawdopodobnie nie będzie w stanie utworzyć lokalną bezprzewodową sieć domową. I dlatego, że jest tak blisko!

początkowe ustawienia

Więc, co zrobić, aby przejść do panelu Ustawienia D-Link DIR-300? Konfiguracja routera rozpoczyna się najbardziej banalne: podłączyć zasilanie, podłącz kabel Ethernet do złącza na karcie sieciowej, a „string” od dostawcy dołączyć do odpowiedniego portu na tylnym panelu. W następstwie konieczność zmiany IP kontroler sieciowy tak, że może on być w stanie automatycznie odbierać wszystkie niezbędne dane.

Windows XP

trzeba najpierw W tym systemie, kliknij na przycisk „Start”, aby wyjść z „Panel sterowania”, znaleźć listę „Local Area Connection”. Wybierz prawo, a następnie kliknij jego ikonę prawym klawiszem myszy, a następnie kliknąć na przycisk pojawi się menu kontekstowe lewym przyciskiem myszy na „Właściwości”. Nie powinno być ciągiem „Protocol (TCP / IP)». D-Link DIR-300 nie będzie mógł bez tego łączenia się z Internetem, więc to ustawienie należy koniecznie zrobić!

Windows 7

Kliknij na przycisk „Start”, przejdź do „Panel sterowania”, kliknij na link „Control Center ….” W lewej górnej części okna roboczego jest opcja „Change adapter …”. Kliknij na nim lewym przyciskiem myszy, pojawi się w tym samym oknie programu roboczego. Po prostu patrząc na TCP / IP, kliknij prawym przyciskiem, wybierz „Właściwości” z menu kontekstowego.

Następnie trzeba ustawić pola wyboru pod „Automatycznie uzyskaj … IP dla tego komputera.” Po tym, system będzie określenie własnego adresu w sieci, a także odbierać i niektóre inne parametry automatycznie skonfigurować połączenie sieciowe.

Można powiedzieć, że system ten jest najbardziej przyjazny modelu routera. Co do zasady, wszystkie niezbędne sterowniki OS znajdzie sobie, dzięki czemu użytkownicy mogą tylko podłączyć i skonfigurować urządzenie.

zaktualizować firmware

Do wszystkich dalszych działań zakończonych powodzeniem, zalecamy aktualizację firmware do najnowszej wersji! Odbywa się to za pomocą pozycji menu zmiana Konserwacja / firmware. Aby to zrobić w polu wprowadzania przeglądarce wpisz adres: 192.168.1.1, a następnie naciśnij Enter. trzeba będzie wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. Zazwyczaj jest to admin / admin, ale lepiej jest wyjaśnić w instrukcjach dostarczonych z routerem D-Link DIR-300. Instrukcja jest zwykle na płycie CD-ROM dostarczonej wraz ze sprzętem.

Następnie przejdź do strony producenta, a następnie pobrać najnowszą wersję. Następnie przejdź na ścieżce powyżej (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), kliknij na przycisk „Przeglądaj”, a następnie w „Explorer” Spójrz na pobranym pliku. Dwukrotnie kliknij plik.

Nawiasem mówiąc, w tym samym miejscu można znaleźć i sterownik D-Link DIR-300, który jest często wymagana jest do poprawnej pracy ze starszymi systemami operacyjnymi.

Ostrzeżenie! W każdym razie w ciągu najbliższych dwóch minutach wyłączyć zasilanie lub żaden wpływ na routerze w inny sposób! Podczas operacji na monitorze wyświetli timer pozostałego czasu. Gdy proces zakończy się pomyślnie, zostanie wyświetlony komunikat pojawi się także na monitorze.

Jeśli wyciągnąć przewód zasilający w tym momencie, router D-Link DIR-300 firmware, które opisaliśmy, mogą dobrze wypaść. Sprowadzić go z powrotem do życia może rozwijać tego centrum serwisowego, a nawet wtedy nie we wszystkich przypadkach. Fakt, że nagła awaria zasilania w czasie wymiany oprogramowania jest często uszkodzona pamięć NAND, a bez niego router jest banalne nie być w stanie uruchomić.

Konfiguracja połączenia

Co trzeba zrobić, aby wejść do sieci przez D-Link DIR-300? Konfiguracja routera zaczyna z opcją instalacji Internet. Najlepiej jest wybrać opcję konfiguracji ręcznej.

Po pierwsze, jesteśmy zainteresowani opcją DHCP. Zaletą tego sposobu jest to, że wszystkie niezbędne dane od operatora zostanie pobrany automatycznie. Idź w polu Typ połączenia internetowego, a następnie wystawiać jej wartość dynamicznego IP (DHCP).

Inne ustawienia

Jeśli istnieje taka potrzeba, w tym adresu MAC , można dodać odpowiednią wartość sprzętu. Może to być konieczne, jeśli ISP wymaga wiązania adresów MAC na adres klienta. W szczególności wsparcie techniczne można tam znaleźć wszystkie swoje dane, a nie masz pół godziny, aby dyktować im Ryskov po mieszkaniu w poszukiwaniu dokumentów w związku z Twoim D-Link DIR-300. Instrukcje dotyczące jego stosowania w tym przypadku również nie trzeba, ponieważ specjaliści będą mogli zdalnie zidentyfikować konkretnego modelu routera.

Specjalnie w tym celu w dolnej części okna znajduje się bardzo przydatna opcja Clone MAC, po naciśnięciu którego adres zostanie automatycznie odbierany przez router. A nasza praca kontynuuje: wprowadzają w parametrach pola adresu DNS DNS-połączenia. Dane te powinny być sprawdzone w siedzibie operatora lub w porozumieniu z nim.

punkt dostępowy

Z pomocą trybie punkt może być przekształcony w hotspot routera D-Link DIR-300. Konfiguracja routera w tym przypadku prowadzi do tego, że porty LAN są całkowicie wyłączone, a sprzęt trzeba podłączyć urządzenia do Internetu tylko za pośrednictwem kanału bezprzewodowego. Aby aktywować punkt dostępu, wystarczy umieścić pole wyboru tryb punktu.

Kliknij na przycisk Save Settings, a następnie wszystkie ustawienia zostaną zapisane w wewnętrznej pamięci routera. Jak widać, regulować D-Link DIR-300 w tym trybie jest bardzo proste, tak, że można go obsługiwać nawet całkowicie niedoświadczony użytkownik.

Tryb konfigurowanie sieci VPN PPTP

Niestety, w tym przypadku, trzeba wielokrotnie większej manipulacji parametrami, niż to było w przypadku DHCP. Ponownie, przejdź do pozycji ręcznej regulacji.

Opcja moje połączenie internetowe jest narażona na wartości Dual Access. Wyjaśnijmy. W tym trybie router może utrzymywać połączenie z dostawcą zasobów wewnętrznych zatem z powodzeniem działa w Internecie. Fakt, że VPN-porty rosyjskie firmy są często zlokalizowane w całkowicie różnych podsieciach, uniemożliwiając prawidłowe działanie urządzenia w przypadku instalacji z domyślnymi ustawieniami.

Ważne jest, aby wypełnić w tabeli routingu. Jest to niezwykle ważne, gdyż w przeciwnym razie nie będzie w stanie połączyć się z wewnętrznych zasobów usługodawcy, jeśli nie będzie połączenia VPN. Jednakże, jeśli nie jesteś zainteresowany w tych zasobów głęboko ten etap konfiguracji, można z czystym sumieniem przegapić. Jeśli potrzebujesz FTP usług lub DC ++, oferta iść do zaawansowanego ścieżka / Routing.

Konfiguracja routingu menu

W tej dziedzinie istnieje dokładnie 32 pozycje do wprowadzania w nich wszystkie niezbędne parametry. Która z dróg muszą być skonfigurowane w Twoim przypadku, ponownie, powinien uczyć się od ich wsparcia technicznego. Jeśli łączysz się z siecią w trybie Dual Access, należy wybrać połączenie WAN (fizyczny port), a wartości docelowe dla konieczności określić adres konkretnego miejsca docelowego trasy. Nie zapomnij maski podsieci element prawidłowo zarejestrowania maska podsieci się z ISP i Gateway w polu – bez błędów wskazuje adres lokalnej bramy.

Podobnie jak w poprzednim przypadku, aby zakończyć konfigurację trzeba nacisnąć przycisk „Zapisz”. Po tym, D-Link DIR-300 B7 zapisuje wszystkie zmiany dokonane.

sieć bezprzewodowa

Jak powiedzieliśmy, urządzenie obsługuje połączenia z prędkością do 150 Mbit / s. Wszystko ustawione prawidłowo, przejdź do Ustawienia / ścieżka konfiguracji sieci bezprzewodowej.

Jak we wszystkich innych przypadkach zalecamy użycie ręczne ustawienie, gdyż pozwoli Ci dostosować dziesiątki ustawień, które są pomijane, gdy „Setup Wizard”. Ten tryb jest również tam, ale nadaje się tylko do bardzo niedoświadczonych użytkowników. A teraz spójrz na wszystkich dostępnych opcji w tej sekcji. I prawie wszystkie z nich bardzo ważne:

  • Enable Wireless. Ta opcja pozwala włączyć lub wyłączyć możliwość komunikacji bezprzewodowej. Korzystanie z przycisku New Shelude, można ręcznie ustawić czas, podczas którego router może łączyć się za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.
  • Nazwa sieci bezprzewodowej. Można określić opisową nazwę dla sieci bezprzewodowej. Jest to bardzo wygodne, gdy w sąsiednich mieszkaniach są też routery z WiFi. D-Link DIR-300 w ilości dziesięciu sztuk może zmylić każdego.
  • Automatyczny wybór kanału. W tym przypadku, kanał komunikacyjny jest wybrany uzbrojenie w trybie automatycznym.
  • Bezprzewodowego kanału. Wręcz przeciwnie, gdy ta opcja można wybrać konkretny kanał w trybie całkowicie manualnym. Jest wysoce zalecane, aby nie używać szósty kanał, bo to jest na taką częstotliwością jak większość wszystkich urządzeń, które wykorzystuje kanał komunikacji bezprzewodowej. Najlepiej jest wybrać 1/12, w celu zmniejszenia ilości zakłóceń z sąsiednich sieci.
  • Prędkość transmisji. Tam nie trzeba dotykać niczego: ten parametr kontroluje prędkość. Leave the Best (automatyczny).
  • Włącz ukryty Wireless. Ponownie, jeśli twój dom jest dużo sieci, to lepiej, aby włączyć tę opcję. W tym przypadku, czy sprzęt jest ukryte, które nie będzie skłonny do homebrew hakerów do testowania odporności hasła.

Wreszcie powiedzieć o polu Security Mode. W polu Security Mode, wybierz typ szyfrowania, w którym sieć będzie chroniony przed nieautoryzowanym przechwyceniem. Zdecydowanie zalecamy, aby używać tylko (!) WPA / WPA2. Wszystkie pozostałe tryby mają wiele znanych luk, które mogą być wykryte przez innych użytkowników. Ogólnie, D-Link DIR-300 hasłem sieć utrzymuje bardzo wiarygodne, ale lepiej być bezpieczne.

I to nie tylko fakt, że ktoś może dostać się doskonałą możliwość korzystania z połączenia z Internetem za darmo. Bardziej niebezpieczne, że potencjalny napastnik pójdzie pod sieci IP. Wyobrazić konsekwencje, jeśli łamie się jakiegoś ważnego zasobu! Najprawdopodobniej, organy ścigania, aby udowodnić, że nie może nic zrobić.

Dodatkowe opcje szyfrowania

W tym samym polu WPA / WPA2, możesz spróbować zaawansowanych ustawień szyfrowania, których stosowanie sprawi, że sieć bezprzewodowa zabezpieczone przed ewentualnymi atakami z zewnątrz.

Tak, ustawienie Cipher Type pozwala na określenie pewnego typu WPA-szyfrowane. Zaleca się, aby wystawiać na Auto (TKIP / AES) w tej dziedzinie, jak ta opcja zapewnia maksymalną kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami domowymi, który korzysta z sieci bezprzewodowej, aby uzyskać dostęp do Internetu. Jednak możliwe jest, aby pozostawić tylko tryb AES, co zapewnia maksymalną stabilność sieci przed hakerami. Ale przed tym, jest wysoce zalecane, aby upewnić się, że urządzenia obsługują tę opcję.

W przypadku ustawienia wartości / EAP PSK, można wybrać opcję Tryb osobistej (przeznaczony do sieci domowych) lub Infrastructure (tryb jest stosowany w zakładach przemysłowych).

W polu „Hasło” można określić preferowany zestaw znaków do ochrony sieci. Zaleca się stosowanie haseł o długości co najmniej ośmiu znaków. Wskazane jest, aby używać alternatywnego małe i wielkie litery, różne symbole i cyfry. To znacznie zwiększa stabilność sieci. Jednak wymyślanie takich haseł 12 znaków nie jest zalecane, ponieważ informacja ta jest w każdym razie już dobrze chronione, ale można się mylić lub banalne zapomni swój kod identyfikacyjny. Jak zwykle, po zakończeniu naciśnij przycisk Zapisz ustawienia, zachowując wszystkie zmiany zostały dokonane.

Przy okazji, jeśli chcesz domowej sieci bezprzewodowej może nawet być wykorzystywane do ciągłego nadzoru wideo w domu. Szybkość transmisji w tym modelu routera wystarczy.

Co odpowiada za negatywne opinie?

Można znaleźć sporo komentarzy, które ton trudno nazwać szczególnie dobroczynny. Co jest tego powodem? Paradoksalnie, ale nie tak rzadko zdarza się obwiniać samych użytkowników.

Tak, oni często mówią, że szybkość transferu jest złe. Pozornie w 10-15 metrów prędkość internetu jest to, że nie można pobierać żadnych (nawet najprostsze) WWW. Oto tylko użytkownicy czasami zapomnieć, że te kilka metrów są często kilka betonowych ścian. Należy pamiętać, że sygnał radiowy jest bardzo wrażliwy na tego rodzaju przeszkód.

Są dwa wyjścia: albo nosisz router w przestrzeni, lub (jak już powiedzieliśmy) przewód stretch. Jest tani, więc wiele pieniędzy na to nie wydawać. Można jednak spróbować użyć dedykowanej anteny, aby poprawić moc nadajnika. To tylko model routera ma złącze do podłączenia go, więc trzeba pracować lutownicę. Jeśli nie masz pojęcia nawet o prawidłowym połączeniu, trwać nie warto.

Ponadto, w przypadku skokami napięcia nie są tak rzadko zdarza się, że ustawienia routera leci. Aby uchronić się od tych problemów, należy kupić UPS.

Na koniec

Wreszcie należy stwierdzić, że, co do zasady, użytkownicy mówią o D-Link DIR-300 router. Sugerują, że mamy do czynienia – wysokiej jakości i niedrogie urządzenie. Większość klientów, że nie ma problemów całej operacji nie zaobserwowano.

Niektóre z „zatykanie” są tylko dla dużej liczby sieci bezprzewodowych w domu: prędkość może spaść katastrofalnie. „Leczyć” wszystkie ręczne ustawienie kanału komunikacji. Jeśli środek ten nie pomaga mieć zwykłego kabla są spedycja.

Generalnie modem D-Link DIR-300 to niezwykła wytrzymałość i zdolność adaptacji do naszych realiów. Co do zasady, to automatycznie podnosi ustawienie wielu dostawców.