583 Shares 4206 views

Jak skonfigurować kamerę IP: instrukcje, porady

Kamera IP – cyfrową kamerą wideo, który może transmitować dane w całej protokołów internetowych w sieci. To poręczne urządzenie, ale w celu uzyskania w pełni funkcjonalny dostęp do wszystkich opcji trzeba wykonać pewne ustawienia.


IP-komora (wewnątrz lub na zewnątrz) może być również opisany jako aparat do komputera połączonego w jedną całość. Główne części składowe urządzenia zawierają soczewkę, czujnik obrazu, jeden lub więcej procesorów i pamięci. Procesory są wykorzystywane do przetwarzania obrazu, kompresja, analizy wideo oraz funkcje sieciowe. Pamięć używana do przechowywania oprogramowania (program komputerowy), a dla lokalnej Video Recording. Tak więc, nie musi nawiązać połączenie IP kamery do komputera, aby zapewnić jej sprawne funkcjonowanie.

Jak komputer, kamera sieciowa ma swój własny adres IP, jest podłączona bezpośrednio do sieci i można umieścić wszędzie tam, gdzie jest dostępne połączenie. IP-kamery, których cena jest nieco wyższa funkcja samoczynnej zapewnia serwer WWW, FTP (File Transfer Protocol) i e-mail oraz zawiera szereg innych sieci i innych opartych na protokole IP. Różni się to od kamery internetowej, które mogą działać tylko gdy jest podłączony do komputera osobistego (PC) poprzez port USB lub IEEE 1394 port. Ponadto, jego oprogramowanie musi być zainstalowane na komputerze.

Bezprzewodowa kamera IP nowoczesny model może być skonfigurowany do przesyłania obrazu wideo za pośrednictwem sieci do oglądania na żywo i / lub nagrywania w sposób ciągły, zgodnie z harmonogramem, na razie lub na żądanie uprawnionych użytkowników. Przechwycone obrazy mogą być przesyłane w formacie Motion JPEG, MPEG-4 lub H.264 przy użyciu różnych protokołów sieciowych, lub przesłany jako pojedyncze obrazy w formacie JPEG za pomocą FTP, e-mail lub za pomocą protokołu HTTP (Hypertext Transfer Protocol).

Oprócz nagrywania wideo kamery sieciowe, niektórzy producenci zapewniają zarządzanie zdarzeniami i mieć „inteligentnych” funkcji, takich jak detekcja ruchu, wykrywanie wideo audio, aktywnego alarmu naruszania i automatyczne śledzenie. Większość urządzeń sugerują również obecność portów I / O, które umożliwiają podłączenie do urządzeń zewnętrznych, takich jak czujniki i przekaźniki, a nagranie z kamery IP mogą być nadawane ekspansję. Inne cechy mogą obejmować funkcje audio i wbudowane wsparcie dla technologii Power over Ethernet (PoE). Wiele gadżetów również wspierać zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i zarządzania siecią. Nowoczesna zewnętrzna kamera IP pozwala na wykonywanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości, nawet w warunkach słabej widoczności.

Hook Up Funkcje specjalne

Niektóre IP-kamery wymaga dodatkowego urządzenia do nagrywania, podczas gdy inne mogą nagrać swój film bezpośrednio do NAS (Network Attached Storage) lub komputera, który jest skonfigurowany tak, aby działać jako serwer. Niektórzy nawet mają wbudowane gniazda kart Micro SD, można zapisać zawartość bezpośrednio na nośniku fizycznym. Mogą nawet mieć wbudowany serwer, więc czasami można uzyskać dostęp do nagrań zdalnie. Jak poprawnie skonfigurować kamerę IP? Jak synchronizacji z Internetem musi być zrobione?

Od czego zacząć?

Jeśli tworzysz własne oprogramowanie serwera dla aparatów opartych na protokole IP, które będą musiały zostać wybrane do osiedlenia się. Można podłączyć wiele urządzeń robienia zdjęć, aby uzyskać lepsze wyobrażenie o tym, co dzieje się na monitorowanym terenie.

Czy możliwe jest wykorzystanie alternatywnych gadżety?

Zamiast korzystać z klasyczną IP kamery, można użyć prostego „Kamera” i podłączyć go przez USB do komputera, uruchamiając odpowiednie oprogramowanie do nagrywania. To urządzenie, (takich jak możliwość nagrywania nocnej wizji, co dzieje się w całkowitej ciemności) wydają się być tańsze niż IP kamery (których cena jest znacznie wyższa), choć nie może mieć kilka ważnych funkcji.

Kolejna różnica polega na tym, że „kamera„musi być podłączony bezpośrednio do komputera za pośrednictwem portu USB, gdy kamera IP może być w zupełnie innym miejscu i zsynchronizowany poprzez Wi-Fi.

Przede wszystkim trzeba wybrać żadnego oprogramowania do monitorowania oprogramowania kamery. Aplikacje te są wykorzystywane do przechwytywania i nagrywania wideo wpadającego przez obiektyw. Trzeba mieć świadomość, że program dla aparatów opartych na protokole IP (które mogą być kontrolowane i konwencjonalne „web”) mogą być stosowane, ale nadal będzie w stanie osiągnąć pewne oszczędności.

Jeśli się to ustawienie, musisz biec 24/7 komputer, przynajmniej jeśli chcesz nagrywać wydarzenia dnia.

Urządzenie łagodzeniu jako smartphone

Jeśli masz stary nieużywany telefon z systemem Android, można przekształcić go w aparat dla bezpieczeństwa sieci. W końcu, każdy taki gadżet ma aparat, Wi-Fi, a także wbudowane funkcje komputera – to wszystko musi strzelać, zapisywać i nagrywać wideo.

Sieci lub IP-kamery, z kolei, jest przeznaczony do pracy w sieci lokalnej (LAN) i Internet. W sieci LAN są zarządzane jako część sieci komputerowej, do którego są przyłączone. Dzięki dodatkowej konfiguracji sieci masz możliwość, aby umożliwić monitorowanie kamer, nie tylko lokalnie, ale także zdalnie, a także za pośrednictwem Internetu. Jak skonfigurować kamerę IP w sieci LAN?

lokalny dostęp

Zanim będzie można skonfigurować kamerę do pracy przez Internet, zaleca się, aby zawierać wszystkie niezbędne opcje lokalny dostęp w pierwszej kolejności. Zbadać dokumentację techniczną dostarczoną z urządzeniem instrukcje, jak go skonfigurować oryginału. Gdy aparat jest skonfigurowany do dostępu lokalnego, będziesz gotowy, aby rozpocząć konfigurację zdalnego dostępu za pośrednictwem Internetu.

zdalny dostęp

Przed skonfigurowaniem kamery IP w sieci lokalnej, co pozwala na wykonywanie zdjęć ze zdalnej lokalizacji, zaleca się badanie właściwości administratorem sieci, aby upewnić się, że masz odpowiednie uprawnienia. W przeciwnym razie nie można przeprowadzić zdalny dostęp do kamery.

Aby ustawić aparat do pracy przez Internet, trzeba będzie skonfigurować usługę Port Forwarding. To pozwala na dostęp do kamery z lokalizacji zdalnej poprzez przekazywanie portów sieciowych używanych w Internecie. Porty te są zazwyczaj wysyłane do routera sieciowego do przekazania portów używanych przez aparat.

Uzyskanie adresów IP

Do kamer IP przez Internet przekazywane dane potrzebne do prawidłowego skonfigurowania protokołów sieciowych. Aby uzyskać dostęp do routera, aby skonfigurować przekierowanie portów, potrzebny jest adres IP routera, do którego podłączona jest kamera. Można uzyskać te informacje poprzez odpytywanie z administratorem sieci w sieci lub przez otwarcie wiersza polecenia w systemie Windows i wpisz polecenie ipconfig / all. Aby otworzyć wiersz polecenia, należy kliknąć na przycisk „Start”, a następnie przejść do przycisku „Uruchom”.

Po wykonaniu jednej z powyższych czynności, otrzymasz adres IP routera. Trzeba będzie go w celu uzyskania dostępu do routera, aby skonfigurować port forwarding. Adres IP routera sieciowego zostanie wyświetlony jako bramy domyślnej.

Dostęp do routera w sieci

Teraz trzeba iść do dostępnego routera, wpisując adres IP w przeglądarce internetowej. Następnie przenieść do żądanej części konfiguracji, w której jest skonfigurowany przekierowania portów.

Jest to konieczne, aby wprowadzić lokalny adres IP kamery, jak również swoją unikalną nazwę związaną z konkretnym portem być przekierowany. Jako zasada domyślna, należy użyć portu 80. Jednakże, pożądane jest, aby zasięgnąć informacji u producenta swojego devaysa dodatkowych informacji konfiguracyjnych. Na przykład, na zaawansowaną bezprzewodową kamerę IP może wymagać więcej danych, aby uwzględnić wszystkie opcje.

Niektóre urządzenia wymagają więcej niż jeden port, który zostanie wysłany do wszystkich funkcji oferowanych przez funkcje gadżetu. Będziesz także mieć możliwość wyboru protokołu, który będzie używany. Typowe parametry są UDP lub TCP. Router może mieć również dodatkowe opcje. W większości przypadków trzeba będzie wybrać opcję Protocol „zarówno w tym samym czasie.” Będzie to połączyć z TCP i UDP przekaźników z tego portu. Po zakończeniu wprowadzania wszystkich możliwości dostosowania, należy kliknąć na przycisk „Apply”, aby zapisać ustawienia.

Gdy ustawienia zostały zapisane w konfiguracji routera, powinieneś być w stanie zobaczyć informacje wyświetlane na liście. Mogą być też inne zapisy, które są skonfigurowane domyślnie (będzie obecny na tej samej liście). Parametry podłączonych urządzeń będzie w dolnej części pod nagłówkiem kamera IP Network.

Dostęp do sieci za pośrednictwem Internetu

Teraz, gdy już skonfigurować przekierowanie portów na routerze w sieci, aby umożliwić dostęp do kamery przez Internet, można rozpocząć, aby skonfigurować dostęp do jej zarządzania. Zaleca się początkowo postarać się go ze zdalnej lokalizacji, a nie w sieci lokalnej. Wskazane jest, aby sprawdzić, czy port forwarding jest prawidłowo skonfigurowany.

Jak skonfigurować kamerę IP na stałe?

Będąc w odległym miejscu, trzeba będzie wprowadzić publiczny adres IP dostarczony przez dostawcę usług internetowych (ISP), aby być w stanie uzyskać dostęp do kamery. Jeśli nie wiesz, skontaktuj się z działem pomocy technicznej usługodawcy internetowego lub serwisu internetowego, który pozwala na określenie szczegółów połączeń internetowych. Nie można uzyskać dostępu do kamery za pomocą prywatnego adresu IP, ponieważ nie może być postrzegane w internecie (jest ona dostępna tylko w sieci lokalnej, w której jest dołączony urządzenie). Oprócz wprowadzania publiczne adresy IP czasami trzeba wejść do portu w pasku adresu. W większości przypadków, port 80 zostanie przekierowany automatycznie, a zatem linia ta nie może zakończyć przy próbie dostępu do kamery. Niemniej jednak, są chwile, kiedy kamera IP nie będzie korzystać z portu 80. Jeżeli tak się stanie, trzeba będzie wprowadzić pełny adres IP, a następnie dwukropek i numer portu używanego w połączeniu.