453 Shares 7702 views

Schemat elektryczny rozrusznika magnetycznego Instrukcji

Osoba, która wie niewiele o elektrotechnice, może się wydawać, że urządzenia elektryczne i sprzęt do zarządzania ich pracy jest niezwykle złożona. W rzeczywistości nie jest to prawdą, jako podstawa dla prawie wszystkich potężny system jest stycznik elektromagnetyczny lub rozrusznika. Bez takich rozwiązań kosztują chyba urządzeniami w pełni elektronicznych. Wiedząc, jak wykonać schemat elektryczny rozrusznika magnetycznego, nie można tylko próbować naprawiać, ale również prosty montaż.

Głównym elementem balastu (balasty)

rozrusznik magnetyczny to urządzenie elektromechaniczne przeznaczone do bezpośredniego przełączania obwodów o napięciu do 1 kV. Podjętych na niej kilka par kontaktowych, przez które linia przełączania i dystrybucji energii elektrycznej. Czasami Starter konstrukcja zawiera wyłącznik termiczny, który realizuje funkcję zabezpieczenia podłączonych urządzeń. W zależności od modelu otwartych i zamkniętych odróżnić styczniki. Uderzające przykład pierwszego – znanego „Zhabko” lub „żaby”, w którym dostęp do wewnętrznych elementów sworznia blokującego jest wystarczające do usunięcia (klasa PAE). Po drugie – jest to niemal wszyscy (PML PMA) zamontowany wewnątrz pyłoszczelne obudowy.

pamiętając elektryczne

Zanim przyjrzymy się, jak podłączyć rozrusznik magnetyczne, warto pamiętać, przebieg fizyki klas licealnych. Jak wiadomo, podczas przejścia prądu przez przewodnik wokół niego powstaje specjalny rodzaj materii – pole magnetyczne, które wywiera na większości metali przyciągających efekt. Jeśli weźmiemy cienkiego drutu i przykręcić go do metalowego rdzenia, ten ostatni z powodu namagnesowania wynikowego pola jest znacznie zwiększona. Zasada ta jest podstawą wydajności startera.

projekt

Strukturalnie, stycznik jest produktem, „serce”, które jest cewka składa się z rdzenia magnetycznego (P lub kształt litery warstwy podstawowej stali elektrotechnicznej o dużej rezystancji wewnętrznej) i nawijana cienkiego drutu lakierowana. Druga część jest kontynuacją fizycznie pierwszym, ale oddzielone od niego, są ruchome. Przed dostarczeniem prądu do cewki pomiędzy końcami obu częściach jest przestrzenią, która jest warunkiem siewstwa wiosna. Powinno być polem – rdzeń magnetyczny jest połączone poprzez wykonanie kołowego strumienia magnetycznego i działaniem par styków. Schemat siłownik magnetyczny jest następujące: na ruchomych styków porcji przyciągania w bezpiecznym systemie, który w zależności od sposobu montażu, gdy uruchomiony kontaktu cewki (normalnie otwarte) lub odrzucone (normalnie zamknięty) ze stałych, zapewniając układów przełączających. Zaciski są podzielone na dwa rodzaje: main (obwodów zasilania) oraz pomocnicze (alarm, blokada). To takie proste.

lokalizacja learning

Większość styczniki pozwalają na przełączanie trzech par życie grup kontaktowych oraz do kilkunastu innych. Schemat podłączenia siłownika magnetycznego jest opisane w licznych zasobów, jednak oczywiste jest, nie wszystkie. Każdy, kto jest zaznajomiony z tego typu sprzętu, a więc zrobić wszystko dobrze i inni „przylgnęło do niego.” Dziś postaramy się wyjaśnić w prosty sposób, jak to wygląda obwodu łączącego rozrusznik magnetyczne.

Wziąć w ręce stycznika i starannie rozważyć. Wszystkich połączeń śrubowych w jakiś sposób oznaczone. Niestety, nie ma standardu, lub raczej, każdy ma swój własny, chociaż coraz częściej producenci stosują następujące oznaczenia:

1. Związki 1, 3, 5, z jednej strony, a z drugiej strony, tuż przed nimi – 2, 4, 6. Te terminale mobilne i styki stałe w grupie łącznikowej zasilania. Im większy jest obecna ocena, tym większy rozmiar śrub i podkładek.

2. pobliżu lub na boku bloku istnieje wiele kontaktów, oznaczoną jako 31, 32 i tak dalej. G. również naprzeciw siebie. Są one wykorzystywane do sygnalizacji i blokad obwodów.

3. Na dole, po przeciwnych stronach obudowy stycznik posiada dwie kontaktowe – A1 i A2. Te zaciski cewki.

To jest fundament. Czasami w niektórych modelach może być zainstalowany w górnej części jednostki specjalnej dodatkowych par kontaktowych, napędzanym przez pręt na ruchomej części obwodu magnetycznego.

Sprawdzanie urządzeń

Okablowanie siłownik magnetyczny można sprawdzić za pomocą wskaźnika. Faktycznie, na etapie montażu tych urządzeń uproszczenie pracy. LED „Contact” można kupić w każdym sklepie elektrotechniki. Możliwe jest również użycie dzwony baterii, żarówek i dwóch drutów, ale tylko przy sprawdzaniu obwodów odłączonego od zasilania. Tak, Wskaźnik ładowania, tak, że gdy dwie sondy kontaktowe zapala lub był sygnał, dzięki czemu zapewniają masz gang. Jedna sonda ustawiony na zacisku 1, a drugi – na przemian po 2, 3, 5, 4, 6. Jest to konieczne w celu „zaciskami”, która, jeśli występuje, musi prowadzić do układu faz. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to trzeba wcisnąć śrubokręt w ruchomej części łodygi (PML PMA) lub wyciągnąć ręce dwa Starter (Zhabko), to symulować działanie. Gdy kontrola w tym położeniu łańcuch powinny być umieszczone tylko na linii 1-2, 3-4 i 5-6.

Jeśli styki pomocnicze są ukryte i nie jest widoczny, to jest konieczne, aby pierścień oraz w celu określenia stanu normalnego. Załóżmy, że po naciśnięciu pary pokaz obwodu 31-32 i 41-42, 51-52 i 61-62, ale wywołanie gdy część obwodu magnetycznego nie jest zamknięta. Pierwsze dwa nazywane są normalnie otwarte, to znaczy nieprzewodzące, bez zasilania cewki. Drugie znane są normalnie zamknięte, tworząc łańcuch to jest w odłączonym położeniu siłownika.

I wreszcie, z pomocą wskaźnika ciągłości lub chcesz sprawdzić integralność cewki. Aby to zrobić, należy sonda A1, a drugi – do A2. Lampka sygnalizacyjna powinna być włączona.

Wszystkie powyższe muszą być wykonywane bez podłączonych przewodów, a zwłaszcza bez dostarczania energii do obwodu. Schemat napędu magnetycznego można sprawdzić bez tej choroby, ale tylko przez specjalistów, którzy z oczywistych względów, nie jest prawdopodobne, aby przeczytać o podłączeniu stycznika elektromagnetycznego.

Podwijając rękawy

Układ montażu podłączenia stycznika zależy od sprzętu zasilanego przez niego. Dlatego jako przykład weźmiemy pod uwagę klasyczny przypadek, kiedy trzeba dołączyć trójfazowy silnik prądu zmiennego z wirnikiem klatkowym.

Weź kabel trzy-przewodowe z odpowiednim przekroju i jego jednej strony łączy się z zacisków silnika. Przewody z drugiej strony możemy oczyścić i naprawić śrub na zaciskach 2, 4, 6 rozrusznika. Jeżeli ze względu na rodzaj instalacji jest bardziej wygodny w użyciu 1, 3, 5, wówczas jest ona pozwoliła. Ponadto, do zacisków 1, 3, 5, podsumowując trzech przewodów z urządzenia elektrycznego. Oznacza to, że po kliknięciu na przycisk, aby przełączyć się na trzech śrubach stycznika będzie obecne napięcie 380 V. Z dowolnego dolnej maszynie żuchwy przechodzi przewód do przycisku normalnie zamknięty „Stop” i normalnie otwarty wyrzutni, z którego dalej linia następuje zawarcie A1 cewki. Okablowanie przełącznika magnetycznego zależy od napięcia, który jest obliczany na cewce. Jeżeli stwierdza, 220, wyjście A2 należy podłączyć przewód do „ziemi”. W przypadku 380, zamiast stacjonarnego, aby rozciągnąć do jednej z dwóch dolnych szczękach maszyny. Poprzez sprawdzenie wskaźnika (stan ON) pomiędzy wspomnianymi gąbka i kontakt na przycisk stop urządzenia do wyświetlania 380 V.

Jak działa taki system

Powyższa realizacja jest po prostu, bez blokad, chwytaków i sygnalizacji, ale jest w pełni funkcjonalny. nie jest wymagana nawet przycisk Stop w tym przypadku. Po włączeniu urządzenia, a naciśnięcie przycisku „start” będzie dostarczać napięcia do cewki stycznika, to jest strumienia magnetycznego przyciągania ruchomej części obwodu magnetycznego i styki drążka działa, przechodząc przez 1-2, 3-4, 5-6 napięcia silnika. Jeśli przycisk zostanie zwolniony, cewka „zniknąć”, a łańcuch nie zrozumie.

poprawa

Równie interesująca Starter magnetycznego odwracalne. Fizycznie, urządzenie to składa się z dwóch pojedynczych typu styczników, które dzięki operacji specjalnej algorytm może zmieniać kolejność faz, jest dostarczane do silnika. W wyniku zmiany kierunku obrotów. Siłownik cofania mogą być realizowane niezależnie od siebie za pomocą dwóch urządzeń (Km1, km2) oraz zmian w układzie klasycznym. gotowe rozwiązania fabryczne istnieć również, że nie tylko kompaktowy Bole, ale również zawierać ochronę mechaniczną z „perehlopa”.

tryb nieplanowane

Prawidłowe połączenie nawrotnego obwodu magnetycznego, wiąże się z koniecznością użycia zablokowania. Konieczne jest ciekawski osoby nie zapłacił nieprzewidywalność w pracach elementu obwodu poprzez jednoczesne naciśnięcie „do przodu” i „Wstecz”. Łączenie cofania Starter magnetyczne odbywa się w następujący sposób:

– podłączyć stycznik jak również nieodwracalne.

– między zaciskami 1, 3, 5, zarówno urządzenia umieszczone są mostki.

– off-line mostkiem jak 2-6, 4-4 i 6-2.

– przewody z przyciskami sterującymi na cewce KM1 powinien przejść przez styk normalnie zamknięty km2. I vice versa. Tak realizowany zerowe bezpieczeństwo – Locked elektrycznie poprzez jednoczesne naciśnięcie dwóch przycisków, aby włączyć. W przypadku ochrony mechanicznej takiego związku może być pominięty, chociaż nie jest to zbędne.