854 Shares 8380 views

Jak przeprowadzić montaż okien plastikowych z rękami?

Jednym z „New Time” symboli w naszym kraju stają się okna plastikowe. Zjawisko to ma wiele wyjaśnień. Po pierwsze, są one piękne. Po drugie, bardzo trwały, higieniczny i łatwy w utrzymaniu. Po trzecie, mogą być instalowane niezależnie.


Tak, dobrze słyszeliście. Można wykonać instalację okien plastikowych z ich rąk, nie przepłacania swoje instalatorów. I zrobić to o wiele lepiej i dokładniej. W tym artykule opiszemy proces takiego obiektu.

Wstępie, że nie opisują proces wykonywania pomiarów. W każdym razie, to sprawa jest najlepiej pozostawić profesjonalistom.

Przygotowanie do instalacji

Nie zaleca się, aby rozpocząć instalację okien plastikowych z rękami bez właściwego przygotowania do niego. Ale nic robić do momentu, gdy można dostarczyć gotowych bloków, jest po prostu bez sensu.

Konieczne jest, aby całkowicie wyczyścić powierzchnię przed oknem. Meble mogą być pozostawione, ale (jak płeć) lepiej zamknąć napięty folię. Dalsze się rozpocząć przygotowania do montażu otwory okienne bloków.

Co zrobić z jednostek okiennych?

Często trzeba usunąć okna i zawiasach okna skrzydła. Kulki wyodrębnionym zaciskowy szyby (na pewno należy zaznaczyć), a rama jest odchylona lekko szyby sam z rowków. Po tym, my nadal montażu okien plastikowych z ich rąk.

Na wewnętrznej stronie profilu okiennego wywiercone otwory dla elementów złącznych. Po bokach trzeba wykonać co najmniej trzy, a po bokach – co najmniej dwie kotwice. Nie zapominaj, że powinny być stosowane do wiercenia wiertło do metalu, ponieważ pod powłoką z tworzywa sztucznego jest profil aluminiowy.

Zaczynamy stawiać

Najbrudniejszych i ciężka praca – demontaż starych okien. Jeśli nie ma problemu, aby wykorzystać je gdzieś indziej, nie trzeba się krępować z nimi. Korzystanie łom, siekierę i brutalnej siły, wyczyścić otwory zgniłego dziedzictwem przeszłości. Następnie trzeba usunąć wszystkie żetony cegła, kurz i inne zanieczyszczenia.

Natychmiast zalecamy zainstalować plastikowego lub drewnianego podłoża, na którym będzie można umieścić jednostek okiennych. Nie zapominaj, że montaż okien plastikowych z rękami polega na rezygnacji z tych kopii zapasowych, ponieważ tylko jedna kotwica jest po prostu nie wytrzymać ciężkości zespołu.

wierzchowiec

Są one przykręcone do mocowań metalowych, gięcie w postaci „uszy”. Najpierw zamocować niższy poziom, a dopiero potem bączka.

Na każdym etapie należy sprawdzić prawidłowość instalacji za pomocą poziomie! W przeciwnym razie, montaż okien plastikowych, których cena jest tylko koszty materiałów eksploatacyjnych, zostanie powtórzony. Nawiasem mówiąc, koszt instalacji zespołem pracowników zaczyna się od 4 tysięcy za jednym pudełku!

Jeżeli odstęp pomiędzy otworem okna i uszczelniania samo stosuje się piankę poliuretanową. Po jego krzepnięcie odciąć nadmiar materiału, a zainstalowaniu wszystkich profili dekoracyjnych jak zdemontowane elementów okna. Umieścić parapet i następnie montowane stoki, które będą chronić warstwę pianki przed agresywnym działaniem środowiska.

Należy pamiętać, że okna plastikowe, instalacja technologii , które zostały krótko opisane przez nas, będzie bardziej trwały niż bardziej rygorystycznie przestrzegać wszystkich zasad montażu.