684 Shares 6138 views

Jak zmiękczyć wodę do użytku domowego?

Woda z kranu jest najczęściej zbyt mocno, ponieważ to, co wiele problemów, począwszy od nieprzyjemnego smaku, a kończąc na awarii urządzeń i naczynia, w którym taka ciecz jest podgrzewana. Co robić w takich przypadkach? Jak zmiękczyć wodę w domu?

Pierwszym krokiem jest, aby zrozumieć, co twarda woda i dlaczego jest to konieczne w celu zmiękczenia. Charakteryzuje się wysoką zawartością soli magnezu i wapnia. Wody podziemne obficie nasycić je w trakcie przechodzenia przez warstwy skał wapiennych. Oczywiście, ta woda nie ponosi żadnych szczególnych problemów zdrowia organizmu, ale daje wiele niedogodności w codziennych warunkach:

  • Znacznie skraca obsługę odzieży, gdyż narusza jego kolorów i negatywny wpływ na strukturę tkanek.
  • Zmniejsza skuteczność mydeł i detergentów.
  • Twarde krople wody pozostawiają białawy kręgi na szkła.
  • Włosy myte w twardej wodzie, stają się nadmierna kruchość i nie staniecie jak stogu siana.
  • Jest to nieprzyjemne kąpać i myć.
  • W elementach grzejnych urządzeń gospodarstwa domowego, a na ściankach reaktora i patelni ostatecznie tworzy grubą warstwę kożucha.

Aby uniknąć tego problemu, trzeba wiedzieć, jak do zmiękczania wody do użytku domowego. Istnieje kilka sposobów, aby zwalczać ten problem.

Urządzenia na zasadzie magnetycznej. Producenci takich urządzeń mają pewność, że jest to doskonały sposób niechemiczne znacznie złagodzić twardą wodę. Wpływać na pole magnetyczne używane do tworzenia, który jest instalacja pary magnesów. Konsekwencją jest to, że ułatwia usuwanie cieczy z różnymi zanieczyszczeniami, jak również jony magnezu i wapnia. Magnesy powinna znajdować się na zewnątrz rury z wodą.

W rzeczywistości, tego rodzaju środki zmiękczające trudno uznać za skuteczny środek. Jedynym miejscem, gdzie są one istotne – jest rura znajduje się w kotle, jak pod wpływem pola magnetycznego w tych depozytów stają się luźniejsze i łatwiejsze do usunięcia.

głowice prysznicowe. Producenci twierdzą, że są one nasycone wodą, witaminę C, aromatyzowany resztkowy chloru usunięto i zmiękczenia. przypisuje się również ich urządzenia naprawdę fantastyczne właściwości, w szczególności – aby zmniejszyć zużycie wody o połowę ze względu na fakt, że projekt przewiduje zmniejszenie sprayu. obiecał też, aby zwiększyć prędkość i ciśnienie wody niemal się podwoiła.

Jest oczywiste, że taki środek jest mało prawdopodobne, aby poradzić sobie z zadaniem, ale przynajmniej nie zaszkodzi.

Filtry dzban. Stanowią one plastikowy pojemnik. Wewnątrz elementu filtrującego jest umieszczony. Ta metoda czyszczenia i zmiękczania wody jest najprostszym i najtańszym. Jedyne „ale” jest to, że konieczne jest, aby okresowo wymieniać wkład do bardziej efektywnego działania filtra. W szczególności węgiel aktywny został zaprojektowany do zmiękczania wody.

Jonowe środki zmiękczające walutowe. Jak wielu z was wie, z powodu twardej wody często nie pralek i zmywarek. Jak zmiękczyć wodę dla nich? Zaleca się korzystanie z urządzeń jonowymienne. Urządzenia tego typu są dwa zbiorniki. W jednym jest żywicą jonowymienną, a drugi roztwór soli. Po pierwsze, woda przepływa przez pierwszy zbiornik do żywicy, przy czym jony żywicy reagują z solami magnezu i wapnia, usuwając je. Wodę następnie przepuszcza się przez drugi (solanką), w których brak jest jonów są zastąpione przez jony sodu. Taka wymiana magnetyczny pozwala zmiękczyć twardość wody.

działanie odwróconej osmozy. Jest uważany za najbardziej niezawodny sposób, aby rozwiązać problem „jak zmiękczyć wodę?”. Podstawę tego sposobu, właściwości wody, przez który przechodzi przez półprzepuszczalną membranę ze stężonego roztworu w mniej zatęża się pod ciśnieniem, które przekracza różnicę dla każdego roztworu osmotycznego. Pozwoli to opóźnić zanieczyszczeń w roztworze. Jakość wody jest na tyle wysoka, i tak blisko do czystej wody.

Wadą tego systemu jest to, że usuwa się nie tylko zanieczyszczenia, ale także użyteczne.

Zmiękczanie soli. Zastosowanie takich narzędzi jest warunkiem korzystania z wielu zmywarkach. To nie pozwala zepsuć skalę mechanizm zmywarki i jest dostępny w postaci tabletek. Liczba narzędzi zależy od twardości wody. Większość urządzeń posiada wbudowany wskaźnik, który mówi, kiedy nadszedł czas, aby dodać sól.

Ostatnim sposobem rozwiązania problemu „jak zmiękczyć twardą wodę?” – termalne. Polega ona na destylacji, ogrzewanie lub zamarzaniu wody. Uważa się, że najlepszym sposobem zwalczania na czystość i wartości cieczy – ten skroplinami. Sprawiają, że bardzo łatwo. W tym celu konieczne jest, aby wziąć wodę i wlać duże możliwości, na przykład, na patelni. Aby umieścić go na zimno lub umieścić w zamrażarce. Kiedy warstwa wierzchnia jest utworzona trochę lodu, został usunięty, gdyż koncentraty „twarde” szkodliwe substancje. Pozostała woda jest nadal zamrożone. Gdy większość z nich jest zatrzymany, lody muszą być usunięte, a pozostałość odrzucono. Następnie mieszaninę stopniowo topi się i otrzymuje się czysty, miękkiej wody.

Teraz, gdy wiem, co zmiękcza wodę, trzeba tylko wybrać dla siebie najlepsze środki, a nie cierpią z powodu swojej większej sztywności.