419 Shares 7459 views

Jak zrobić gaz kuźnia swoje ręce

Większość sklepów, działa na metalu, chcesz do podrobienia. Bez takiego sprzętu nie można zrobić w pracy jest nie tylko zimno, ale gorąco i plastyczny. Niezbędny sprzęt można kupić, ale jego koszt jest bardzo wysoki: minimalną cenę kilkudziesięciu tysięcy rubli. Z tego powodu wielu właścicieli zdecydować się zrobić gaz warsztaty wykuć swoje ręce.


Jako paliwo do paleniska może być stosowany kamienia lub węgiel drzewny, olej lub gaz. Gaz kuźnia najlepszą opcję dla sprzętu studio z powodu niskich kosztów paliwa i jego dostępności. Skuteczność takiego paleniska jest wysoka, a to może być połączony nie tylko do głównego gazociągu, ale również do cylindrów z paliwem.

Powołanie Forge

Traktowanie wyrobów metalowych wymaga ogrzewania zmienić kolor i odcień pomarańczowy pozyskiwania światła. Zmiany te są zgodne ze stali do temperatury 1000-1200 ° C, doprowadza się do takiego metalu, stan jest podatna na odkształcenie pod działaniem narzędzi udarowych.

Kęs traci swą plastyczność, jak chłodzenie, odpowiednio do tworzenia i nadać mu pożądany kształt, staje się bardziej skomplikowana. Stosując kilka przewodów siły na odkształcenie metalu zwiększa kruchość. Utrzymywanie temperatury kucia unika się pękania materiału.

Konwencjonalny piec nie jest w stanie zapewnić w temperaturze 1000 ° C w tym celu stosuje się piec z wymuszonym przepływem powietrza.

Do podgrzania elementów metalowych i utrzymać żądaną temperaturę za pomocą kucia. Tego rodzaju urządzenia stosuje się nie tylko do kucia, lecz również formowane, a następnie metal spuszczano do narzędzia kształtowego hartowania, lutowania z użyciem mosiądzu i miedzi.

Korzyści z paleniskiem gazowym

 1. Konstrukcja takich urządzeń jest łatwiejsze z uwagi na jego brak sieci, w przeciwieństwie do samych opcji węgla;
 2. Bardziej wygodną regulację podawania paliwa i temperatury;
 3. Lekka pozwala na przemieszczanie się trzonu gazowego;
 4. Cena koszt własny produkcji jest mała i nie ma wpływu na budżet kapitana;
 5. Gaz – jeden z najbardziej dostępnych i najtańszych paliw.

Rodzaje pieców gazowych

Cechy konstrukcyjne rogi nie odgrywają praktycznie żadnej roli i są wybierane przez Master w zależności od upodobań i życzeń wyniku do wydajności urządzenia. Często pomijane nawet podstawową zasadę – stworzenie podstawy paleniska ogniotrwałej. Jednakże, istnieje kilka podstawowych typów pieców.

otwarte

Metalowa konstrukcja zainstalowana na bazie ogniotrwałego. W jego roli może być konkretny pad lub cegieł ogniotrwałych. Dla takiej konstrukcji tworzy specjalną tackę, która mieści komponenty do późniejszego ogrzewania. Umieszczone są na boki wsporników, który jest dołączony do paleniska palnika gazowego.

Dzięki tej konstrukcji, nie palić podczas pracy vytyagivaestya naturalnie odpowiednio ma potrzeby tworzenia spalin. Ale w tym samym miejscu paleniska gazowe lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz.

Zaletą tej konstrukcji jest zdolność do tworzenia ogrzewania różnych elementów na palecie, a ich wymiary są ograniczone wyłącznie przez zastrzałów poprzecznych.

palnik

Nie jest to oddzielne gatunki ukształtować, ponieważ jest częścią składową. Jej ciało jest najczęściej wykonany ze stali nierdzewnej; Jeden koniec tuby jest zamknięty lub uszczelniony zdejmowalną przykrywkę. Z drugiej strony zamontowane metalowe sito o odpowiedniej średnicy – w zależności od pożądanego płomienia.

Bocznie od zamkniętego końca rury jest spawana rura, przez którą paliwo jest dostarczane do mieszaniny. Jest on zamocowany na rurze o mniejszej średnicy, przez który gaz jest zasilany z kompresora.

Wirnik umieścić na wzbogacenie mieszanki paliwowo-powietrznej.

zamknięte

Główna różnica pomiędzy tego rodzaju paleniska gazowego jest widok z innymi prętami. W takiej konstrukcji, jest wymuszony i prowadzi się za pomocą wentylatora. Ta opcja jest najlepsza, ponieważ pozwala wietrzyć cały pokój.

Piec jest wykonane w postaci sześcianu z cegieł ogniotrwałych. Domowe piece gazowe dla potrzeb gospodarstw domowych są zazwyczaj małe – jego zespół rzadko przekracza jeden metr długości. Ułożone na parasola – nasadki metalowy wykonany z blachy o grubości 4 mm. Objętość wewnętrzna musi być całkowicie szczelna, inaczej efektywność paleniska jest niska.

Jak zrobić gaz kuźnia swoje ręce

Głównym wymogiem dla projektu jest łatwość i praktyczność. Ze względu na te cechy, urządzenie może być łatwo przenoszony z miejsca na miejsce.

Aby osiągnąć pożądany rezultat zagiętych trzonu gazowego bloków ogniotrwałych – ich rolą jest albo cegła ogniotrwała, albo tak zwane szamotowe.

Proces jak zrobić piec gazowy, składa się z kilku etapów:

 1. Przygotowano bloków ogniotrwałych lub z cegły.
 2. Tworzy ciało palenisko – liczba użytych elementów może różnić się w zależności od stopnia skomplikowania i wielkości wybranego projektu.
 3. obudowa uchwyt może piła lub innego narzędzia.
 4. Szczeliny pomiędzy poszczególnymi blokami lub cegieł nie powinno być – wszystkie elementy powinny przylegać mocno, jak to możliwe do siebie.
 5. małe próg jest generowany pół cegły lub zablokować przednią część struktury, która umożliwia utrzymanie w ciepło pieca.
 6. W tylnej części w mały otwór jest wyciąć prostokątny kształt, który będzie służyć do wentylacji. Ponadto, wycięcie będzie współpracować z długim metalową zaślepką.
 7. Ścianka boczna jest cięte przez średnicę otworu palnika gazowego.

palenisko gaz po opisanych manipulacji może być uznany za zakończony. Za pracę będzie wymagać tylko palnik gazowy i przetestować wszystkie urządzenia w praktyce.

Palnik gazowy do kuźni

Główną część paleniska jest palnik gazowy – że tworzy temperaturę niezbędną do obróbki metalu. Magister często działają palnika ze stali nierdzewnej, z zastosowaniem rurki, zamkniętej na jednym końcu i zamknięte na drugim siatki metalowej.

Średnica otworów dobiera się indywidualnie, w zależności od tego, jakie życie powinno być płomień. Doprowadzanego do palnika dodatkowego przewodu rurowego, przez który dostarczany jest mieszanina paliwa. Gotowy do użycia klaksonu tylko po pracy palnika jest regulowana.

Forge wiadro

Stworzyć kuźnię w domu może z materiałów złomu – na przykład konwencjonalną wiadro.

Tego rodzaju piec jest utworzony prosty: w ściankach otworów, wewnętrzna powierzchnia metalowej obshivaetsya wełna ceramiczna odporna na temperatury powyżej 1200 ° C. Ponieważ wiadro ma kształt stożkowy, powinien być umieszczony prawidłowo ustalonych przez nóg.

W środkowej części otworu klaksonu jest tworzony dla palnika, dolna cięcie upust. Cegły szamotowe, o zwiększonej odporności na ogień, jest zamknięty na dole. Istniejące urządzenia jest często pokryta farbą żaroodporną.

pomocnych wskazówek

 1. Cięcia z tyłu paleniska małe otwory, aby poprawić wentylację. Dodatkowo, wyłącznik umożliwia odgrzewany metalu obrabianego wielkiej długości.
 2. Forge umieszczone na specjalnej podstawce metalowej lub tabeli, która sprawia, że praca z nimi bardziej wygodne. Wysokość jest regulowana indywidualnie opanowania.
 3. Jeśli kuźni pracuje z elementów o różnych rozmiarach i kształtach, wskazane jest zainstalowanie kilku pieców o różnych rozmiarach. Umieszczać je obok siebie i za pomocą giętkich węży podawano gaz i powietrze. Taka konstrukcja pozwala szybko podłączyć palnik.
 4. Na każdym rurociągu powinny być umieszczone zawory odcinające. W tym celu najpowszechniej stosuje się konwencjonalne zawory – zapewniają płynne regulacji, w przeciwieństwie do kulistych odpowiedników.

Ważne w tworzeniu wykuć swoje ręce – do reprezentowania zasadę działania, aby wybrać odpowiednie materiały i przestrzegać niezbędnych środków ostrożności. Taki sprzęt jest stworzenie mistrza na podstawie osobistych preferencji, życzeń i wymagań, co zapewnia szeroki zakres działania.