183 Shares 9645 views

„Movil”: co to jest i do czego służy

Korozja na tylnym siedzeniu – to prawdziwy problem dla wielu właścicieli samochodów. Na przykład, jeśli chcesz zapisać samochodu, a tym samym chronić metalowy korpus z procesów korozyjnych atmosferycznych. Obecnie istnieje kilka opcji dla takiej ochrony – jest metoda pasywna, aktywna i transformujące.

W przypadku aktywnego stosować specjalne kompozycje ochronne na powierzchni metalu tworzenia stabilnych związków, które chronią organizm procesów korozji. Jeden z najbardziej znanych i popularnych pomocą takiego planu – lek „Movil”. Co to jest? Ten olej silnikowy mieszaniny, oleju lnianego, a także dodatek inhibitujący. Również w dostępnych rozpuszczalnikach – lakową lub nafta. Lek ten tworzy na powierzchni metalu gęstą warstwę kombinacji, które nie przepuszczania tlenu i wody. A oto główne czynniki, dzięki którym rdzewieje żelazo.

Moskwa-Wilno

"Movil" używany przez wielu kierowców, jednak nie wszystkie z nich wie, że jest to rozwój krajowych. Kompozycja ta została opracowana przez zespół naukowców z Wilnem i Moskwą. W tym czasie na leczenie antykorozyjne użyto w ZSRR „TEKT-309”, opracowany przez ekspertów ze Szwecji. „TEKT-309” był szczególnie popularny w zakładzie AvtoVAZ – „Movil” jest tworzony przez radzieckich naukowców, superior szwedzki wiele znaczy.

Zasada działania

Środek antykorozyjny, środek konserwujący lub „Movil” jest zasada działania opiera się na najbardziej pełnego zgrzewania, izolacji i metali. To sprawia, że możliwe jest w ścisłym kontakcie z powietrzem i wilgocią, które są główną przyczyną korozji ciał. Ponadto, ze względu na inhibitor kompozycję bezpośrednio po zastosowaniu zaczyna aktywnie zwalczać ogniska korozji.

Dla zmotoryzowanych jest to duży plus. Processing „Movily” może być wykonywana bez zdejmowania bitumastic. Gdy kompozycję stosuje się do takich materiałów izolacyjnych, szczelnie przylega do powierzchni i przechodzi bezpośrednio na warstwie zabezpieczającej do metalu przez różne szczeliny – gwarantowanej metalu izolacji przed korozją. Jeżeli procesy korozyjne są już uruchomione, a następnie za pomocą „Movil” może zatrzymać wzrost rdzy.

Jeśli trzeba postawić samochód na parkingu długoterminowym, eksperci zalecają jak najwięcej we wszystkich miejscach organizmu do przetwarzania strukturę danych, a następnie, po upływie terminu ważności, wziąć samochód na parkingu w jego pierwotnej formie. Jednak korzystanie z tego środka konserwującego należy pamiętać, że jest ona niezgodna z różnych syntetycznych mas uszczelniających opartych. Jeśli „Movil” zaczną wchodzić w interakcje z takich cementów, ich początek luzowaniu następuje odrywanie od powierzchni metalu.

Nie jest to zalecane, a nawet zabrania się korzystania z leków, jeśli istnieje ryzyko jego upadku na częściach gumowych. Ze względu na substancje, które tworzą, opona szybko przyjść do pełnej ruinę.

Zalety „Movil”

Środki mogą być stosowane zarówno do nielakierowanej powierzchni metalu i wszelkich powłok leczonej Lakiery i farby. Po obróbki metali, bez konieczności suszenia. Dzięki zastosowaniu tworzy niezawodne warstwy barierowej, która nie tylko jest wilgoć z metalu, ale odpycha. Wśród innych zalet – brak negatywnego wpływu na wszelkich metali i farby. Wszystko to sprawia, że bardzo skutecznym narzędziem w walce z korozją. Wielu kierowców z powodzeniem używane „Movil”. Co to jest? Jest to potężna broń do zwalczania rdzy.

Lek ten jest po prostu niezastąpiona, gdy trzeba pokonać ogniska korozji w odległych obszarach maszyny. Różni się ona od innych zasobów do ich wysokiej płynności – substancja łatwo wnika w małych pęknięć i szczelin.

Jak przygotować samochód do przetwarzania?

Najpierw trzeba przygotować powierzchnię, a następnie zastosować bezpośrednio „Movil”. Co to jest? Ten prosty preparat, który sprawi, że bardziej skuteczny lek.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba dokładnie umyć samochód. Jeśli planujesz na przetwarzanie dno, następnie przemywa się, gdy urządzenie jest w windę. Najlepiej jest użyć mycia wysokociśnieniowego z ciepłą wodą. Po zabiegu, korpus powinien być dobrze wysuszony. Ponadto, różne wady są wyeliminowane, który znajduje się na powierzchni metalu. Luźna rdza muszą być usunięte. Następnie stosuje się kompozycję przeciwkorozyjną. Gdy środek wyschnięciu, warstwa ochronna rozpoczyna się w celu wytworzenia folii o 40 do 60 mikronów.

Jak korzystać z „Movil”

Aby w pełni korzystać z tego środka konserwującego, trzeba wiedzieć, jak prawidłowo je stosować. obróbki metali prowadzi się przy pomocy specjalnego narzędzia – pistoletu, przez które lek rozpylony.

Przez ciśnienie atomizacji „Movil” wnika jakichkolwiek pęknięć i ubytków, które zostały już poddane korozji lub te, które muszą być chronione. Odsłonięte obszary mogą być leczone za pomocą zwykłej szczotki.

Po przetworzeniu odtłuszczonego części powierzchni. Najlepiej, aby rozpylać lek w temperaturze od 10 do 30 stopni. Bardziej skutecznym rozwiązaniem, jeśli jest pokryta kilkoma warstwami najlepszych 2-3. Ważne jest, że „Movil” został równomiernie. Najpierw traktuje się bagażnika lub drzwi. Następnie obserwować, jak się rozprzestrzenia. Po tym łatwiej będzie zrozumieć, jak pracować, tak, że oznacza, że nie kapie na ziemię.

Przetwarzanie metr kwadratowy metalu w jednej warstwie muszą około 400 g „Movily”. Czas suszenia wynosi około 2 godzin. Produkt ten może być dostarczany w postaci masy w pojemniku z tworzywa sztucznego. Jest też „kiść-Movil”, ale minus pakiet – mała objętość.

Jeśli narzędzie przypadkowo trafia na farbę, oczyścić to będzie bardzo trudne. W przypadku kropli na farbie, są usuwane natychmiast (zanim zostały zamrożone). Jeśli organizm ma jakieś czapki, to lepiej się wycofać z materiału odpornego na korozję może swobodnie spadać do każdej przestrzeni.

Jak wybrać odpowiedni „Movil”?

Tak, rynek oferuje wiele produktów o wspólnej nazwie – „Movil”. Co to jest? Wielu producentów oferuje produkty do ochrony przed korozją, odnoszą się do swojego produktu jako „Movil”. Oznacza to, że warto kupować? Zdecydowanie tak. Ważne jest, aby wiedzieć, co sprawność i jakość danego środka. Nie jest konieczne, aby zaoszczędzić i kupić najtańszą opcję.

"Movil 2M"

Ten produkt jest produkowany w kraju. Siedziba firmy znajduje się w Moskwie. Lek jest w sprayu. Po zabiegu na powierzchni tworzy cienką dość jednolite i przezroczystą folię. Produkt wytrzymuje rosyjskiej zimy. W przypadku kontaktu z kroplą tej kompozycji do malowania, można je łatwo usunąć z benzyną. Środki przenika rdzę i ma wysoką płynność. Produkt był również przemieszcza wkład, ale warstwa ochronna nie jest zbyt duży, a więc jest nieskuteczne. Prędzej czy później, rdza nadal jest oczywisty. Kierowcy mówią, że lepiej jest nie używać – to strata pieniędzy.

"Movil 1"

Jest to „St. Petersburg” formuła. Lek ten jest odporny na działanie niskich temperatur, ma dobrą zdolność płynięcia, dobre przenika rdzy. Z odczynnikami narkotyków Moskwy poradził sobie zaskakująco wysoką jakość – to niezawodny wybór.

„Movil 2»

Przygotowanie produkcji litewskiej. To wydaje się być taka sama, to Movil. Jego aplikacja pokazuje, że ma dobrą płynność, wysoką impregnacji rdzę. A reszta – to nie jest najlepszym rozwiązaniem, a może nawet gorzej. Badania wskazują, że ekspozycja na 150 godzin soli wystarczającej do rdzy jedli całej powierzchni obrabianych danych oznacza litewskie.

"Movil" dolgosohnuschy

Oznacza to lepsze „Movil” zwyczajne i żadnej z funduszy oferowanych na rynku dla ochrony przed korozją. W przypadku konwencjonalnych leków jest uważany za minus jego zapachu. Konsystencja tego narzędzia nie jest gruba, ale nie jest zbyt płynny. Na powierzchni tworzą trwałą folię po przetworzeniu. Producent zaleca stosowanie leku w kilku warstwach za pomocą pędzla. Imperatyw, że mają czas do wyschnięcia. Różnica tego konkretnego produktu z wszystkimi innymi jest elastyczność. Nie spadnie nawet przy obciążeniach mechanicznych.

„Movil” z konwerterem rdzy

Fundusze te są dostępne w postaci aerozoli i cieczy. Problem produktów – nie tylko ochrona przed korozją, ale również przekształcenie istniejących zmian. Ale jest jedno zastrzeżenie – w rzeczywistości jest to w jego skład nie różni się od zwykłej „Movil”. Produkty te określane są jako środki błonotwórcze hamowana na bazie oleju. Dostaje głąb porów korozją i korozją w przetwornicy przekształca formę stali, która nie może być rdza. Dodatkowo, folia zabezpieczająca jest ukształtowana, co zapobiega dalszemu procesowi utleniania.

wniosek

Środek do obróbki antykorozyjnej – bardzo użyteczne rozwiązanie dla Twojego samochodu. Będzie to znacznie przedłużyć żywotność organizmu i wspierać początkowy, stanu fabrycznego samochodu.