864 Shares 7179 views

Wymiana oleju w samochodzie – w sezonie lub na metę?

Eksperci twierdzą, że wymiana oleju jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla kierowców. Sędzia dla siebie. Wypełnieniu w samochodzie na początku sezonu zimowego świeżego smaru. Sezonowe zmiany temperatury w zakresie od +20 do -40 do 60 0 C. Czy to nie wpływa na właściwości płynów w samochodzie? Oczywiście, dodatki zimowe są wykorzystywane do zgęstnieje ropy. Ale jazda na Tunes drogowe śniegu tworzy ogromny stres dla mechanizmów. W związku z tym stopień zużycia metali zwiększa się, co zwiększa ilość osadu i prowadzi do tego, że zwiększa się gęstość płynu smarowego. Zatem wyraźne zmiany olej na początku nowego sezonu, zwłaszcza do maszyny, to należy uznać za obowiązkową działania.


Automatyczna lub ręczna skrzynia biegów

Największą siłą samochodu ma ręczną skrzynię biegów. Na pozostałych węzłach konstrukcyjnych maszyn lub części awarie i problemy występują częściej i tylko na czas wymiany oleju wpływa na serwisowania PPC. Wysokiej jakości smar – operacja gwarancja bez żadnych kłopotów i problemów. Instrukcje podane do standardów samochód przebieg mocy których wymagana jest wymiana oleju przekładniowego. Przeciętnie ich wartości różnią się w przedziale pomiędzy 60 000 a 90 000 km. Jeżeli zignorujemy tę regułę, zużycie kół zębatych, wałów i łożysk będzie intensywna.

Kontrola stanu oleju przekładniowego

Czasami wymiana oleju nie jest produkowany według standardów przebieg i przez państwo. Załóżmy, że słyszał jadąc inne dźwięki. Nie powinniśmy ich ignorować. Po oleju przekładniowego w automatycznej przekładni spełnia kilka funkcji. smaruje to elementy mechanizmów w celu zmniejszenia stopnia zużycia w trakcie pracy; To chłodzi je, ponieważ tarcie części metalowych stać się bardzo gorący; i następnie usuwa się transmisję, usuwając wytrącanie mechaniczną i zapewnia ciśnienie hydrauliczne z góry określony poziom. Pierwszy stopień sterowania – poziom oleju dozującego drugą – stały nadzór, w których występują następujące sygnały:

  • zmiana biegów staje się trudne lub pogłębia;
  • wykryty szum tła;
  • na początku przenoszącej ruch samochodu nie obserwuje

Wymiana olejów to poważna sprawa, a hałas w tle mogą wskazywać, że poziom tego płynu w układzie zmniejszyły lub jakość produktu nie zaspokoić popyt. Trudności z przesuwaniem może oznaczać, że używasz nie jest znak smar, który jest niezbędny do swojego samochodu.

mycie

Tak, wiemy już, dlaczego konieczne jest terminowe wymiana oleju. Cena dla tego wydarzenia jest inny. Ale na średnich zakresach 500-700 rubli (czasami dochodzi nawet do 1000). Co to zależy? Przed zmianą ofert zrobić pranie, które ma na celu usunięcie osadów z brudnego systemu. W tym przypadku, wszystkie działania będą koncentrowały się na w celu zmiękczenia, a następnie do wycofania depozytów i osadów węglowych, czyste kanały, przez które będzie uruchomić nowy olej, aby konsystencja płynu odpadów mniej lepka. To jest nie ma pozostałości wycieków z systemu. Jednak niektóre garaże obejmie wymianę bezpłatnie, pod warunkiem, że rzeczywisty produkt można kupić od nich.