888 Shares 2577 views

Rosyjski świąteczne potrawy: mięso francuskie z ziemniakami.

Co za rosyjski człowiek jest niezrównany jest w sztuce jedzenia cudownie! Dlatego prawdopodobnie nasza kuchnia jest tak zróżnicowana i łatwo adoptuje doświadczenie kucharzy z zagranicy. W rzeczywistości posiłek księcia w starożytnej Rosji mógłby liczyć około 30 różnych potraw! I to nie tylko wybór na stole – to było naprawdę spożywane i pite z dużą ilością odurzających napojów. Więc w porównaniu z naszymi przodkami, ogólnie jemy prawie … jak Francuzi! Oto potwierdzenie – mięso francuskie z ziemniakami stało się tak u nas w kraju, że teraz rosyjscy gospodyni domagają się francuskich kobiet w sztuce przygotowania.

Dlaczego mięso po francusku z ziemniakami jest zwykle świątecznym daniem? Z zasady wszystkie składniki, z których przygotowywane są dania, są w pełni dostępne i używane w życiu codziennym. Ale ich kombinacja jest tylko nie do pomyślenia mieszanka z punktu widzenia Giennadij Malachow! Naczynia jest bardzo obfite, nasycone tłuszczami wszystkich kategorii i dlatego doskonale zaspokajają apetyt (gości). Ale poważnie, to jest naprawdę opcja, gdy jest łatwa i łatwa do karmienia dużej liczby osób, a wszyscy będą zadowoleni, ponieważ jedno danie zawiera mięso, ziemniaki, ser, a czasem nawet grzyby!

Mięso francuskie z ziemniakami w wersji klasycznej jest przygotowywane w prosty sposób: mięso jest cięte na włókna i rozmieszczone na tacy do wypiekania, naoliwione. Na górnych półtuszkach cebuli (lepiej smażyć ją na patelnię). Następnie układa się ziemniaki. Problemem przy przygotowywaniu potrawy jest to, że ziemniaki w piecu gotowane są dłużej niż mięso. Dlatego kawałki ziemniaków muszą być na tyle cienkie, aby dobrze wypiekać. W tym celu można przycinać bulwy na specjalnym tarkę – dostaniesz cienkie koła. Jest to możliwe i drobno posiekane. Posypać całe naczynie serem – iw piecu. Pieczone w temperaturze 170 stopni, można w ostatniej chwili zwiększyć temperaturę, aby uzyskać apetyczny skorupę.

Istnieje inna możliwość gotowania – mięso po francusku, przepis z ziemniakami i grzybami. Pół kilograma mięsa będzie wymagało 5 ziemniaków, 300 gramów świeżych pieczarek i tyle twardego sera, dwa cebulki. Wszystkie składniki są rozmieszczone na smarowanym arkuszu do pieczenia w następującej kolejności: mięso – grzyby – cebula – ziemniaki – przyprawy – majonez – ser. Piękno pieczarek jest to, że nie wymagają specjalnego traktowania przed przygotowaniem – można je dokładnie spłukać i spalić wrzącą wodą. W przeciwnym razie pozostaną wszystkie przepisy: delikatnie posypać cebulę, pokroić cienkie ziemniaki. Eksperci kulinarni twierdzą, że otrzymane danie ma doskonałe właściwości smakowe – jest nawet nazywany najlepszą receptą na jednym z miejsc!

Prawdopodobnie będziesz zdziwiony, dowiadywszy się, że prawdziwe mięso w języku francuskim nie zawiera jako składnika ziemniaka. To tylko mięso, koniecznie pobite, posypane cebulą i tartym serem. Jednak w Rosji klasyczny sposób gotowania zdobył szczegóły i jest jednym z nowych arcydzieł: mięso francuskie, przepis z kurczakiem. Wszystkie składniki są posiekane drobno. Mięso drobiowe jest lekko pobity, solone, przyprawione dowolnymi przyprawami dla kurczaka i mieszane z majonezem. Ziemniaki należy mieszać z niewielką ilością majonezu. A teraz – uwaga! – dwie opcje: jeśli kurczak jest gotowany w piecu, to pierwsza warstwa powinna być dokładnie rozmieszczona, jeśli w kuchence mikrofalowej, najpierw rozmieść ziemniaki. Dalsze wszystko jest zgodne z planem: mięso z kurczaka, pieczarki, można dodać jeszcze jedną warstwę – pomidory pokroić w plasterki, a na wierzchu całego tego wspaniałego tartego sera. Piec naczynie przez 30-40 minut.

Być może francuskie mięso z ziemniakami powinno być już przemianowane na coś takiego: garnek z ziemniakami z serem. Ale to nie jest nazwa potrawy, która jest ważna, ale z tym, co jest podawane. Francuzi jedzą mięso z czerwonym winem, ale Rosjanie nie na próżno udoskonalili przepis – ta wspaniałość można się nauczyć tylko z kilkoma gramami wódki. Bon appetit!