832 Shares 1964 views

Naukowcy już wiedzą, dlaczego uspokoić głębokich oddechów

Weź głęboki oddech, a teraz powoli wydech. Ten znany trik stosowany w zajęciach jogi, a także pomaga rozładować napięcie, bo przez większość czasu to naprawdę działa. Twoje ciało czuje się zrelaksowany i mózg jest wypełniony życiodajnego tlenu. I nauka dopiero teraz w stanie dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje.

Grupa neuronów Kontrola rytmu oddychania

Okazuje się, że ludzki mózg jest niewielki skrawek neuronów, które kontroluje rytm oddechu. Następnie informacja o częstości i głębokości rytmów oddechowych przenosi się do innej strefy, która jest odpowiedzialna za stan umysłu. Zespół badawczy z Uniwersytetu Stanforda przeprowadzili eksperyment na myszach laboratoryjnych. W rezultacie okazało się, że gryzonie z „wyłączony” ze specjalnymi mutacji neuronów stał się bardziej zrelaksowany i mają zmniejszoną poczucia czujności.

„Oddychanie stymulatora”

Wcześniej, w latach 90. ubiegłego wieku naukowcy przeprowadzili badanie, które wykazało, region składa się z około 3000 neuronów. Ta grupa włókien nerwowych znajdujących się w okolicy tzw pons, móżdżek, który razem z członkiem tylnej części mózgu. Potem, prawie trzy dekady temu, okazało się, że nasz oddech może być związana ze stanem umysłu. Odkrycie to zostało nazwane „stymulator oddychania”. Pomimo znaczenia zdobytej wiedzy, naukowcy mieli mało zrozumienia, jak ten system jest aktywowany.

Nowe próby wyjaśnienia sytuacji

Aby wyjaśnić sytuację, aby rozpocząć, naukowcy z Uniwersytetu Stanforda zbadał aktywność genów w pniu mózgu gryzoni. Następnie odkryto geny zostały inaktywowane, aby rozłączyć połączenie oddechu i emocji. W rezultacie zmodyfikowane genetycznie gryzonie 175 neurony były rzeczywiście zginął, znajduje się w „oddychania rozrusznika.”

Wyniki eksperymentu

Po raz pierwszy po wykonanej myszy manipulacje laboratoryjnych nie wykazały zmiany zachowań. Zespół badawczy zaczął myśleć, że doznał głośne porażki. Ale wkrótce było coś ciekawego. Mysz zaczęła zachowywać się zupełnie inaczej. Stali się spokojny i miły. Zamiast zwykłej działalności – komórek zapachu, gryzonie zrelaksowany i opiekę dla siebie. Naukowcy odkryli również zmiany w wydychanym powietrzu, które z kołataniem serca stają się powolne i kontrolowane.

Ten kanał jest dwukierunkowa

Takie zachowanie przypomina zachowanie gryzoni jest bardzo relaksujące ludzie. Wraz z odłączonymi neurony myszy laboratoryjne utraciły zdolność do czujności i paniki (zatrzymał komórki wąchania). Według naukowców, jest to kanał dwukierunkowy. Na przykład, u myszy z niepełnosprawnym neuronów nie odbierać sygnały niebezpieczeństwa i kontrolowanego oddychania. W przypadku ludzi zjawisko to działa w drugą stronę. Zacząć oddychać głęboko i powoli, mózg wysyła sygnały do odprężenia ciała. W rzeczywistości, rytm oddechowy działa jako środek uspokajający.