608 Shares 5756 views

Cały czas jesteś zmartwiony? Okazuje się, że jest to przydatne!

Stres może uczynić swoje ciało dziwne rzeczy. Jeśli jesteś pod jarzmem stresu przez dłuższy czas, narażasz się na ryzyko poważnych chorób, wśród których wyróżnia się osobno problemy układu krążenia, osłabiając układ odpornościowy i otyłości. Jednak sytuacje stresowe mogą stać się „walizka z podwójnym dnem” dla nas. Będziesz zaskoczony, ale w pewnym sensie, lęku i podniecenia mogą być nawet przydatne dla nas. To sensacyjne odkrycie zostało dokonane przez naukowców z University of California w Riverside.

Niepokój wymaga osoby do określonych działań

Jaki jest pożytek z podniecenia i strachu dla własnego dobrego samopoczucia? Jeśli nie czujesz tego uczucia, nie będzie próbował podjąć wszelkie kroki w celu wzmocnienia działań w celu ochrony własnego bezpieczeństwa. Wydaje się, że nie trzeba się martwić o nic. Zatem obawy nie off żelazka zapobiega powstawaniu pożaru w domu, a strach przed zachorowania na raka skóry sprawia, że stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. W badaniu przeprowadzonym w 2006 roku palaczy wśród młodzieży pokazano graficzne ostrzeżenia o szkodliwości papierosów. Jak się okazało, ochotnicy wzrosły obawy o własne zdrowie.

Co to jest paradoks nadmiernego niepokoju?

Ministerstwo Zdrowia przyjęła wyniki naukowców, a teraz producenci tytoniu są zobowiązani umieścić na każdym opakowaniu nie tylko ostrzeżenie zdrowia, ale także chwytliwy anty-reklamy. Ale co się dzieje dookoła? Mamy ludzi w stada, aby rzucić palenie? W rzeczywistości, to nie dzieje się naprawdę. Zamiast tego, jest luz: ludzie nie chcą ingerować w ich życiu wbrew ich woli. Wydaje się, że zbyt wiele lęk może prowadzić do przeciwnego problemu.

Nadmierna troska o Zdrowia paraliżuje wolę

To samo można powiedzieć o człowieku, który skrupulatny w sprawach negatywnym wpływem środowiska. Zbyt wiele obaw o spalinach, brud w wodzie, leczonych chemicznie żywności, substancji rakotwórczych i toksyn prowadzi do paraliżu woli. W rezultacie, żarliwy bojownik o czyste środowisko i własne zdrowie nie jest w stanie podjąć żadnych działań w celu zwalczania agresorów zewnętrznych. Oznacza to, że korzyści będą tylko racjonalne podejście do biznesu. Będziesz dozowane niepokój, który nie może sparaliżować swoją wolę.

Czy powinniśmy bać się złe wieści?

Jeśli uniknąć złych wiadomości, nigdy nie będą wiedzieć, jak reagować w danej sytuacji, a jeśli wystąpi. W badaniu przeprowadzonym w 2015 roku przez pracowników University of California, z udziałem studentów z liczby przyszłych prawników. Uczestnicy, którzy doświadczyli więcej niepokoju, nie uzyskują niższe wyniki na egzaminie. Jednak ta porażka nie jest zapukał ich z koleiny. Wręcz przeciwnie, byli gotowi do bardziej skutecznie reagować w porównaniu z tymi, którzy nie czekać na niepowodzenie. W rzeczywistości bardziej niespokojne uczniowie natychmiast przyjął wyzwanie. Byli gotowi, aby przejść do fiaska i opracowała szczegółowy plan, aby zmienić sytuację. Ale ci, którzy nie byli tak napięta przed trudnym egzaminem, nie mają żadnych myśli o tym, jak będą postępować.

Lęk może inspirować działania

Naukowcy uważają, że lęk może być ważnym krokiem na drodze do tego, co w psychologii nazywa się „pragmatyczne miłość”. Zgodnie z tą koncepcją oznacza myślenie o przyszłości, która może inspirować osoby do działania. problemem zdrowia akcji sprawia, że można myśleć o wszystkich możliwych scenariuszy. Jak wiecie przeszkód, które potencjalnie mogą spotkać na drodze do ostatecznego celu.