722 Shares 8553 views

Czujesz stres? W niektórych przypadkach trzeba obwiniać?

Każdego dnia wykonujemy setki rzeczy, które dodają stres w naszym życiu, a często nawet nie zdaje sobie sprawy lub po prostu nie wiedzą, jakie kroki można podjąć, aby poprawić sytuację. Dziś będziemy rozmawiać o tym, jak pozornie nieistotnych rzeczy, może znacznie wpłynąć na nasze życie, co powoduje dodatkowy stres.

Nie wyspać

Możemy powiedzieć z przekonaniem, że jest to wspólny problem dla większości ludzi. My nie staramy się zrobić wszystko, a na lekcje tańca i piłki nożnej praktyce, a następnie również w biurze, gdzie jest to konieczne, aby zatrzymać się na noc. W efekcie znaleźliśmy się późno do domu i iść do łóżka po północy. To szybkie tempo życia prowadzi do tego, że czas na sen jest prawie nie było.

Czy kiedykolwiek słyszałeś, że brak snu – jest formą tortury, który był kiedyś używany przez więźniów. I nie bez powodu. Zmęczeni ludzie czują stres i podrażnienie, więc nie można myśleć racjonalnie i podejmować właściwe decyzje.

Oznacza to, że sen powinien być na liście priorytetów. Wyłącz telewizor i komputer w nocy lub, jeszcze lepiej, nie trzymaj ich w sypialni. Można również korzystać z aplikacji, które blokują pewne miejsca lub nawet cała dostępu do internetu przez jakiś czas, na przykład, przez 8 godzin. Chociaż takie aplikacje są często stosowane w celu zwiększenia wydajności, można także spróbować je, czy powodem nie otrzymania wystarczającej ilości snu – zwyczaj, by sprawdzić sieci społecznych przed snem.

Nie znaleźć czas dla siebie

Podobnie jak w przypadku braku snu, często nie znaleźć wystarczająco dużo czasu dla siebie. Najlepiej, należy znaleźć równowagę między troski o innych, praca przez 8 godzin i czasu, który poświęcić dla siebie. W rzeczywistości, przydział czasu dla siebie nie wymaga ci kilka Super wysiłki. Oznacza to jedynie, że trzeba robić to, co lubię, na przykład udać się do siłowni, napić się kawy, poczytać gazetę czy przedłużenie do 10 minut. Jeśli znajdziesz czas, aby zrobić coś dla siebie każdego dnia, ważne jest, aby zmniejszyć stres.

Jesteś zawsze późno

Problemem wielu ludzi jest to, że często nie doceniają, jak długo to trwa do ukończenia danej sprawy. Prowadzi to do nerwowość i rozdrażnienie, zwłaszcza gdy zbliża się termin nieubłaganie. Niestety, mimo wszelkich chęci, nie będzie w stanie dodać jeszcze kilka godzin na dzień, a następnie nauczyć się radzić sobie z tym, co masz. Pierwszym i najważniejszym krokiem – jest możliwość określenia ile czasu naprawdę trzeba, aby zakończyć pracę.

Utkniesz w cyklu ciągłym diety i niezadowolenia ze swojego ciała

Okazuje się, że stała myśl niedoskonałości swojego ciała i nowych prób, aby spróbować różnych diet na sobie silne stresory, z którymi trzeba się zmierzyć każdego dnia.

Niezadowolenie ze swojego ciała – sama w sobie jest stresujące. Ale jeśli dodamy do tego stała i, co ważniejsze, nieudane próby, aby zmienić swoje ciało, takich jak diety lub nadmiernego wysiłku, wtedy system nerwowy nie może obsłużyć takiego obciążenia. hormony stresu, które są produkowane w dużych ilościach, często prowadzą do uszkodzenia metabolicznej, która z kolei nie pozwala osiągnąć doskonałe parametry.

Wielu nie wie, jak przerwać to błędne koło. Aby rozpocząć z prawidłowym postrzeganiu siebie. Oznacza to, że nie trzeba myśleć o tym, jak nie znosisz w siebie i o tym, co można chwalić się, że lubisz.

Jesteś ciągle porównywanie siebie z innymi

Często mówi się, że porównanie jest w stanie ukraść swoją radość, a jeśli robisz to zbyt, to najprawdopodobniej wiesz, jak bardzo prawdziwe jest to stwierdzenie. Szczególnie popularne stało się w ciągu ostatnich kilku lat, wraz z pojawieniem się sieci społecznych. Na przykład, nie masz parę, ale w portalach społecznościowych, a następnie są zdjęcia ze ślubu znajomych. Czy widzisz, że znajomy, sądząc po zdjęciach, mieszka ciekawy i urozmaicony życie, podczas gdy trzeba pracować codziennie płacić czynsz i kupić niezbędne rzeczy.

Są to tylko dwa przykłady sytuacji, w których ludzie zaczynają porównywać się z innymi, ale w rzeczywistości jest również praca sen, który nie udał się do ciebie, a piękny dom, w którym mieszkają znajomym i drogie samochody, podczas korzystania z transportu publicznego. Ważne jest, aby zrozumieć, że każdy człowiek ma problemy, jego życie nie może być podobna do tej, którą widzimy na zdjęciu, z jej stron.

Pozwalasz toksycznych ludzi do wpływania na

Wiele osób ma do czynienia z konfliktami, które prowadzą do stresu, po prostu dlatego, że nie mogą chronić się przed toksycznymi ludzi, którzy ich otaczają. Psychologowie twierdzą, że każdy w średniej dziennej współdziała z pięciu osób, a pracuje z nimi przez większość czasu. Jeśli jeden z nich jest pesymistyczna i widzi życie tylko w sposób negatywny, można bardzo szybko zaczynają podążać za jego przykładem. Oczywiście, eksperci radzą, aby usunąć negatywne ze swojego życia, ale często nie jest tak łatwe do zrobienia, zwłaszcza jeśli osoby te są twoi krewni lub bliscy przyjaciele. Niemniej jednak rozgraniczenie jest ważne, ponieważ pomaga pozbyć się stresu. Pomaga także zmniejszyć niepokój, który może powodować te toksyczne relacje.

Nie lubisz swoją pracę

Jeśli kiedykolwiek miał do czynienia niewdzięczne, nieciekawe lub po prostu nie „swoją” pracę, to wiesz, jak to może być stresujące. Badania psychologiczne pokazują, że niekochana praca prowadzi do słabych wyników, jak również przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia. Niemniej jednak, wszyscy musimy płacić rachunki na co dzień, tak wiele osób w dalszym ciągu, aby wykonać zadanie, które nie chcą. Jeśli praca staje się stałym źródłem smutku, lęku, złości, i zacząć brać go na rodziny i przyjaciół, że nadszedł czas, aby znaleźć inne miejsce.

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowa do poszukiwania nowej pracy, lub masz problem z tym, ważne jest, aby pamiętać swoje cele i wartości oraz nauczyć się czuć wdzięczność za pracę, którą masz. Pamiętaj, że chociaż rzeczywista praca może mieć swoje wady, to pozwala płacić rachunki, aż znajdziesz coś, co naprawdę cieszyć.

wielozadaniowość

Wielu z nas są tak przyzwyczajeni do wykonywania kilku zadań jednocześnie, co często przestają go zauważać. Niemniej jednak, jest wielozadaniowość zwiększa poziom stresu. Naprawdę trzeba oglądać filmy, e-mail i sieci społecznych wyboru w jednym i tym samym czasie czytać, gdy jesteś na bieżni lub rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną w czasie jazdy? Jak by nie zaprzeczamy osoby jest umieszczony tak, że można go wykonać dobrze tylko jedno zadanie na raz. Kiedy nie jesteśmy w stanie w pełni skupić się na jednej rzeczy, czy jest to praca, rozmowa z przyjacielem lub po prostu oglądając film, nasze dobre samopoczucie cierpi.

Ciągle martwić

Możemy doświadczać niepokoju kilka razy dziennie, a przyczyny, że każdy człowiek ma swoje, ale warto coś zrobić, jeśli twój stan staje się chroniczne. Lęk może być szkodliwe dla zdrowia, stan umysłu, a nawet relacje z innymi ludźmi. Zamiast martwić się nadal, spróbuj zorientować się, aby zaradzić tej sytuacji, co było przyczyną Twojego niepokoju. Oczywiście, nie może wpływać na działania innych osób, jeśli były one przyczyną stanu, ale można zmienić ich nastawienie do tej kwestii. Takie podejście pomoże przynajmniej częściowo pozbyć się stresu, co sprawia, że trudno jest normalnie żyć.