486 Shares 9666 views

Jak poprawić Porady Chłodzenie komputera

Chłodzenie komputera jest integralnym systemem stacjonarnym PC. Wszystkie części przedmiotu urządzenia do ogrzewania ze względu na zasilanie z prądu elektrycznego, poziom ładowania bezpośrednio wpływ na wartości opałowej. Aby uniknąć uszkodzenia komputera i zapewnić szybszą pracę zadbać o chłodzenie. Jest to ważne, nawet dla najprostszego urządzenia, nie poddawane wysokim obciążeniom.

gatunek

Chłodzenie komputera jest podzielona na dwie główne kategorie – wody i powietrza. Ta ostatnia opcja jest najbardziej powszechnie stosowane dzisiaj nabyte. System ten ma następujący mechanizm działania: gorące części przenosić ciepło do chłodnicy, po czym wychodzi poza komputerem. Szybkość przepływu powietrza, materiały stosowane do wytwarzania grzejnika i jej efektywna powierzchnia wpływa na wydajność tego typu. Na przykład, miedź przewodzi ciepło lepiej niż inne materiały, ale ma odpowiednią wartość. Zwiększona ciepła jest również możliwe poprzez zaczernienie powierzchni grzejnika. Technika powietrza dzieli się na dwa typy: pasywne i aktywne.

wersja pasywna nadaje się do komputerów osobistych, które nie są przeznaczone do ciężkich ładunków. Ma stosunkowo niską sprawność. Pomimo tego, w ramach cichego systemu zapewnia intensywne powietrza do usuwania ciepła powolnym strumieniem.

Tryb aktywny zawiera również wentylator i grzejnik w tym samym czasie – tak ciepło szybciej dala od wewnętrznych podzespołów przypadku PC. Instalacja dodatkowych chłodnic dla PC częściach najbardziej ogrzewanych – karta graficzna i procesor.

Chłodzenie cieczą

Wcześniej taka metoda jest dostępna tylko w systemach serwerowych, ale obecne technologie dystrybucji umożliwić korzystanie z urządzenia w domu. Chłodzony wodą komputer na podstawie kompozycji roboczej – specjalny czynnik chłodniczy, który przenosi ciepło do radiatora z ogrzewanych elementów. Główną zaletą jest zapewnianym przez fizyczne właściwości płynu, ponieważ przewodzi ciepło o wiele szybsze niż w powietrzu. Rola czynnika może być ciekły metal, środka przeciw zamarzaniu, oczyszczony olej, a nawet zwykła woda.

Takie chłodzenia komputerowy składa się z płyty stalowej, wykonywanie funkcji odprowadzania ciepła, pompa obiegowa do rur, przez które płyn przechodzi i chłodnicy. Ma złożony projekt strukturalny, więc jego instalacja może być przeprowadzona przez niedoświadczonych użytkowników. Analfabeci instalacji lub stosowanie materiałów niespełniających może spowodować wyciek, którego konsekwencje mogą być awaria ważnych elementów wewnętrznych. W przypadku braku odpowiedniego doświadczenia powinien kupić komputer z zainstalowanym systemem lub zwrócić się do specjalistów.

Wybór odpowiedniej opcji

Płyn chłodzący jest używany do komputera bezszelestność podczas działania i wysokiej wydajności. W celu uzyskania wysokiej wydajności ponadto wymaga pompy o wysokiej mocy, które mogą emitować więcej hałasu w porównaniu do aktywnego układu pneumatycznego. W tym cichym techniki nie jest zdolny do takich wyników i nie nadaje się do profesjonalnych gier i komputerów.

System chłodzenia wodą, nawet w najprostszej wersji, komputer jest na tyle różne, wysokie koszty, więc nie nabył powszechne. Jest to najbardziej popularny wśród graczy i projektantów stron internetowych, ponieważ w większości przypadków, na normalne funkcjonowanie w wersji na PC jest wystarczająca ilość powietrza.

Niektóre dane mają wielkie ciepło, aw konsekwencji, muszą one lepsze rozpraszanie ciepła, należy wziąć pod uwagę w dystrybucji elementów chłodzących.

Jak poprawić chłodzenie

Jeśli jest to konieczne, aby zwiększyć chłodzenie jakości, warto kupić nowy radiator i wentylator, a także aktualizować warstwę pasty termicznej.

Nowy cooler dostaje również wyjście, znakowanie niestabilną pracą wentylatora. Warto zwrócić uwagę na konieczność dostosowania się do płyty systemowej, a zakupionych urządzeń. Z tego nowego wentylatora powinno być silniejsze w porównaniu z istniejącym analogowym.

Chłodnice są rozmieszczone tak, że ich obrót ostrza dzieje się w różnych kierunkach, dzięki temu można osiągnąć znaczną poprawę efektywności chłodzenia.

Jednym z podstawowych warunków dla komputera o wysokiej wydajności jest dokładnym oczyszczeniu elementów wewnętrznych przed kurzem i zanieczyszczeniami posiada.

obudowa

Wymiana powietrza w wersjach budżetowych dla komputerów domowych wyprodukowanych chłodnicę wydechowy umieszczony na zasilaczu i kratki wentylacyjnej. Strumień powietrza wchodzi do jednostki systemowej, przechodzi przez jego elementów oraz przez element zasilacza jest ciepło na zewnątrz. Ale wraz ze wzrostem komputera osobistego tej mocy nie wystarczy, i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych chłodnic. Powinny one być zainstalowane w niektórych miejscach, nieprzestrzeganie tej reguły, nie przyniesie odpowiedniej wydajności ze względu na fakt, że w jednostce systemu będzie stale przechodzą ciepłe prądy powietrzne. Zazwyczaj stosuje się powietrze przechodzi dużym wentylatorem komputer, znajdujące się w dolnej części, oraz kilka mniejszych chłodnice zapewnić jego wyjścia.

edytor

Osób najbardziej narażonych na ciepło ten szczegół, z powodu których, następnie zmniejsza się wydajność komputera. Wyjście z sytuacji staje miedziany radiator z wentylatorem średniej wielkości, więc jest to możliwe do osiągnięcia wystarczającej wydajności i jednocześnie odtwarzany niski stopień hałasu.

Szczególnie ważna jest obecność systematycznego thermopaste sterowania. Stosuje się go do części pomiędzy radiatorem i procesor i zapobiega tworzeniu się warstwy powietrza mającego niski poziom przewodności cieplnej.

inne szczegóły

ciężki ładunek podczas pracy spada na karcie graficznej, co jest szczególnie widoczne w zakresie korzystania z edytorów graficznych i innych programów. Ten element często jest wyposażony we wbudowany wentylator. Istnieją również wersje z pasywnym chłodzeniem, powszechne wśród tych, którzy wolą spokój systemu lub chcą zwiększyć wydajność poprzez zainstalowanie dodatkowej chłodnicy.

Dla zwykłych użytkowników chłodzenia komputera w szczególności elementy, takie jak dysk twardy lub płyty głównej nie ma takiego znaczenia dla graczy. Najtrudniej jest to konieczne mikroukład płyta – jego temperatura ogrzewania może osiągnąć 70 stopni.

kontrola pył

Aby zapewnić wysoką wydajność chłodzenia nie wystarczy, aby komputer z własnych rąk, konieczne jest systematyczne czyszczenie wnętrza organizmu. Jakość grzejnika zatkany kurzem, zmniejszona prawie do zera, a chłodnice są zapchane kurzem nie może stanowić właściwą cyrkulację powietrza w jednostce systemowej. Dlatego konieczne regularne czyszczenie komputera z kurzu. Szczególną uwagę należy zwrócić na kontakt części samolotu, zasilacz, radiator i chłodnic.