295 Shares 4318 views

Raspberry Pi 2: aplikacja, instalacja i podłączenie

Raspberry Pi mikrokomputer nazwano niedawno. Co to za urządzenie i dlaczego jest to konieczne?

Raspberry Pi 2

Początkowo deweloperzy planowane mikrokomputer jako urządzenie niskich kosztów dla nauczania studentów informatyki. Ale coś poszło nie tak. „Malina” sporo osób zainteresowanych. Każdy zastanawiał się, jaki rodzaj mikrokomputera – Raspberry Pi 2. Zastosowanie, montaż i instalację tego devaysa analizujemy poniżej. A jednak – trochę historii.

Krótko o Raspberry Pi

Raspberry Pi został opracowany w 2011 roku. Od kilku lat, cierpiał z poważnych zmian. Teraz jest to bardzo interesująca platforma z wieloma funkcjami, zwany Raspberry Pi 2. Stosowanie tej opłaty jest możliwe we wszystkich możliwych dziedzinach. Może być używany jako serwer produkcyjny „inteligentny” system bezpieczeństwa z funkcją rozpoznawania twarzy, centrum multimedialne i wiele innych. Najnowszy model Raspberry Pi Model B + 2 ma w swoim arsenale procesor quad-core z architekturą ARM v7, 1GB pamięci RAM i kartą wideo, który można łatwo odtwarzać format wideo Full HD. Złącze USB w liczbie czterech sztuk są również na miejscu. Aby podłączyć monitor lub telewizor za pomocą wyjścia HDMI.

Co więcej, moc mikrokomputer jest skąpe. Odnosi się to również do Arduino i Raspberry Pi płytę 2. Zasilanie poprzez złącze microUSB przez ładowania urządzenia smartphone konwencjonalnego zasilania.

System operacyjny w Malina

nie takie proste tutaj. Początkowe wersje mikrokomputera nie może pracować na normalnych rozkładów. Dla nich, trzeba było stworzyć specjalne wersje systemów. Cały system operacyjny oparty na dystrybucji systemu Linux. Jest nawet specjalna wersja ArchLinux i Kali Linux na Raspberry Pi 2. Zainstaluj system operacyjny na płycie za pomocą karty microSD oraz specjalną aplikację NOOBS. Najnowsza wersja tego urządzenia, jeśli chcesz faktycznie używać zupełnie jak systemy OS Ubuntu, a nawet Microsoft Windows 10. To właśnie z Raspberry Pi stało się możliwe, aby domowe centrum multimedialne.

Jednakże, domyślnie jest nadal zaleca się stosowanie OS Raspbian, specjalnie stworzony dla tego mikrokomputera. Jest on oparty na znanej dystrybucji Debian. Wszystko kontrola odbywa się w taki sam sposób jak konwencjonalny Linux-PC.

Instalacja systemu operacyjnego na Malina

Aby zainstalować system operacyjny na mikrokomputer, musimy kartę microSD z minimum 8 GB. Dodatkowo, trzeba mieć „normalny” komputer biurowy z dostępem do internetu. Istnieje kilka sposobów, aby zainstalować system w Raspberry Pi 2. Zainstaluj system operacyjny może odbywać się albo za pomocą instalatora i wdrażając obraz systemu na karcie pamięci. Będziemy patrzeć na pierwszej drodze.

Aby rozpocząć, należy znaleźć na oficjalnej stronie malin i pobrać plik zip z Raspbian OS. Następnie rozpakuj plik na karcie pamięci tak, że wszystkie pliki zostały w głównym kija. Przygotowanie jest zakończone. Teraz włóż kartę pamięci do mikrokomputera i włącza go. Nie zapomnij dołączyć tę klawiaturę i mysz do Raspberry Pi 2. Podłączenie odbywa się za pomocą złącza USB. Po udanym pobrania będzie mile widziany okno konfiguratora. Tu można skonfigurować wszystkie opcje. Domyślny język – angielski. Rosyjski tam nie ma. środowisko operacyjne oprogramowanie jest LXDE. Kilka zmodyfikowany lekkie środowisko graficzne jest idealnym miejscem na Raspberry Pi. Po udanej instalacji, konfigurator system poinformuje Cię o tym. Teraz można rozpocząć pracę, i masz w pełni zmontowany mikrokomputer Raspberry Pi 2. aktualizacje aplikacji od momentu wydania systemu operacyjnego najnowszą wersję i zainstalować niezbędne oprogramowanie, uważamy poniżej.

Instalacja oprogramowania w OS Raspbian

Po udanej instalacji, system powinien być przygotowany szereg programów dla Raspberry Pi 2. Przejdź przez Pi Store Application Center. Składnik Aktualizacja odbywa się przez terminal. Jak w przypadku każdej dystrybucji Linuksa, należy użyć polecenia aktualizacji apt-get. Po zainstalowaniu programy z Pi Store być bardzo ostrożnym, ponieważ nie wszystko to za darmo. Jeśli chcesz, aby Twoje mikrokomputer jest całkowicie darmowe, najlepiej jest skorzystać z dystrybucji Ubuntu. Proces instalacji jest dokładnie taka sama.

Po udanej instalacji i ustawień systemu operacyjnego do czasu mikrokomputer, aby pomyśleć o tym, co można użyć Raspberry Pi 2. Jej zastosowanie może obejmować różne strefy. Raspberry Pi będą wykorzystywane w samochodach, w domu, jako serwer „mózgi” dla robotów.

Raspberry Media Center

W tym celu musimy Raspberry Pi mikrokomputer 2, TV, komputer z bandą filmów i szerokopasmowego dostępu do Internetu. Pierwszym krokiem jest instalacja systemu operacyjnego urządzenie XBMC zaprojektowany specjalnie do zarządzania TV i „żelaznych” graczy. Muszę powiedzieć, że nie trzeba kopać po udanym ustawień instalacyjnych. Wszystkie wielkie dzieła "out of the box". Jest to główny oraz Raspberry Pi 2. Zastosowanie w prostych Media Center. Dla normalnej pracy mikrokomputera w takich warunkach wymaga minimalnego zestawu urządzeń.

Malina w samochodzie

Opierając się na Raspberry Pi można również zbierać mini-komputer do samochodu, który będzie regulować niektóre ustawienia maszyny. Takich jak kontrola klimatu, odtwarzanie muzyki, nawigacji GPS i wiele innych. Ponadto, jeśli podłączysz aparat do mikrokomputera, masz zaawansowany rejestrator. Aby zbudować tzw płytę Car PC sama jest wymagany Raspberry Pi, niektóre USB «gwizdki” (dla przykładu, odbiór GPS), ekran dotykowy oraz specjalistyczny system operacyjny. Ponieważ nawet systemu zarządzania węzeł pojazdów opartych na dystrybucji systemu Linux, problemy z nim nie będzie. Głównym składnikiem – Raspberry Pi 2. Zastosowanie takiego systemu w pojeździe umożliwia kierowcy mniej rozproszony przez ustawienie ustawienia ogrzewania lub odtwarzania muzyki. Automatyka zrobi wszystko sama.

Malina w robotyce

I wreszcie, zwracamy się do stosowania płyt Raspberry Pi w robotyce. Tutaj możliwości są nieograniczone. Jednak podstawowa wiedza nie wystarczy. W tym przypadku, trzeba znać podstawy programowania, robotyki i mechaniki. Konieczne jest, aby wspomnieć, że wystarczy, aby użyć go jako zaawansowanego robota mikro-power think tank. Chociaż nie wszystkie karty będą pasować. W tym przypadku trzeba będzie ostatnią wersję mikrokomputer Raspberry Pi – 2 B. Stosowanie zarządu tej konkretnej wersji pozwoli na osiągnięcie naprawdę imponujące rezultaty.

Aby korzystać mikrokomputer powinien wiedzieć w robotyce, że oprócz tych tradycyjnych portów użytkowników, takich jak USB i Ethernet, malina ma w swoim arsenale tak zwanym niskim poziomie, aby połączyć różne przekaźniki, silniki i wszystko. Nic dziwnego, że wybór profesjonalistów staje Raspberry Pi 2. Jego zastosowanie w robotyce, jest to możliwe ze względu na obecność „niskiego poziomu” złączy.

wniosek

Dla wielu będzie to interesujące pracować z tak wspaniałym urządzeniem elektronicznym. I to nie tylko tzw maniaków (ludzi, którzy „okazał” na swoim hobby). Wszelkie trochę człowiek ciekawy byłoby interesujące, aby zrozumieć ten „kawałek żelaza”. Po tym wszystkim, za opłatą czysto nominalnej można uzyskać system komputerowy, tylko w szczegółach tracąc ogromne stacjonarny komputer. Ponadto, wiele będzie chciał dokonać media center lub zorganizować samochód uaktualnić za pomocą Raspberry Pi. Zastosowanie mikrokomputera w rzeczywistości w stanie znacznie ułatwić życie danej osoby.

Może być również stosowany jako alternatywa dla programowalnego konstruktor Arduino. Rzeczywiście, ten ostatni może działać tylko jako tablicy kontrolnej, natomiast Raspberry Pi – to niemal pełnoprawny komputer.

Jest popularny wśród hakerów i krakersy – na tej podstawie często przechwytujących ruch Wi-Fi za pomocą haseł, które są łatwe do zamaskowania i tylko od czasu do czasu, aby zebrać dane.

Odzwierciedla ona tematem mikrokomputera i telewizyjnej serii o hakera „Mr. Robot”, gdzie znaki używane urządzenie do zdalnego objazdów technologicznych.

I nie zapomnij o niskich kosztach, które mogą sobie pozwolić na prawie każdego. A on szczególnie umiłował wynalazców, że wykorzystanie Raspberry Pi może być dowolnie i wielokrotnie.