381 Shares 5861 views

Intel Celeron G1610 opis procesora, cechy i recenzje

Idealne rozwiązanie dla komputerów multimedialnych montażowych procesor klasy podstawowej, jak również systemy biurowe – to Intel Celeron G1610. Układ ten został zwolniony z powrotem w 2013 roku, ale już teraz można jeszcze kupić, a jego funkcje sprzętowe nadal ułatwiają radzenia sobie z określonymi celami dla swojej niszy.


Pozycjonowanie chipa i jego rzeczywiste możliwości

Wybitny poziom wydajności, linia „Tseleron” chipów z pewnością nie może się pochwalić. Oni skupiają się na rozwiązywaniu najprostszych zadań – to aplikacje biurowe i odtwarzania plików multimedialnych. Również na tym sprzęcie można uruchomić starsze zabawki. To właśnie z tych zadań jest więcej niż wystarczająco specyfikacji technicznych rozwiązań półprzewodnikowych. Cóż, ten produkt ma odpowiednią cenę. Jest to najbardziej CPU budżet, który produkuje i sprzedaje korporacji „Intel” Desktop.

Opcje

Zgodnie z oczekiwaniami, układach scalonych dane są sprzedawane w dwóch wersjach możliwym poziomie. Pierwszy z nich nosi nazwę „TRAIL”, koncentruje się na głównych kolektorów. Obejmuje ona następujące: sam procesor, markowe naklejki z logo modelu procesora, karty gwarancyjnej i instrukcji obsługi. Druga opcja, z kolei, nazywany „pole”. W tym, oprócz wcześniej wymienionych, a także zawiera chłodnicę zapasów i związek cieplnej. Dla konsumenta, że korzystne jest, aby zakończyć drugą opcję – w tym przypadku rozszerzonej gwarancji.

Gniazdo dla tego rozwiązania krzemowych

Model ten skupia się na CPU zainstalowanej w gnieździe LGA1155 CPU. To gniazdo Legacy, które można ustalić w oparciu o architekturę wiórów w „rdzenia” 2 i oczywiście trzeciej generacji. To odnosi się do ostatniego i bohatera tego przeglądu. Ale elementy tej platformy ma bardziej skromne kosztów niż świeżych rozwiązań. I to właśnie ten parametr w przypadku budżetu PC jest kluczowa. Ale różnica w wydajności z nowoczesnym procesorem jest nie tyle namacalne.

proces

Ten układ krzemu jest wytwarzana zgodnie z normami, które odpowiadają procesie technologicznym 22 nm. Dla tego wskaźnika, bohater tego przeglądu nie jest tak daleko w tyle za najbardziej zaawansowanych procesorów korporacji „Intel”, które są już produkowane na procesie technologicznym 14 nm. Więc z tego punktu widzenia jest to rzeczywiste rozwiązanie procesora.

kesh

Doskonały poziom wydajności Intel Celeron G1610 zapewnia to system trzech poziomach pamięci podręcznej. Całkowity rozmiar tego pierwszego wynosi 128 KB. Są one podzielone na 2 części 64 KB. Każdy z nich może funkcjonować tylko z jednym tylko jednostki obliczeniowej. Wśród innych funkcji, ten poziom szybkiej pamięci można wymienić jego podział na dwie równe części 32 KB. Jednym z nich jest używany tylko do przechowywania instrukcji i drugi – danych. Druga skrzynka poziomu są przywiązane do poszczególnych modułów obliczeniowych (2 x 256 KB bloku). Jego ogólny rozmiar wynosi 512 KB. Dobrze, trzeci poziom – suma dla wszystkich zasobów obliczeniowych chipa, jej wielkość wynosi 2 MB.

Pamięć o dostępie swobodnym

Random access kontroler pamięci zintegrowany bezpośrednio do Intel Celeron G1610. Z jednej strony, konstruktywne rozwiązanie pozwala uzyskać znaczny wzrost poziomu wydajności. Ale z drugiej strony, procesor danych może korzystać tylko pewien rodzaj pamięci RAM. W tym przypadku możliwe jest, aby zainstalować tylko moduły DDR3 standard „”. I w związku z tym procesorem zalecił stosowanie „DDR3-1066” pasków „lub” DDR3-1333. Teoretycznie możliwe jest ustawienie i modułów pamięci o dużej prędkości, ale w tym przypadku będą one działać jako „DDR3-1333”.

Ciepło pakietu wiórów. Rzeczywista temperatura robocza. częstotliwość

55 W – jest to wartość paczki cieplnej zainstalowanej przez producenta Intel Celeron G1610. Szczegóły CPU modeli podać maksymalną temperaturę pracy o 67 stopni Celsjusza. W rzeczywistości, chip półprzewodnikowy pracuje w zakresie temperatur 35-55 ° C, w połączeniu ze standardowym systemie chłodzenia. Ale prędkość zegara w Intel Celeron G1610 – 2,60 GHz.

architektura

Intel Celeron Dual Core G1610 rodzina CPU uczta że mają o nazwie kodowej "Ivy Bridge". Układ ten składa się jedynie z jednostek 2-obliczeniowych. Również w tym przypadku, nie jest wspierany przez technologię „gipertreyding”. W związku z tym, ilość pracy procesora podaje równa liczbie rzeczywistych zarodków, to znaczy 2.

Przyspieszanie i ulepszona wydajność

Najniższy możliwy przyspieszenie posiada procesor Intel Celeron G1610. charakterystyka CPU oznaczać obecność zablokowanego mnożnika zegara. W związku z tym zwiększenie możliwości procesora może jedynie zwiększyć częstotliwość magistrali systemowej. Ponownie, na płytach głównych z zaktualizowanego „BIOS”, nawet taka możliwość nie będzie – na żądanie „Intel” większość producentów tych produktów, aby zablokować tę możliwość. Więc nie musi być starą wersję „BIOS” do podkręcania na płycie głównej. Również w tym komputerze musi być zainstalowany ulepszony system chłodzenia, zaawansowaną płytę główną i zasilacz o wystarczającej mocy. Reszta algorytmu przyspieszenia jest w tym przypadku normą:

  • Idziemy do „BIOS”.
  • Zmniejsza częstość wszystkich komponentów komputera, w uzupełnieniu do magistrali systemowej.
  • Dodatkowo zwiększa częstotliwość magistrali systemowej. Jednocześnie rośnie częstotliwości innych komponentów systemu komputerowego.
  • Po każdym wzrostem częstotliwości i restart komputera sprawdzić wiarygodność prac za pomocą specjalnej aplikacji.
  • Po osiągnięciu limitu częstotliwości, po czym komputer przestanie działać stabilnie, może próbować rozproszyć je przez zwiększenie napięcia na CPU.

Na koniec trzeba zapisać zmiany do „BIOS”. Maksymalny wzrost wydajności dla takiego procesora wynosi 30 procent.

Recenzje właścicieli PC na bazie kryształu półprzewodnika. jego koszt

Procesor Intel Celeron G1610 – to świetny układ do tworzenia komputerów klasy podstawowej. Aby odtwarzać pliki jego pojemność jest wystarczająca. Jest to również bez problemu poradzić sobie z różnymi aplikacjami biurowymi. I uruchomił zabawkę, co 4-5 lata. Ale coś więcej nie oczekuje się od niego. Ale nie ma nic specjalnego – kryształ półprzewodnika budżet. Kupić go z inwentarza może być wyceniony na około 2000-2500 rubli. To jest naprawdę demokratyczny koszt takiej jednostki centralnej.

wyniki

Intel Celeron G1610 – to doskonałe rozwiązanie procesor dla komputerów klasy podstawowej. Mimo, że jest oparta na przestarzałej architekturze, ale jego zdolność obliczeniowa jest wystarczająca do rozwiązania problemów przypisane do niego. Ale niższe koszty komponentów składających montaż systemu jeszcze bardziej atrakcyjne i opłacalne.