136 Shares 4215 views

Intel Core i7 860 procesor: Cechy i opinie

Na początku sprzedaży procesora „Core i7 860” w 2009 roku, jest on rewolucyjny rozwój, który pozwala nam rozwiązać każdy problem na poziomie złożoności. W tej chwili sytuacja z możliwościami tego chipa nie zmieniła się znacząco, a nawet teraz, siedem lat po rozpoczęciu sprzedaży, to nadal jest prawdą dzisiaj.


Jedyną rzeczą do właścicieli kryształu półprzewodnika, – zastąpienie standardowego systemu chłodzenia i podkręcania procesora. Pozwoli to bez żadnych problemów, aby nadrobić zaległości z poziomem wydajności współczesnych komputerów opartych na podobnych decyzjach korporacji „Intel”.

Kim jest ten rozwój?

Oczywiście, Intel i7 860 jest jednym z najbardziej wydajnych rozwiązań procesorowych dla danej platformy. Jego opcje aktualnie pozostają ważne bez problemów pozwoli uruchomić żadnego oprogramowania. Ponownie, niektóre z najbardziej wymagających i najnowszych zabawek trójwymiarowych w normalnym trybie może pracować przy maksymalnych parametrach nie są. W celu rozwiązania tego problemu, konieczne jest zastąpienie chłodnicy układu chłodzenia cieczą i podkręcania chipa 3,6-4 GHz. W związku z tym, można zauważyć, że producent CPU ustawiony jako idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią oglądać do wymagania systemowe oprogramowanie dla zasobów sprzętowych komputera.

Co otrzymujemy przy zakupie?

Opcje w tej typowej CPU, zawiera następujące elementy:

 • procesorze.
 • Standardowy system chłodzenia z tego samego (tj standard) pasty.
 • Karta gwarancyjna.
 • Skrócona Instrukcja Start.
 • etykieta marka z przodu jednostki systemowej komputera.

Gniazdo dla procesora

Podobnie jak inne rozwiązania procesorów w 2009 roku „Cor i7 860” został umieszczony w zaawansowanym w momencie gniazdo – 1156. Oczywiście, było też produktywne opcja – procesor socket 1366. Jednak komputery osobiste oparte na nim były znacznie droższe. Dlatego, aby uzyskać dobry poziom wydajności komputera, a koszt jego zakupu stosunkowo małej ilości może być tylko gniazdo 1156.

Przez co normy produkowane układów scalonych?

Proces technologiczny, który jest wytwarzany przez Cor i7 „860” odpowiada 45 nm. W 2009 roku było to zaawansowana technologia tworzenia kryształów krzemu. Teraz najnowsza generacja zaawansowanych chipów są już z szybkością procesie technologicznym 14 nm. W rezultacie, do wytwarzania znacznie mniej krzemu monokryształu jest wymagane. Ponadto, ze względu na to znacznie poprawia wydajność energetyczną i rozwiązań półprzewodnikowych.

Cache i liczby

Typowy jak na dzisiejsze standardy, jest wyposażony w trójstopniowy cache „Cor i7 860”. Funkcje to nie różni się od obecnego flagowego procesora. Pierwszy poziom jest podzielona na cztery części, z których każda przypisana jest do modułu obliczeniowego ściśle określona. Te ostatnie z kolei są podzielone na 2 części. Jednym z nich jest przeznaczony do przechowywania instrukcji (jego wielkość wynosiła 32 kb), a drugie – dane (jest również równa 32 kb). W rezultacie, otrzymując (32 x 4) + (32 x 4) = 256 kbps – rozmiar całkowity pamięci podręcznej pierwszego poziomu na chipie.

Drugi poziom także podzielono na 4 części, przypisanych do określonego modułu obliczeniowego, ale nie jest podzielony na części w celu przesyłania danych i instrukcji. Każdy z tych elementów jest równa 256 KB, a powierzchnia wynosi 1 MB. Pamięć podręczna trzeciego poziomu było powszechne. Jego wielkość – 8 MB. Jednak głównym cache chip jest, że jest to bardzo szybka pamięć, która jest zintegrowana z procesorem i działa na jego częstotliwości. To pozwala uzyskać znaczny wzrost wydajności.

Pamięć o dostępie swobodnym

Kontroler RAM został zintegrowany z Intel Core i7 860. Charakterystyka Wskazywali oni, że popiera trybie dwukanałowym. Oznacza to, że jeśli zamiast 2 GB, aby zainstalować jedno gniazdo na płycie głównej tylko 2 moduły 1 GB pamięci RAM, można uzyskać znaczący impuls. I to zintegrowany kontroler pamięci CPU zapewnia nie tylko wyższą wydajność (poprzednio używane do tych celów Northbridge uzdatniania płyta który zmniejsza ogólny poziom wydajności systemu komputerowego), ale także upraszcza produkcję płyty głównej poprzez integrację mostka północnego w CPU. Teraz takie nie jest niczym nowym, a wszystkie żetony, niezależnie od ich położenia, są produkowane w ten sposób.

Maksymalna dopuszczalna temperatura układu półprzewodnikowego

Maksymalna temperatura dla Intel Core i7 860 To był równy 72,9 stopni. W rzeczywistości, w czasie normalnego działania standardowego układu chłodzenia temperatura jest w zakresie od 30 do 45 stopni. Procesor małe rozproszenie w połączeniu ze standardowym układzie chłodzenia powietrza zwiększa zasięg do 45-55 ° C. Cóż, jeśli użyć specjalistycznego powietrza lub ciekły układ chłodzenia wiórów, problemy ze wzrostem temperatury na pewno nie będzie.

Podobnie jak większość CPU chip półprzewodnikowy może pochwalić zintegrowany system blokady ochrona. Istotą jest to, że w BIOS jest ustawione na maksymalną dopuszczalną temperaturę punktu widzenia użytkownika. Jeśli w trakcie pracy postać jest zdefiniowany jak wyżej, komputer automatycznie wyłączy się.

Częstotliwości robocze Chip

W regularnym trybie Core i7 860 procesor pracuje z częstotliwością 2,8 GHz. Dzieje się tak pomimo aktywnego korzystania z wszystkich czterech modułów przetwarzania i łatwym i średnim stopniu złożoności problemu. W tym przypadku częstotliwość zegara procesora mnożnik jest równy 21, a częstotliwość taktowania magistrali systemowej – 133 MHz.

Dokładnie takie same charakterystyki częstotliwościowe i procesor po odłączeniu jednego z modułów obliczeniowych. Ale gdy dwa jądra natychmiast wyłączyć to może od razu zostać zwiększona do 3,3 GHz (częstotliwość magistrali systemowej jest podobna, ale w tym przypadku czynnikiem jest 25). Jeszcze bardziej obciążenie było w jednej jednostki obliczeniowej aktywny 3,45GGts (częstotliwość magistrali systemowej nie ulegnie zmianie, ale zwiększa mnożnik procesora do 26).

niuanse architektoniczne

Podobnie jak większość high-end chipów Core i7 860 może pochwalić się zaledwie cztery rdzenie o wysokiej wydajności na poziomie fizycznym. Ale ma też własną technologię, a od „Intel” – „Hyper obrotu”. Pozwala to oprogramowanie do otrzymania poziomu 4 rdzeni fizycznych 8 na poziomie oprogramowania wątków obliczeniowych. To może znacznie poprawić wydajność systemu w aplikacjach wielowątkowych.

W razie potrzeby (na przykład, w przypadku przegrzania układu półprzewodnikowego), technologia ta może być wyłączony w BIOS.

Wymuszony wzrost produktywności

Dobry potencjał podkręcania mogła pochwalić Core i7 860. Jednak aby w ten sposób zwiększyć ogólną wydajność systemu komputerowego, konieczne jest, że poprawiła się zasilacz i płyta główna. Pierwszy poziom mocy powinien wynosić 800 lub więcej watów. Ale płyta koniecznie zaprojektowane, aby zapewnić elastyczność, aby zmienić swoje ustawienia komputera. Algorytm zwiększania częstotliwości zegara jest:

 • Zmniejszenie wartości wszystkich czynników w systemie, poza procesorem (pamięć, na przykład).
 • Wzmacnia napięcie na CPU.
 • Zwiększyć częstotliwość magistrali systemowej.
 • W razie potrzeby (jeśli system przestaje działać stabilnie) technologia wyłącz „Turbobust” (pozwala na automatyczne zwiększenie częstotliwości) i „Hyper obrotu” (rezerwa tylko 4 fizycznego modułu obliczeniowego).

Jak pokazuje praktyka, także w standardowym układzie chłodzenia może być 4 GHz (CPU 20 i mnożnik częstotliwości magistrali systemowej 200 MHz lub czynnik CPU 21, a częstotliwość jest już 190 MHz). Częstotliwość chip półprzewodnikowy – 72 stopni. Aby obniżyć temperaturę procesora, zaleca się użycie dedykowanego systemu chłodzenia. Jest to możliwe z powietrzem (o poprawy rozpraszania ciepła) i cieczą.

cena

i7 860 na początku sprzedaży szacuje się na $ 284. Bardziej skromna wersja „Cor Intel i5 750” był wart $ 196 i bardziej zaawansowany procesor z indeksem 870 został sprzedany za $ 562. Z jednej strony, 284 $ – dość znacznej sumy na PC ten poziom, ale nie kupisz za rok system komputerowy.

Co zrobić właściciele chipie

Oprócz stosunkowo wysokie ceny, nie ma więcej braki Intel Core i7 860. Ale dobry procesor, który jest niewątpliwie rozwiązanie to półprzewodnik, jest to niemożliwe, aby kupić za grosz. Ale plusy ma, jak zauważono w hotelu, dużo więcej:

 • Obiecująca architektura procesora, który nawet dzisiaj nadal istotne.
 • Wysoka rozdzielczość trzypoziomowy cache.
 • Duży potencjał podkręcania.
 • Doskonała efektywność energetyczna.
 • Elastyczna kontrola częstotliwości zegara w zależności od złożoności problemu jest rozwiązany.
 • Automatyczne wyłączanie czuwania modułu komputerowego i zwiększenie częstotliwości pozostałych rdzeni CPU.

wyniki

„Cor i7 860” w 2009 roku był jednym z najlepszych frytki. Z powodzeniem łączy i zoptymalizowana wydajność i stosunkowo niski koszt. Kolejnym potwierdzeniem tego jest fakt, że specyfikacje są nawet bardziej istotne teraz, a większość z istniejącym oprogramowaniem, aby uruchomić go bez najmniejszych problemów, w tym najbardziej wymagających nowoczesnych gier (choć nie przy maksymalnym ustawieniu).