535 Shares 1445 views

DIR-615: firmware, konfiguracja sprzętowa

Ten artykuł poświęcony jest najbardziej popularnym routerze w krajowym rynku urządzeń sieciowych – TP-Link DIR-615. Firmware, konfiguracja i użytkownika opinie pomogą każdy początkujący do zapoznania się z niezwykłą routera. nie przeszkodzi przyszłego właściciela i charakterystykę techniczną urządzenia, ponieważ określają one potrzebę zakupu.


Charakterystyczne cechy urządzeń sieciowych

Nie każdy sprzedawca w sieci urządzenia kosztów rynek może się poszczycić dogodnym funkcjonalność wyrobu przy wyborze konkretnych ustawień i dystrybucję Wi-Fi bezpieczeństwa. D-Link udało się zaskoczyć swoich fanów z nowym routerem DIR-615. Firmware urządzenia sieciowego jest bardziej jak projektant dzieci – właściciel decyduje, do jakich celów potrzebuje router. Po dokonaniu listę wymagań, użytkownik znajduje się na oficjalnej stronie producenta odpowiedniego oprogramowania i ładuje go do routera.

Oprócz oficjalnego firmware w Internecie istnieje wiele alternatyw, które są tworzone ręcznie i entuzjaści, jak pokazuje praktyka, nie są one gorsze niż oryginalne produkty. W ostatnich latach wielu dostawców oferują użytkownikom kompleksowe rozwiązania w postaci oprogramowania dla routera. Podejście to jest usługodawca internetowy znacznie upraszcza ustawienia routera w domu.

Pierwszy krok – to jest najważniejsze

Zanim zajmiemy się kwestiami firmware routera D-Link DIR-615 jest obowiązkowe do zrobienia kopii aktualnych ustawień. Krok ten ma kluczowe znaczenie dla tych użytkowników, którzy mają w swoich rękach jest całkowicie dostosowane i wykonalne routera. Tworzenie kopii zapasowej, właściciel urządzenia sieciowego jednocześnie rozwiązuje dwa problemy: Zapisywanie ustawień, przyniósł własną rękę, a zdolność do powrotu do routera do stanu pierwotnego (dla obsługi klienta).

Aby utworzyć kopię zapasową ustawień w Panelu sterowania, aby wybrać „System” części „Narzędzia” pozycję w oknie, które się pojawi, wybrać przycisk „Zapisz ustawienia”. Aplikacja, trochę myśli, da okno z systemu plików użytkownika i poprosi, aby określić ścieżkę i nazwę dla kopii zapasowej. Po zabiegu zaleca się zrestartować router.

Ustawienie lub firmware?

Przed skonfigurowaniem DIR-615, wielu właścicieli próbują najpierw pobrać odpowiednie oprogramowanie i zainstalować je na urządzeniu sieciowym. Ten krok ma dwie strony tego samego medalu. W takim przypadku, jeśli router posiada interfejs w języku angielskim, należy pobrać na oficjalnej stronie zrusyfikowanych konfigurację i jego instalacja znacznie ułatwić użytkownikowi skonfigurować bezprzewodowe punkty dostępu oraz dodatkowe ustawienia zabezpieczeń.

Z drugiej strony, istnieje pewne ryzyko bezużyteczne przez router. Normalne wady produkcyjne w postaci nieprawidłowego działania modułu procesora i pamięci, może spowodować jego uszkodzenie. W większości przypadków nieprawidłowego działania urządzenia są podczas testów (nie działa dowolny element) wykryte. Jest jedna rzecz – aby przywrócić fabryczne ustawienia urządzenia zgodnie z gwarancją, a zupełnie inna historia od użytkownika jest właścicielem przeszyty urządzenie, które jest w porządku.

Funkcje oprogramowania

Pierwszym krokiem do pobierania firmware z oficjalnej strony producenta jest konieczne, aby zwrócić uwagę na kontroli zgodności sprzętu i oprogramowania, w przeciwnym razie, zatoka nieodpowiednie oprogramowanie może być tylko dotyk zabić router. Na przykład, firmware posiadające znaki «DIR-615 E4» w tytule będzie kompatybilna tylko z routerem mającą E4 audytu. Aby dowiedzieć się, jakie rewizja ma routera, trzeba go obrócić do góry nogami i zwracać uwagę na oznaczenia wersji sprzętu.

Ostatnie 2-3 liter w nazwie firmware nie odpowiada rejonie lokalizacji routera, ale tylko wsparcia językowego. Oznacza to, że RU – rosyjski, BR – Brazylia i tak dalej. Wiązanie z lokalnym urządzeniem sieciowym zakwaterowania nie jest obecny, tak że wielu rzemieślników, korzystając z doświadczeń zagranicznych inteligentnych programistów tworzenia własnych przyjaznych dla użytkownika rozwiązań.

Kreator instalacji

Specjalistów zaleca porzucić chaotyczny sposób ustawień routera i dokonać dane dotyczące uprzednio sporządzonej listy. Działania te uproszczenia zarządzania routerem i umożliwi bardziej skuteczne, aby skonfigurować sieć domową systemu bezpieczeństwa. Pierwszy skonfigurowane dla routera DIR-615 Internet. W związku z tym, przed przystąpieniem do działania użytkownik musi znać rodzaj podłączenia do urządzeń dostawcy. Logika jest prosta:

  • Połączenie z Internetem jest na każdym urządzeniu, które łączy się z kablem – bezpłatny dostęp;
  • Zasoby internetowe są dostępne tylko na jednym komputerze, który ma swoje własne ustawienia połączenia.

W pierwszym przypadku można łatwo podłączyć do dostawcy sprzętu komputerowego i routera. W drugim przypadku, trzeba znać ustawień sieciowych. Można je znaleźć w specyfikacji do umowy z dostawcą usług, lub poprosić o informacje przez administratora sieci.

połączenie z Internetem

Jeśli połączenie sprzętu usługodawcy jest tworzony bez problemu pominąć ten krok. Reszta jest przejść przez toku manualnych ustawieniach połączenia. Pierwszą rzeczą, na komputerze należy zainstalować automatyczne nabycie adresów IP i DNS. Instrukcje operacyjne (w notacji) jest krok po kroku sekwencji działań dla użytkownika.

Router DIR-615 musi być podłączony do komputera i przejdź do panelu sterowania za pośrednictwem dowolnej przeglądarki. Do połączenia ustawienie odpowiada sekcji „Internet”, „Ustawienia” elementu. Nowe okno poprosi użytkownika z dwóch opcji, aby rozwiązać problem: Aby skonfigurować router ręcznie lub skorzystać z usług asystenta. Drugie rozwiązanie ma pierwszeństwo. Konfiguracja jest nic skomplikowanego: wybierz typ połączenia, dane z umową zawartą i kliknij przycisk „Zapisz”. Restart routera po zakończeniu obowiązkowych procedur.

sieć bezprzewodowa

Drugim krokiem jest skonfigurowanie uruchamiania sieci Wi-Fi. DIR-615 – jeden z kilku routerów w klasie budżetowej, zapewnia większą funkcjonalność dla użytkownika. Wraz z wielu opcji, właściciel otrzyma dodatkowe problemy z wyborem odpowiednich parametrów. W menu sterowania, można uzyskać sekcji opcję „Wireless Settings”. Zaleca się, aby używać algorytmu:

  • zaznaczyć „Enable Network”, określające status „Zawsze”;
  • w kolumnie „Nazwa” należy określić nazwę sieci mają być wyświetlane w wyszukiwarce (8 znaków cyrylicy nie są obsługiwane);
  • wybrać tryb Mixed 802.11n «», aby w pełni obsługiwać żadnych urządzeń;
  • typ szyfrowania jest lepiej wybrać «WPA» lub «WPA2», oraz przycisk aby ustawić AES;
  • jest ważnym parametrem dla routera DIR-615 hasła, zaleca się wprowadzić szereg cyfr i liter, które nie stanowi problemu, aby powtórzyć zarówno laptop i smartphone (specjaliści polecam wpisać numer seryjny routera, to nie może zostać utracone, a to wyjątkowy);
  • zapisać ustawienia i zrestartować router.

Dostrajanie urządzeń sieciowych

Przed skonfigurowaniem DIR-615 do własnych problemów (na przykład, port forwarding), obowiązkowe zaleca, aby zapisać plik konfiguracyjny na lokalnym komputerze. Generalnie specjalistów zaleca przed każdej interwencji manualnej, aby zrobić kopię zapasową. Przystawka w przyszłości przyczynić się do uniknięcia czasochłonnych przywrócenie routera i skonfigurować go od podstaw.

Złożoność całego routera D-Link, że każdy panel sterowania lub w instrukcji obsługi użytkownik nie znajdzie szczegółowy opis cienkiej ustawień sieciowych. Jednak na oficjalnej stronie producenta nie jest przewodnikiem cyfrowy ze szczegółowymi opisami wszystkim funkcjonalne. Odbywa się to przez producenta specjalnie do ochrony początkujących z niezręcznych działań.

Problemy i rozwiązania

Przypadki, gdy uchwyty do bezprzewodowego routera DIR-615 firmware nie powiedzie się (awaria zasilania lub połączenia z komputerem, oprogramowanie niekompatybilnością). W 99% przypadków, takich awarii wyłącza sprzęt sprzętu sieciowego, przekształcając go w niewykonalne „Brick”. Router gwarancja nie będzie w stanie przekazać to na własne ryzyko, użytkownik może uciekać się do dwóch opcji: opłata przywrócić firmware w centrum serwisowego, lub spróbować rozwiązać problem samodzielnie.

Istnieje wiele sposobów, aby zmusić „wpakować” w D-Link DIR-615 nowy firmware. Najprostszym sposobem – jest użycie programu 16-bitowego D-Link Loader oprogramowania, który można pobrać z Internetu. To po prostu działa pod systemem operacyjnym Windows 2000, a każdy użytkownik będzie w stanie jej „zaprzyjaźnić” o własnych siłach. Druga opcja jest nie mniej skomplikowany – za pomocą wiersza polecenia, a usługi Telnet, aby wykonać pracę aplikacji 16-bitowych ręcznie (w Internecie na ten temat istnieje wiele instrukcji roboczych).

Konkludując

Jak pokazuje praktyka, bezprzewodowy router DIR-615 i konfiguracja oprogramowania nie są częściami jednego łańcucha. Ta funkcjonalność, która wymaga od właściciela zupełnie innego podejścia. Przeciętny użytkownik, który nie rozumie, sprzęt sieciowy nie zawsze jest cnotą zwykle konfiguracja Wi-Fi, nie wspominając firmware urządzenia. Jest to niemożliwe, aby wziąć za jednym zamachem i migać router. Od pierwszej chwili może się okazać, ale w większości przypadków nieudolne działania prowadzą wszystkich właścicieli urządzeń do centrum serwisowego.

Jak dla wygody większość ustawień sprzętu i oprogramowania, a następnie zaawansowanych użytkowników i specjalistów żadnych skarg. Na oficjalnej stronie producenta jak wiele oprogramowania własnego w ramach DIR-615, że wielu właścicieli urządzeń nie zawsze mają wystarczająco dużo czasu, aby spróbować wszystkich firmware. Każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób i, oczywiście, wydajność wynosi 100%.