524 Shares 8494 views

BenQ XL2420T (monitor): przegląd, specyfikacje, opinie

Nowy trend na rynku monitorów nie przeszedł niezauważony dla wielu kupujących. Sprzedaży ciekłokrystalicznych wyświetlacze LCD, który może działać przy częstotliwości 120 Hz do 144 Hz. Wielu sprzedawców nie są wchodząc technologii, umieściliśmy je w klasie gry. Aby zrozumieć, co dzieje się na rynku, konieczne jest odpowiednie dla każdej opinii urządzeń, które lekko otwarte tajemnicę wysokich częstotliwościach w normalny, na pierwszy rzut oka urządzenia.

Głównym celem artykułu monitora do gier od renomowanego producenta BenQ – XL2420T. Jak sama nazwa nieoznaczone «Gry», jak w podobnych urządzeń tej klasy, ponieważ jakość jest zwykle określona przez właściwości technicznych, a nie marketing producentów porusza. Przegląd, cechy i opinii na temat nowego produktu pozwoli nabywcy do zapoznania się z produktem bliżej.

Pressroom

Nie każdy dzień znanym producentem karty graficznej do gier Nvidia prezentuje swoje fanów gier monitor, który może obsługiwać wszystkie funkcje posiadane przez karty firmy. Monitor BenQ XL2420T, jak widać, nie był wyjątkiem od reguły producenta, gdy stało się jasne, że urządzenie jest przeznaczone dla posiadaczy produktów Nvidii. Stylowy wygląd, wiele nowoczesnych technologii, doskonałe odwzorowanie kolorów i duża liczba funkcji konfigurowanych przez użytkownika pozwolić każdy gracz zanurzyć się w dynamicznym działki ulubionych zabawek.

pierwsze wrażenie

Przez opakowania i pakowania produktu, BenQ podjęła bardzo poważnie. Big black box z purpurowym odcieniem jest wykonany z bardzo grubej tektury, która jest w stanie zapobiec jej uszkodzeniu podczas transportu towarów. Kolorowy obraz na wyświetlaczu i pełnym opisem parametrów technicznych jednego z końców opakowania wyglądają bardzo stylowo.

Opcje, w porównaniu z podobnymi urządzeniami, monitor bogaty: samo urządzenie, stojak, pilot, kabel zasilający, kable interfejsu, CD ze sterownikami i instrukcją. Należy zauważyć, że monitor BenQ pełna instrukcja, czyli opisuje wszystkie dostępne funkcjonalności przykładów konfiguracji urządzenia – ostatni raz to jest bardzo rzadkie na rynku komputerowym. Zestaw zawiera również osłonę na monitorze, ale w praktyce niewiele umieszcza go na ekranie.

Konstrukcja i ergonomia

Monitor jest łatwy w prowadzeniu, bez zatrzasków, wszystkie śruby, co jest dość wygodny do demontażu. Przyszły właściciel będzie odwoływać się do masywnego biurka z dużą podeszwą – 100% gwarancją stabilności (24-calowy monitor nadal prawie telewizor LCD). Plastikowa podstawka jest pusta, to jest dla łatwego zarządzania kablami, które nie zepsuć wygląd urządzenia z boku, jak również w miejscu monitora zamontować zintegrowany mechanizm obrotowy, który pozwala na ekran w orientacji pionowej.

Obudowa została zaprojektowana w prostym stylu i niebrudząca szorstki plastik chroni urządzenie przed brudem i odciskami palców. Z boku monitora jest bardziej podobna do chronionej terminala zainstalowanego w instytucjach finansowych niż odstrasza niektórych potencjalnych nabywców. Przed podłączeniem monitora, użytkownik jest zalecane, aby zapoznać się z instrukcjami, jak obfitość złączy na panelach urządzeń może zmylić nawet profesjonalistów.

godnymi interfejsy

Z lewej strony monitora BenQ XL2420T koniec HUB USB jest ustawiony na dwóch portach, z nich umieszczony słuchawek stereo. Producent obecne interfejsy zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta. Dwa porty HDMI, jeden z popularnej wtyczki DisplayPort, standard dla wielu kart graficznych cyfrowe DVI interfejs, zażądał jeszcze analogowe wyjścia wideo D-Sub, złącze mini-USB do zdalnego sterowania i USB typ B dla zintegrowanego koncentratora USB HUB. Jest blokada Kensingtona, ale jego użycie, według opinii z właścicieli, jest w poważnych wątpliwości.

Pilot do ustawiania monitora wygląda bardzo niezwykłe i wygląda bardziej jak stara mysz jest zasilana przez IBM. Jednakże, aby poradzić sobie z nim dość łatwo i po pełne opanowanie myśli powstać: tak szybko, jak to było niewygodne do sięgnięcia po ekranie, aby wybrać żądany tryb, naciskając malutkie przyciski.

Jakość ekranu

Monitor niski koszt BenQ XL2420T, którego cena wynosi w zakresie od 25.000 rubli dostarcza TN matrycy + film. Tak, jest to ostatni wiek i wszystkie poważne producenci już dawno przeszedł na technologii IPS, ale nie zapomnij o szybkości klatek 120 Hz, co sobie pozwolić tylko technologii Twisted Nematic. Stosunek monitorem 16: 9, Maksymalna rozdzielczość (1920×1080 FullHD) i matryca czas reakcji – 5 ms (z tłumieniem piksela jeżeli w standardzie GTG, a następnie reakcji z 2 ms).

Dla wysokiej jakości reprodukcji kolorów spełnia wysoką jasność i kontrast i idealnego czarnego koloru na ekranie jest możliwe do osiągnięcia za pomocą podświetlenia LED. Poziomą kąt widzenia o 170 stopni, co jest bardzo dobra dla matrycy TN. Dla fanów wirtualnej rzeczywistości obsługuje obraz 3D na poziomie sprzętowym, jednak będą musiały zakupić okulary stereo (złącze musi być DisplayPort lub DVI).

o technologii

Technologia w monitorze Czarny Equalizer BenQ XL2420T jest zaprojektowany w sprzęcie niezależnie ustawić jasność i kontrast w ciemnych obszarach ekranu, które użytkownik może odróżnić gradacji odcieni szarości, w tym doskonałej czerni. Powiedzieć, że technologia działa idealnie, nie możemy. Usuwa tylko szare rozwody, dzięki czemu obraz jaśniejszy, ale testuje wariacje kolorów RGB nadal obecny (nie wprost IPS matryca).

LightBoost technologia ma na celu poprawę jakości obrazu w 3D. To działa w tandemie z podświetleniem LED, oraz poprzez zwiększenie jasności sprawia, że obraz bardziej nasycony. Aby funkcja ta działała prawidłowo, NVIDIA 3D Vision stereoskopowe okulary 2 muszą być zakupione przy wsparciu, ale są one w stanie poprawnie zsynchronizować z urządzeniami, które mają LightBoost.

tryby wyświetlania

Obecność pilota zawarte ze względu na duży zestaw wbudowanych trybów, które mogą pracować z monitora. Ustawianie BenQ XL2420T jest prosta i wymaga jedynie nacisnąć klawisz właściciela. Po pierwsze, można wybrać predefiniowane ustawienia jasności i kontrastu dla określonych zadań (gier, grafiki, filmy i wiele innych niezbędnych w ustawieniach ekranu LCD). Można także przypisać określony tryb na gorącym klawiszem konsoli (trzy programowalne przyciski).

Po drugie, można użyć ustawień w celu uzyskania jasnego obrazu wzroku użytkownika (w graficznych i wideo jest bardzo wygodne). Jest funkcją „smart focus”, ale jego celem jest dość niejasne, oprócz tego, że w grze można odtworzyć efekt obecności w pierwszej osobie. Ładny ekran posiada funkcję skalowania, zamiast zwykłej zmiany zezwolenia użytkownik zostanie poproszony, aby wybrać ustawienie dla 17-24 calowych ekranach, jak realizowane w wielu grach.

Dowiedzieć się prawdy

Jest to czas, aby rozwiać mity, które otoczone monitorów BenQ. Zestawienie cech urządzenia w nośniku ma często wpływ na zależność między częstotliwością pracy ekranu (120 Hz) i liczby klatek na sekundę (fps), który jest w stanie dostarczyć karty video podczas gry. Z jakiegoś powodu, wiele osób uważa, że konwencjonalne monitory, pracujące na częstotliwości 60 Hz, nie są w stanie wykazać wysoką jakość i szybkość obrazu nad ustalonego limitu (60 fps). W rzeczywistości, te dwa parametry całkowicie niekompatybilne, a jeśli mówimy o FPS, że ma to wpływ tylko czas reakcji matrycy (5 ms granica wynosi 200 ramek na sekundę).

Monitorować częstotliwość pracy potrzebne do pracy w 3D, co jest bardzo ważne, częstotliwość odświeżania, który synchronizuje się z obrazu stereo na punktach ekranowych. Naturalnie, jeśli użytkownik nie zamierza oglądać filmy lub grać w gry 3D to właściwe, takie monitor do niego wyraźnie nie jest konieczne.

Testowanie wydajności, opinie

Wielu użytkowników uważa, że o BenQ XL2420T opinii monitora zostawić ludzi, którzy oceniło urządzenie użyteczność. Naturalnie, jest to konieczne do przeprowadzenia pełnego przeglądu za pomocą hamowni i specjalistycznego oprogramowania. Średnia badanie w domu można zrobić za pomocą narzędzia HCFR kolorymetrem i kolorymetru roboczą, takich jak X-Rite Eye-One Display 2. Przegląd zauważyć, że odwzorowanie kolorów monitora w ustawieniach podstawowych oczywistych problemów. I to nie jest dane urządzenie, problem z matrycą TN, które chcesz dostosować własne. Ale z gradacją odcieni szarego i czarnego koloru monitora w porządku. Być może, Czarny Equalizer nadal funkcjonować, aby poradzić sobie z zadaniem. A jeśli chodzi o zalecenia, urządzenie nie będzie przydatna dla projektantów i osób, których praca związana jest z grafiką, ponieważ dokładne odwzorowanie kolorów nie jest możliwe na tym monitorze.

Zalety i wady monitora

Każdy użytkownik powinien rozumieć przed zakupem, to nie jest zwykły 24-calowy monitor i kompletny system kina domowego 3D, którego zadaniem jest zanurzyć pojemnik w świecie wirtualnej rzeczywistości. Wszystkie inne właściwości urządzenia są miłym dodatkiem do potencjalnego nabywcy.

Zalety – w przegląd konsumentów stwierdził często – to niski pobór mocy monitora, odpowiednio, z których żadna nie jest podgrzewana obudowa ekranu może być mowy. Bardzo rzadko jest to, że poziom kontrastu i jasności odpowiadają deklarowanym przez producenta – Producent specjalne podziękowania od szczęśliwych właścicieli. Przydatne zastrzeżonych technologii i wygodna obsługa podobały się również do wszystkich użytkowników.

Wady w przeglądzie, użytkownicy odnosi nieprawidłowe ustawienie domyślne, z powodu których film pochodzi urządzenia do testowania koloru. Zintegrowane zasilanie w przypadku monitora BenQ XL2420T, cena wynosi 25 000 rubli, wygląda dość dziwnie, bo większość producentów już dawno włączone do urządzenia zewnętrznego.

Konkludując

Jak można się spodziewać, większość właścicieli monitora BenQ XL2420T zakupione urządzenie z nieznajomości faktu, że częstotliwość 120 Hz operacji ekran nie jest związane z wykonywaniem w grach. Oczywiste jest, że urządzenie jest bardzo interesujące, funkcjonalne, posiada wiele ciekawych funkcji, że konkurenci nie mają, ale że jest on umieszczony na rynku zupełnie inaczej. Monitor jest głównie umieszczony jako urządzenie do gier 3D i zobaczyć odpowiedni film. Na tym rynku, stosunek „cena – jakość” nie miał konkurenta.