307 Shares 6784 views

Skąd wiesz, że Twoje dane komputerowe

Dowiedz cechy komputera jest bardzo proste. Aby to zrobić, istnieją różne sposoby, jak również programy, które mają na celu dostarczenie informacji o konkretnych szczegółów, albo na komputerze jako całości.


Skąd wiesz swoje specyfikacje komputera: Metoda 1

Chodzi o to, aby zidentyfikować przynajmniej podstawowe informacje, nie można nawet w tym swoim komputerze osobistym. Jest to zrobić w prosty sposób. Konieczne jest usunięcie ściany bocznej korpusu i zobaczyć co jest w środku i jak to wszystko podłączyć.

W dobrym samochodzie (w żargonie technicznym do komputera), dysk twardy i napęd dyskietek podłączonej poprzez SATA-pętle (cienka linia). Jeśli widzisz ATA-loop (z wyglądu raczej szerokie i obejmuje wiele cienkich drutów żyły), oznacza to, że napęd optyczny lub dysk twardy raczej stare produkcję. W konsekwencji, mniejsze i przyspieszy i inne cechy.

Można też z grubsza określić i „nachylenie” z płyty głównej. Jeśli istnieje wiele różnych złączy i to jest duży, to jest dobre. To nie jest dobre, jeśli mały rozmiar oraz rodzaje urządzeń łączących jest bardzo mała.

Dodatkowo można określić przybliżoną wydajność i grafiki. Ponownie, sprawa jest podobne do wymiarów zewnętrznych. Jeśli Twoja karta graficzna jest dość duży i prawie jak coś jest umieszczony w jednostce systemowej, a jednak jest ona dostarczana z dodatkową żywność, to jest po prostu wspaniały.

Skąd wiesz swoje specyfikacje komputera: Metoda 2

Powyższa metoda pozwala określić tylko przybliżoną wydajność komputera. Aby dowiedzieć się więcej szczegółowych informacji, będziesz musiał uciekać się do programu. Z tego zadania doskonale radzić sobie Everest, jeden z najlepszych do tej pory.

Po pierwsze, oprogramowanie sprzedawane pod nazwą AIDA, następnie Everest, a teraz znowu AIDA. Dlatego też, jeśli okaże się jeden lub inny program, nie sądzę, że są one różne, ponieważ producent mieć takie same, tylko różne programy wiekowych.

Należy zauważyć, że jeśli używasz starszej wersji tej aplikacji, a komputer będzie miał nowe, istotne szczegóły, żadna informacja nie znajdziesz, ponieważ baza danych jest aktualizowana wraz z wydaniem nowych produktów na światowym rynku urządzeń komputerowych.

Oprogramowanie Everest określić pełną informację o wszystkich urządzeń w komputerze. Na początek, można zobaczyć podsumowanie informacji o każdym szczególe. W „Komputer” menu -> „Podsumowanie informacji” będzie wyświetlany tylko główne cechy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o każdym szczególe, aż do siedziby dostawcy i wersji sterownika, możliwe jest, aby spojrzeć na menu po lewej stronie i spełniają swoje zainteresowanie.

Można nawet wybrać wyświetlanie czujników temperatury na każdej części, gdzie jest odpowiednie detektory. Naprawdę wyglądają prawdziwe, a napięcie na przewodach, aw porównaniu z wartościami, które powinny być idealnie.

Skąd wiesz swoje specyfikacje komputera: Metoda 3

Jeśli nie ma takiego programu, lub nie można zainstalować, albo jesteś na imprezie i zostaniesz poproszony, aby dowiedzieć się informacji na swoim komputerze, a następnie będzie użyteczne standardowe funkcje systemu Windows.

Kliknij prawym klawiszem na „Mój komputer” i kliknij przycisk Właściwości. Otworzymy podstawowe informacje o komputerze. Oczywiście, wszystko jest pomalowane w najdrobniejszych szczegółach nie jest, ale jest określony typ, markę i model procesora, jego częstotliwość zegara. Jeszcze nie podano informacji na temat ilości pamięci RAM. I, oczywiście, wersji systemu operacyjnego.

Więcej informacji na temat innych urządzeń można znaleźć tutaj, w zakładce „Sprzęt”, klikając na „Device Manager”

Skąd wiesz swoje specyfikacje komputera: Tryb 4

Internet jest pełen różnych narzędzi, które odzwierciedlają dokładne informacje na temat konkretnych szczegółów. Można z nich korzystać.

Mam nadzieję, że artykuł pomógł, a ty nauczył się widzieć cechy komputera.