375 Shares 1692 views

Flaubert – co to jest? Kaseta Flaubert wzmocniona

Ludzie, którzy lubią broni palnej, wie Flaubert. Jaki rodzaj amunicji i do czego służą? Ten rodzaj Rimfire naboje to kapsuła, w której kula sferyczna jest wciśnięty.

Krótka informacja na temat amunicji

amunicji małego kalibru Flaubert, prawdziwych miłośników broni z których zdecydowana większość została wymyślona tylko pozytywne z powrotem w 1845 roku. Pierwotnym celem jego treningu zszedł do fotografowania. Francuski rusznikarz, którzy go (Lui Flober) wymyślił, dał tę wyjątkową innowację jego nazwy. Opatentował swoje dzieło trzy lata później (w 1849 roku). Taka amunicja nie nadaje się do strzelania na duże odległości, ponieważ nie mają wystarczająco siły śmiertelną. Przyjrzyj Flaubert. Co to za produkt? Kiedy należy używać? Rękawa wypełnia się specjalnym składzie detonującego (często służy w tej roli bertoletova soli lub chloran potasu). Opłata proszek w takich kasetach brakuje.

Kaseta Flauberta. Jaki rodzaj amunicji i jakie są cechy?

Taka amunicja nie może spowodować poważne szkody dla ludzi i dużych zwierząt. Są one wykorzystywane dla sportu, rozrywki i strzelectwa sportowego, a niekiedy – do fotografowania małych gryzoni (myszy i szczurów). Nawet najpotężniejszy wkłady Flaubert gdy Nieuruchomiony emituje charakterystyczny hałas. Tak więc praktycznie nieobecne, a płomień, który zwykle pojawia się podczas wypalania.

Długa ewolucja Flauberta kartridżów

Wielu początkujących strzałki nie wiem co to rewolwer komorowy do Flauberta powinien kupić? Wynika to z faktu, że przez wiele dziesięcioleci wspomniany rodzaj amunicji mocno zmutowanego. Pierwsze rundy rodzaju produkowanego w Stanach Zjednoczonych i Europie, miał tylko jeden rozmiar – 9 mm. Broń pod wkładem Flauberta gdy było dość łatwo odebrać. Raz, w 1888 roku, te bronie zostały zmodernizowane w Stanach Zjednoczonych. To kiedy oni dostali ich nowoczesny wygląd. Obecnie są one dostępne tylko w Europie. W tym przypadku pojemniki mogą mieć takie Wskaźniki 4 mm i 5,6 mm. Z reguły mają one kuliste zęby, chociaż można spotkać na rynku przypadkach oraz ze stożkową (zbieżnie) „wypychania”.

Flaubert w Rosji

Najczęściej w Federacji Rosyjskiej nie są wkładami typu produkowanego przez firmę Czech Sellier & Bellot lub niemieckiej firmy Dynamit Nobel. Te słynne marki mają długie ramiona pracował dobrze na rynku WNP. Kaseta Flauberta z tych producentów jest kaliber 4,0 mm. Jest on wyposażony w półkulisty pocisk ważący 0,5 Pomimo ogólnych podobnych parametrach, mają niewielkie różnice. Na przykład, niemieckie kasety Company różnią kapsułkę wykonaną z cienkiego metalu nieżelaznego. Na jego dnie dostępnego w postaci żołędzi odcisku. Wyłożenia produkcji czeskiej firmy jest wykonana ze stali. Są one nieco krótsza niż niemiecka. Mimo to, zarówno tej samej pojemności amunicji. Pysk prędkość podczas wychodzenia cylindra wynosi około 200 m / s. Pod względem tej energii wylotowej jest tylko około 10 J.

cena emisyjna

Pomimo faktu, że przedmiotem amunicji wystrzał nie traktowane jako takie, kasety Flaubert, którego cena wynosi około 20 rubli za 1 szt., Nie została legalnie sprzedawany w Rosji. Certyfikacja i rozpowszechnianie ich na terenie naszego kraju legalnie uniemożliwia brak odpowiednich ram prawnych. Ale prawie każdy może nabyć jednostki wymienione w kilku sklepach internetowych. Te pociski są sprzedawane w opakowaniach po 100 lub 200 sztuk.

Wymienność kartridżów Flauberta

Amunicja producentów niemieckich i czeskich są wymienne. Istnieje bardzo niewiele wyjątków od tej reguły. Zatem, niemieckie produkty nie nadają się do produkcji rewolwerów Kora Brno Czeskiej. Dla niego tylko odpowiednie Flaubert. Co to znaczy? Niektóre bronie przeznaczone tylko do strzelania amunicją „native”. Tak, Kora Brno «zamknięty” tuż pod czeskich patronów. To samo można powiedzieć o niemieckiej rewolwer ME: tylko produkty krajowe mogą być stosowane do niego.

Flaubert kaliber 5,6 mm

Ta amunicja jest jednym z największych przeznaczone dla broni cywilne. Niektórzy producenci wytwarzają one wyposażone w powłoki mniej ołowiu kula, która ma kształt stożka. Ponadto, czasami istnieją inne opcje dla wkładów tego samego kalibru. Cechuje ich sferycznej kuli.

prędkość pocisku podczas strzelania naboje Flaubert

Chociaż ustawodawstwo nabojów Rosja Flaubert nie mogą być odsprzedane, pozostają jednym z najbardziej amunicji niskiej mocy. Wylot z lufy pocisku rewolwerowego ma prędkość początkową rzadko przekraczająca 200 m / s. W jego mocy może być utożsamiane ze średnim amunicji karabinka pneumatycznego. Jedynym istotnym argumentem przeciwko ich wolnej sprzedaży jest to, że ciężar wspomnianej pocisku jest znacznie więcej niż w skorupie pneumatyki. W związku z tym, można osiągnąć energii 60 J, co samo w sobie jest nieprawidłowy lub niedbałe obchodzenie może spowodować znaczne szkody.

Użycie broni przeznaczone dla danych amunicji

Pistolet pod wkładem Flauberta może być stosowany nie tylko jako broni małokalibrowej. Jest często używany do samoobrony, gdy ofiara i napastnik oddziela stosunkowo krótki dystans. W przypadku korzystania z tego rodzaju broni można przypisać do określonego wzorca Im dłużej lufę pistoletu lub rewolweru komorowe do Flauberta, cichszy odgłos wystrzału. W tym przypadku, gra rolę „tłumikiem”.

Wybierz swoją broń

Istnieje kilka sekretów wyborze broni. Rewolwer czy pistolet komorowe Flaubert jest wybierany w sposób szczególny. Ale jego opis – jest to temat na inny artykuł. Dlatego ograniczamy się do niewielkiej uwagą. Tak więc, dla strzelby najlepiej nadają amunicję dla którego pocisk ma kształt kulisty.

Światowe ceny dla Flaubert kartridże

Ponieważ ten rodzaj amunicji, został wycofany z rynku w USA w latach 40-tych XX wieku, ich koszt jest dość wysoki w tym kraju. Na przykład, opakowanie kartridży (100 szt.) Będzie kosztować nas strzałkę na około $. 25 W Europie, cena jest nieco niższa.

problemy prawne

W Rosji tego rodzaju amunicji i broni do niego jest bardzo rzadkie. Na Ukrainie, to pozwoliło na stosowanie takich zespołów, więc wielu mieszkańców Federacji Rosyjskiej nabyć sobie rewolwer komorowe do Flauberta i „wypychania” ich w tym kraju. Należy jednak pamiętać, że ich posiadanie może prowadzić do poważnych kłopotów. Ponieważ rosyjska rewolucja tego typu broni nie jest zalegalizowany, taki zakup jest obarczona problemy z egzekwowaniem prawa.

Sprzedaży broni pod wkładem Flauberta na Ukrainie

Dziś w tym kraju jest dozwolona na sprzedaż Flauberta amunicji i broni pod nimi. Szczególny popyt są ci, którzy mają kaliber 4 mm. Taka popularność jest ze względu na brak konieczności uzyskania specjalnego pozwolenia do przenoszenia i użytkowania. Także przyciąga kupujących i prostotę konstrukcji. Między innymi, a broń i naboje wyceniane są znacznie niższe niż w przypadku innych produktów tego rodzaju. Jego główne zalety mogą być również uważane za bezpieczne dla właściciela w użyciu, prosta obsługa i łatwe fotografowanie uczenia się.

Model broni komorowy do Flauberta

Obecnie w sprzedaży znajduje się kilka różnych modeli rewolwerów. Wyróżniają się one prostą i solidną konstrukcją. Jednocześnie pozbawieni szeregu niedociągnięć, które obniżają ich właściwości technicznych. Zdecydowana większość modeli tej broni są wykonane z zaawansowanych stopów cynku. Oni nie mają elementów stalowych w najbardziej krytycznych obszarach. Praktycznie wszystkie współczesne kopie mają znaczną lukę pomiędzy lufą i lufy z kamer. Przy wyborze odpowiedniego modelu powinno się pamiętać, że wybór lufą gwintowaną dla bezotoczkowego pocisków ołowianych, które są różne tak zwane „postępowe krok”. On powoli zmniejsza się do minimum. W sprzedaży można znaleźć jako broń sygnalizacyjnego ze specjalnego pakietu, który pozwala na ogień wkłady Flauberta i pistolety i rewolwery, przeznaczone tylko dla tego celu. Na przykład, taki wzór sygnalizacji uaktualnione jak 9mm półautomatycznego alarm gazowy Walther i „P-38”, to wówczas może być używany w Flauberta. Wielu rzemieślników próbuje przebudować swoje własne bronie, ale taka „zmiana” może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Dlatego ludzie, którzy wiedzą dużo na temat pistoletów, zaleca się zakup produktów przemysłowych charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Specjalistycznych broni są następujące rewolwery:

 • Alfa Model 431, 440 lub 461.
 • Ekol major Berg.
 • "Safari".
 • "Arminius".
 • "Alpha".
 • ME 38 kieszonkowy-4R.
 • Kora Brno.
 • "Schmeisser".
 • Taurus 4.
 • PROFI.
 • "Magnum".
 • Ekol Arda.
 • Bekasy.
 • "Kimar".
 • Stalker.
 • "Keser".

Wszystkie te modele są wysoce niezawodne i mają doskonały wygląd. Są one wykonane z zaawansowanych materiałów o wysokiej wytrzymałości. W sprzedaży dostępne są różne modyfikacje, które różnią się kolorem, materiałem, kształtem rękojeści i tak dalej. Dlatego nawet najbardziej wymagający miłośnik broni można wybrać odpowiedni produkt dla niego. Również duże zapotrzebowanie na pistolet ogień wkłady Flaubert, takich jak CEM TFM-1.

Wzmocnienie nabój Flaubert

Jak wiadomo, jedną z najważniejszych cech każdej broni jest strzelnica. Kaseta Flauberta nie był pierwotnie przeznaczony do tego celu, ale w miarę upływu czasu, niektórzy producenci już wspomniano amunicja postanowił zadowolić swoich klientów. Bez myślenia, wyprodukowali trochę modernizacji pocisku, wyposażając ją w dodatkowe (choć małe) za prochu. Amunicja z ulepszonych funkcji nazywa się po prostu: Flaubert wzmocnione. Tak więc, na rynku pojawiły się niedawno ramiona produkty czeskiej firmy pod znakiem towarowym Sigal. Te potężne wkłady Flaubert ma następujące zalety:

 • Producent wzmocniony ładunek pirotechniczny, więc jego pojemność wzrosła o około 20%.
 • Nowa amunicja jest niemal powszechne. Nadaje się do prawie wszystkich rodzajów broni zaprojektowanych do ognia takiej amunicji.

Koszt ich nieznacznie lepszy od innych rodzajów podobnych muszli. Ale musimy pamiętać, że jednostki wymienione mogą być nawet bardziej traumatyczne niż zwykle. Niektóre homegrown rzemieślników udało się wzmocnić swoje wkłady Flauberta. Starają się zapełniać proszku w kieszeni. Ale takie eksperymenty są bardzo niebezpieczne i są zakazane przez prawo. Najbardziej „nieszkodliwy” metoda amplifikacji jest „gwoździ” z amunicji. Jeśli lekko uderzyć na basen, gdy jest na płaskiej, twardej powierzchni, możliwe jest zwiększenie prędkości do 220 m / s. Ale! Takie Flaubert (wzmocnione) można stosować pistolet z litej stali do wypalania, nie stopów.

Bezpieczeństwo podczas wypalania naboje Flaubert

Pomimo pozornego bezpieczeństwa takiej amunicji nie można zaniedbać ostrożności. Bronie eksperci sugerują, że Flaubert kaliber 4 m przy wystrzeliwaniu z odległości 3-5 m liści uszkodzonych skórę zwijanych kanałów. Mimo stosunkowo małej prędkości lotu, to wystąpienie prowadzi do uszkodzenia włókien mięśniowych, podskórnej tkanki tłuszczowej, mostka, żeber. Takie rany są utożsamiane do umiarkowanego nasilenia. Szczególnie niebezpieczeństwo gałki ocznej, które mogą prowadzić do śmierci. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać techniki leczenia ramionach bezpieczeństwa.