645 Shares 4176 views

Jak wybrać odpowiednie buty narciarskie? Wymiary buta narciarskiego

Do nauki jazdy na nartach, można wziąć spis wynajem. Ale na poważnie angażować, lepiej mieć swój bieg. Szczególną ostrożność należy zachować przy wyborze butów narciarskich. Ich wymiary nie pasuje do etykiety zwykłe buty. Do wyboru odpowiedniego pary będzie musiał poświęcić więcej czasu, a nawet szukać profesjonalnej pomocy.

zwłaszcza na nartach

Ten rodzaj aktywności na świeżym powietrzu sprawia, że jest to możliwe, aby poczuć przypływ adrenaliny i pozytywnych emocji na stoku pokryte śniegiem. Aby proces uczenia się techniki opadania poszło szybko, nie zmuszaj problem i przejść do stoków dla początkujących tuż przy stromym prędkości stokach. Ważne jest, aby zapewnić spójność szkolenia i ściśle przestrzegać instruktora instalacji.

Pierwsze zjazdy już pozwalają nam zrozumieć, czy wybrane narzędzia i buty narciarskie szczególnie poprawnie. Wymiary są pokazane na biegu, ale wybór tylko oznakowanie Zastosowanie cyfrowego jest zwykle niewystarczające. Łatwy montaż na zasadzie „tak długo, jak buty nie żądło” nie jest odpowiednie.

Buty i narty są mocno osadzone. Każdy ruch nogi oznacza zmianę konfiguracji płaszczyzn ślizgowych. Jeśli organizm jest gotowy do szybkiego reagowania na zmieniające się sytuacje i przywrócić równowagę, będzie nieuchronnie spadać.

Cechy konstrukcyjne

Buty narciarskie ma dwie warstwy. Jedna zewnętrzna jest wykonana z twardego plastiku. On nie spełnia parametrów nogi i stopy i dolnej zapewnia ramy. To utworzyło platformę do mocowania na nartach, istnieje Regulowane zapięcia.

Dowolny wzór z dodatkowych korekt w celu dostosowania położenia w płaszczyźnie poziomej lub pionowej. Jest to wygodne, ponieważ może to być możliwe, aby dostosować konstrukcję konkretnej osoby. Warstwa wewnętrzna (rozruchu) i jest wykonany z miękkiego tworzywa sztucznego. Rozmiary butów narciarskich są określane zgodnie z jego parametrami.

W modelach dla początkujących, ta warstwa jest grubsza i tworzyw sztucznych. On wygodnie hugs nogę, prawie trzęsie. to jest dobre dla początkujących, przez fakt, że narty nie od razu reagować na „zespół”. Przypadkowy ruch stopy nie zawsze i nie jest pasta prowadzi do zmiany w kierunku nart ślizgowych.

Wybór sprzętu

Czy to możliwe, aby opanować technikę jazdy na nartach lub niewłaściwego biegu? Z pewnością nie. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na buty narciarskie. Wymiary na buty od różnych producentów, choć i odłożyć zgodnie z ogólnymi zasadami klasyfikacji, ale tworzące „buty” są różne.

Nawet jeśli otrzymał pierwszą udaną doświadczenie zejścia w modelu tej marki, a nie fakt, że ten sam wynik będzie inny. Może to być te same oznaczenia, kształt, typ, mocowania budowlane, ale stopa nie jest takie samo poczucie komfortu. Szeroki zakres regulacji nie zawsze pomaga.

Uważa się, że gdy „obuvki” na nartach nie powinny oszczędzać. To jest właściwe podejście, ale to nie jest tylko cena. Natychmiast należy zdecydować, dla których dopasowane buty: dzieci, męskie, damskie (uniwersalne). Różnią bootleg wysokość, szerokość, kształt łuku.

Ogólne zasady doboru

Niemal każdy wie o wielkości zużytych butów. Doświadczony konsultant w specjalistycznych sklepach tylko dla tego parametru oferują kilka opcji do przymierzenia butów. Istnieją specjalne szablony, które można umieścić stopę i determinują wielkość.

Można przygotować się do montażu w domu. Wybór rozmiaru butów narciarskich zależy przede wszystkim od długości stopy. Staje stopę na kartce papieru, otaczać jego kontury. Zmierzyć długość od pięty do końca kciuka, szerokość – do maksymalnej wielkości. Rozmiar w calach będzie podstawą. Ta wartość jest zalecane jest dodanie 0,5 cm (pół rozmiaru). Cyfry są zwykle na bagażniku lub na opakowaniu.

Różni producenci mogą stosować tradycyjne dla regionu oznaczonego (UK, USA, EU, RU). Sobie z tym poradzić i przenieść dane z USA i systemami europejskimi w rosyjskiej wielkości, można użyć tabel. Ale im lepiej jest po prostu poruszać. Ostateczny wybór musi jeszcze zostać wykonane na podstawie oprawy.

Jak wybrać właściwy rozmiar buty narciarskie?

Sportowcy zaangażowani w więcej niż jednym sezonie, mają przyzwoity doświadczenie, znać specyfikę wyboru i prawo sami. Znajomość podstaw potrzeba więcej przybyszów. buty narciarskie (rozmiary) wybierane są do montażu w związku z indeksem sztywności. Dla początkujących, najlepszym rozwiązaniem byłoby 60 Nm / deg.

Odpowiednie buty model, przycisk do zacisków, regulacji napięcia i określa się pierwsze wrażenie. Na co zwrócić uwagę? Golenie musi być stała. Stopa mocno ściśnięte, ale nie ból. Palce mogą się poruszać. Stopa nie spływa po pięć do dziesięciu minut ruchu. Pięta powinna być dociśnięta do tylnej pokrywy, a nie na „spacer” po włączeniu lub podnoszenia. Kciuk można po prostu dotknij wewnętrzną powierzchnię „boot”, ale nie może być zmuszony do niego.

Jeśli to wszystko jest w porządku, można próbować symulować sytuację opadania. To ma sens, aby usiąść i wstać. Jeśli jest to możliwe – stąd indeks sztywności zaakceptowania. Dalsze modelu oceny opiera się na komfort dla stóp. Można zapobiec uczucie lekkiego ucisku. Jest to normalne, ponieważ podczas jazdy wewnętrzny „boot” powstaje tuż poniżej stóp i butów, w ogóle, będzie się kurczyć. Lepiej niech go w sklepie będzie trochę ciasno niż trochę zbyt duży.

Jak określić rozmiar buta narciarskiego do dziecka?

Ta sama zasada. Długość stopy jest traktowana jako podstawa. Inny łącznik określony. Ale z dzieckiem, proces ten odbywa się często z powikłaniami. Aby zrozumieć przydatność „obuwie”, konieczne jest, aby jak co najmniej dziesięć minut sklepu (im więcej tym lepiej). Zrób dziecku zrobić w niewygodnych butach nie zawsze jest to możliwe.

To ma sens, aby ułatwić wybór. Po prawej stopy buty buty jeden model. Z lewej strony – z drugiej. Spacerując wokół sklepu, dziecko decyduje, która noga jest bardziej wygodne. Dziecko może oszukiwać, i nie wprowadzić odpowiednią opcję. To może być zainteresowany kolorów, linii, kształtu. Jest to konieczne, aby zapewnić i zaoferować spróbować wybrać buty w tym samym stylu. Ostateczny test może służyć jako sugestię, aby usiąść. Jeśli dziecko spada i pewnie, aby zachować równowagę, dlatego wielkość i sztywność, a regulacje są dobrane prawidłowo.

Profesjonalne doradztwo

Wybór butów narciarskich w rozmiarze – ważny etap przygotowań do sezonu. Oprawa w sklepie powinna trwać dłużej niż godzinę, i nie trzeba się wahać. Użyj w tym samym czasie jest lepiej specjalnych skarpet. Paznokcie powinny być cięte, w przeciwnym razie wybór będzie stronniczy.

Jeśli buty pasują, masz pół godziny później na początku postrzegane dyskomfort znika. Najmniejszej wątpliwości powinny być traktowane jako opcja nieodpowiedniego. Nawet po spędzeniu godzinę lub dwie, to lepiej odłożyć zakup i odwiedzić inny sklep, wrócić później i spróbować na innej pary nowej partii lub innego producenta, można kupić prawie w prawo „obuwie”.

Dobre buty potrwa dłużej niż jeden sezon. I to ma sens, aby spędzić co najmniej tydzień, a codzienne wycieczki w poszukiwaniu idealnym rozwiązaniem. Jedynym sposobem, aby uzyskać pełną kontrolę nad nartami i maksymalnej przyjemności z stoku zjazdowego.