891 Shares 5654 views

Przegląd MSI GX70 laptop. Opis, dane techniczne, opinie

Wielu producentów notebooków uwierzyć, że dając mobilne urządzenie wielordzeniowy procesor i dyskretny ustawienia karty graficznej klasy średniej, jest to bezpieczne, aby umieścić produkt w klasie gier. Takie podejście doprowadziło wielu znanych marek na fakt, że drogi zatłoczone klasy laptopy, które są po prostu w stanie poradzić sobie z grami zasobów. Naturalnie, to tworzy negatyw producentów z nabywców.

Celem tego artykułu – urządzenie mobilne, które jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi istniejącymi na rynku zabawek dynamicznych, – MSI GX70. Ten notebook nie tylko pozwalają na uruchamianie wymagających aplikacji, ale również okazją do zabawy przy najwyższych ustawieniach jakości. Opis, dane techniczne, przeglądy właścicieli i fachowe doradztwo na celu zapoznanie czytelnika z tego wspaniałego urządzenia.

Pierwszy znajomy

Laptop Opakowanie bardziej jak Matrioszka. Karton żółte zabarwienie, które podczas transportu, chroni zawartość od uderzeń i otarć, składa się, w szerokim przypadku. Czerwony długopis, czarny karton, logo smok na jednym z wyświetlaczy – od razu widać, że w tym pakiecie – Gaming Notebook MSI GX70 niszczyciel. Niektóre wersje tych urządzeń na jednym z wyświetlaczy pokazać reklamę część popularnej gry.

Po otwarciu przypadku właściciel będzie zapoznać się z kompletem: laptop, zasilacz, bateria, instrukcja i wielu płyt CD z oprogramowaniem. Mobilne urządzenie ukryte w gęstym osłoną w kolorze czarnym. Ale to nie wszystko. Po zdjęciu pokrywy użytkownik znajdzie powłokę lepszą ochronę w postaci białej tkaniny koperty. I po prostu wziął go w dół, można w końcu dostać się do urządzenia mobilnego. Dwa pokrywa ochronna zawarte nadal nie zastąpi markowych myszy – tak mówi wielu nabywców, według ich opinii.

funkcje konfiguracyjne

Dołączony zasilacz sieciowy, aby naładować akumulator jest ciężki i jest trójwymiarowy. Takie urządzenie do noszenia po prostu niewygodne, stąd negatywne opinie ludzi, którzy narzekają na brak zwartości podczas transportu laptopa MSI GX70 niszczyciel 3CC 233RU.

Wszelkie pytania i instrukcje. Producent warunkiem urządzeniu mobilnym dużą liczbę broszur, które nie wykonują żadnych przydatnych informacji. Normalna makulatura: broszury, zalecenia dotyczące przechowywania, transportu i eksploatacji, a także katalog, w którym zarejestrowanych adresy i punkty serwisowe telefon na terytorium Federacji Rosyjskiej. Sama instrukcja i jest bardziej jak notatki nie opisują wszystkie funkcje urządzenia do gier.

CD ze sterownikami i oprogramowaniem w zestawie dużo, ale, jak również broszury papieru, użytkownicy nie muszą (oprócz kierowcy). Po tym wszystkim, tarcze – wersje demo popularnych aplikacji i gier, które są głodne do rejestracji i płatności.

Wygląd i jakość wykonania

Przegląd Notebook MSI GX70 jest lepiej zacząć z wykończeniem ciała. Jest on wykonany z tworzywa sztucznego o grubości i posiada metalową wkładkę. To wyjaśnia dużą wagę urządzenia mobilnego. W odniesieniu do zabrudzoną, jest obecny tylko na wewnętrznej stronie obudowy. Nie jest jasne, co producent dokonał wyświetlacz i klawiatura rama błyszcząca, podczas gdy wszystkie inne elementy ciała posiada matowe wykończenie.

Aby jakość wykonania żadnych skarg. W trakcie pracy, użytkownik nie wykrywa zarysowania, perwersje lub porty przesunięte względem obudowy. Nawet do zawiasów posiadających pokrywę urządzenia mobilnego, żadnych skarg. Skok im, choć mocno, ale pozwala bez wysiłku otworzyć laptopa. Zawiasy pracują doskonale, to może każdemu użytkownikowi. Wystarczy, aby wyregulować kąt nachylenia pokrywy. To dobra wiadomość, bo przecież urządzenie mobilne jest wyposażony w 17,3-calowy wyświetlacz, który ma dużą wagę.

Interfejsy i złącza

Jeśli chodzi o umieszczenie na obudowie notebooka MSI GX70 opinie właścicieli sprzecznych portów. Producent umieszczony układ chłodzenia rusztu po lewej stronie urządzenia mobilnego, a wolne miejsca na tylnej komputera miało złącza łączące. Dla wielu użytkowników, to lokalizacja portów jest niewygodne, ponieważ, pomijając fakt, że gadżet na stole zajmuje więcej miejsca, a nawet bardzo gra jest niewygodne.

Po lewej stronie użytkownik znajdzie trzy porty USB 3.0, czytnik kart, oraz 4 pozłacane styki do podłączenia głośników. Prawy panel jest mniej bogata: napęd optyczny i dwa porty USB 2.0. Jak na tylnym panelu producent umieścił na nim blokadę Kensington złącze do podłączenia zasilania, interfejs sieciowy RJ-45 i trzy wyjścia wideo (VGA, HDMI i Display Port).

Urządzenie wejściowe

Laptop MSI GX70 3CC 233RU wyposażony tej klawiatury do gier. Po pierwsze, jego wygląd respektować polecenia – znakomity dekoracji, przyciski klawiatury urządzenia metalowa rama i sprzęt stref podświetlenia klawiszy naprawdę przyciągają uwagę. Jak dla wygody, tu jest amatorem. Po tym wszystkim, nie wszyscy użytkownicy lubią krótkich kluczy dwusuwowych o wrażliwej uderzenia w palec po naciśnięciu przycisku. Wielu graczy preferuje długie klucze udar i słabe zyski (mówimy o amatorskich wyścigach).

wszystko to nie tylko z panelu dotykowego. Nie wiadomo, dlaczego producent omijała touchpad nieznaczne wgłębienie w obudowie. Być może projektanci firmy chciał ograniczyć ruch palca poza panelu dotykowego, ale nie sądzę, że touchpad zagrał na kolektorze pyłu. Sam czujnik obsługuje multi-touch i jest wyposażony w przycisk wyciszania.

ekonomiczny producent

Wydaje się, że firma MSI stało się nawykiem wyposażyć swoje drogich produktów tańszych matryc LCD o niskiej jakości. Cała linia MSI GX70 3cc niszczyciel ma TN ekranu + Film (podczas konkurencji dawna przełączony na IP). Oczywiście, działania te doprowadziły wytwórcę do faktu, że użytkownik będzie musiał zapomnieć o duże pionowe kąty widzenia i reprodukcji kolorów 100 procent. Sam wyświetlacz obsługujący rozdzielczość FullHD i posiada dużą rezerwę jasności.

Zintegrowany LED światła usuwa Niska jakość wykonania nieco taniej macierzy. Jest to przede wszystkim widoczne na wyświetlaczu idealnej czerni i odcieni szarości – przejście nie rozlane plamy. Dobre oświetlenie i radzenia sobie z pionowymi kątami, ale daleko od ideału. Wielu ekspertów zaleca, że właściciele tego notebooka do korzystania z zewnętrznego monitora, jeśli chcesz uzyskać lepszy obraz.

parametry techniczne

Seria Laptopy MSI GX70 niszczyciel na rynku światowym występują w dwóch odmianach: na platformach Intel i AMD. producent procesorów podniósł praktycznie identyczną wydajność, zużycie energii i kosztów. W oparciu o opinie użytkowników, podejście do klienta końcowego jest najbardziej poprawna, ponieważ przyszli właściciele będą mogli wybrać notebooka w tej samej kategorii cenowej.

Kryształy z czterech rdzeni AMD A10 lub Core I5 uzupełnione o dużej pojemności pamięci RAM (8 GB). Producent napisali laptopa dodatkowe gniazdo DDR3 od przypadku, jeśli użytkownik zdecyduje się zwiększyć głośność do 16 gigabajtów. Dyskretna karta graficzna ATI Radeon HD 8970M (R9 290X) z 2 GB pamięci pozwala właścicielowi uruchamiać żadnych zabawek na najwyższym ustawieniu. Jak na dysku twardym, a następnie użytkownik będzie tu niespodzianka. Laptop dwa dyski: magnetyczny pojemność magazynową 1 terabajtów (7200 obr./min) i SSD 128 GB dysku.

przyzwoity multimedialny

Laptop MSI GX70 3CC jest w stanie nie tylko do uruchamiania gier zasobochłonne, ale także towarzyszyć wszystkie aplikacje są wysokiej jakości dźwięku. Fakt, że producent dostarczył system produktu 2.1 od renomowanego producenta Dynaudio Acoustics. Oprócz głośności subwoofera i stereo wysokiej zapewnia godnego właściciela dźwięku. Naturalnie, mobilne urządzenie zostało wyposażone w specjalny producenta oprogramowania w formie wyrównania do poprawy jakości muzyki.

Ale z wbudowaną kamerą technologii MSI, wydaje się zapominać. Średnia dla wszystkich notebooków z czujnikiem 1,3 megapiksela i rozdzielczości HD wygląda w laptopie jest bardzo dziwne. Obok producenta kamery umieścił tylko jeden mikrofon.

Jeśli chodzi o technologie bezprzewodowe, to urządzenie mobilne w pełnym porządku – Standard 802.11n Wi-Fi pozwoli właścicielowi cieszyć się szybkość i jakość internetu. Wyposażony w laptopa oraz moduł Bluetooth, który nie tylko obsługuje transfer plików, ale również w stanie zapewnić usługi dla modemu bezprzewodowego, urządzeń audio i pilota.

Wydajność w grach

Oczywiście, wszyscy potencjalni nabywcy są zainteresowani w laptopie MSI GX70 3CC mocy w aplikacjach zasobochłonnych dynamicznych. Wszystkie badania prowadzone przez pasjonatów, wykonane tylko przy maksymalnym ustawieniu (Ultra), a oto ich wyniki:

  • Bitwy 4 nowość mogą wykazywać 30 klatek na sekundę, jest jednak zbyt bogaty w scenach, wartość ta spada do 15 fps
  • Legendarna gra Metro Last Light bez spowolnień może pracować przy 20 klatkach na sekundę;
  • z białoruskim reprezentatywnej World of Tanks jest jeszcze łatwiejsze – MSI GX70 pokazuje 42 FPS;
  • na laptopie, można grać w najnowszej wersji gry Crysis jednak na maksimum to pokaże tylko 25 klatek na sekundę.

Aby zwiększyć szybkość klatek ekspertów zalecić zmniejszenie ustawienia jakości w grach w pierwszej kolejności. Ale represje nie jest zalecane. Faktem jest, że w przypadku awarii komponentów produkowanych użytkowników laptopów ustawienie (zwiększenie częstotliwości rdzenia) są przechowywane w firmware karty graficznej. W związku z powyższym, awaria urządzenia mobilnego nie jest objęte gwarancją.

Opis konfiguracji

Podobno wśród producentów notebooków modne stało się wyposażyć urządzenia mobilne, inteligentne zarządzanie energią. Mówimy o automatycznej redukcji częstotliwości zegara procesora w BIOS-ie. Jest oczywiste, że potężny laptop do gier MSI GX70 zbyt dużo energii i jest silnie podgrzewana, to właśnie taki opiekuńczy producent większe szkody dla użytkownika, niż pomaga.

Aby zwiększyć wydajność urządzeń mobilnych trzeba iść do podstawowego systemu nadawczo-odbiorczego i ustawień zasilania wyłącza Powernow. Warto zauważyć, że zmiana ta może spowodować przegrzanie laptopa i ewentualnie do spalania procesor i kartę graficzną. Dlatego właściciel powinien martwić się nie tylko o godnej urządzenie chłodzące, ale również instalację programów monitorowania, które będą w stanie terminowo powiadamia użytkownika o krytycznej temperatury rdzeni procesora i karty graficznej.

Problemy i rozwiązania

Laptop MSI GX70 3BE w sprzedaży detalicznej oferowane z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 8.1. Eksperci IT zalecamy właściciele odmawiają go używać na rzecz Windows 7 lub 10. Faktem jest, że „surowy” system operacyjny nie działa poprawnie ze sterownikami, które są wymagane do pracy z laptopem. Na przykład, karta graficzna ATI na platformie 64-bitowej nie obsługuje pełną obsługę DirectX 12, a sam kierowca na stałe zamknięty w trybie autonomicznym.

Po zainstalowaniu systemu operacyjnego Windows 10 użytkownik może stwierdzić, że jakość dźwięku 2.1 systemu jest słaba. Nie należy się denerwować, tylko trzeba dać Okna pobrać najnowszą aktualizację oprogramowania systemowego. Po instalacji i restarcie sam wyeliminował problem. Na rzecz ponownej instalacji systemu operacyjnego, istnieje inna okoliczność – w podświetlana klawiatura nie działa poprawnie (nie można zainstalować wybrany kolor) pod Windows 8.1.

Liczba właścicieli

Poza godnej chłodzenia MSI GX70 urządzenia mobilnego łatwo zdemontować i dokładnie oczyszczone ze wszystkich składników z zanieczyszczeniami i kurzem. To, oczywiście, jest zaletą. Dostępność SSD twardego wewnątrz systemu może znacznie zwiększyć wydajność w grach, jak zauważył opinii, jednak, objętość 128 GB nie są brakuje.

Na negatywne strony, wiele obejmują niezdolność wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną, która działa w połączeniu z dyskretną kartą graficzną, ogrzewane, zużywa moc i „kradzież” pamięć. Wszelkie pytania od użytkowników i procesorem AMD A10 – W grach, on stoi na równi z przedstawicielem Intel Core i5, ale w pracy z edytorami wideo i 3D-modelowania jest gorszej wydajności. Dość dziwny problem ze sterownikami działa w systemie operacyjnym Windows 8.1 na ogół nie daje wyjaśnienie, ponieważ praktycznie niewykonalny użytkownik kupuje produkt (system operacyjny i jest dość drogie).

Konkludując

Potężny, piękny, łatwy w obsłudze i bogate w funkcje Notebook MSI GX70 jest naprawdę warto zapłacić 50.000 rubli za to. Jest to jeden z niewielu produktów na rynku telefonii komórkowej, który ma prawo do przebywania w klasie drogich gier. Po zbadaniu opisu i specyfikacji opinie właścicieli, wielu potencjalnych nabywców chce kupić tego laptopa z pewnością będzie. I to jest dobra decyzja, ponieważ stosunek „cena – jakość” konkurentów MSI GX70 po prostu nie ma.