178 Shares 3518 views

Karabinów wyborowych „Shaft”. Karabin szturmowy „Val”

Pistolet rodzina „Val” ma kilka rodzajów broni małokalibrowej. Większość z nich w zasadzie mają unikalne wzornictwo, które nie są wykorzystywane nigdzie indziej na świecie. Maszyny i karabiny „Shaft” posiada szereg cech, które czynią je wyróżniać się wśród innych broni wojskowej.


Historia stworzenia. Echa zimnej wojny

W czasach wzmożonej konfrontacji między ZSRR a Stanami Zjednoczonymi, gdy geografia aktywnych wojen i konfliktów zbrojnych, a więc była dość obszerna, ale nadal mógł rozwinąć w dowolnym momencie, rozwój nowych broni jest istotne jak nigdy. Znacznie to było wszystko z atomowych okrętów podwodnych do broni palnej do walki wręcz. Rifle „Vintorez” został opracowany w 1970 roku i do końca 1980 roku oddana do użytku. Pierwszy docenić jego zalety KGB jednostki wywiadu wojsk wewnętrznych MSW. Oznaczało to nowe bronie, aby pokonać cele snajperskiego ognia, w szczególnych okolicznościach. strzelanie karabin pozwala zachować spokój ze względu na możliwość korzystania z tłumika. Broń ta była używana do niszczenia wrogich personelu i niezbrojonych uszkodzenia zasobów materiałowych.

nowe osiedle

Doskonałe okazały się w boju „Vintorez” stały się podstawą do opracowania kolejnej TSNIITOCHMASH. Zdecydowano się stworzyć na jego podstawie fundamentalnie nową broń, która łączy w sobie zalety karabin snajperski i maszyny. Nowością był pierwotnie pomyślany jako atak broni precyzyjnych przewodnikiem.

Więc nie było „wał” – maszyna specjalnego przeznaczenia, które mogłyby równie dobrze użyć rozpoznanie, atak i snajperów. Maszyny i karabiny „Shaft” są niemal identyczne, różnice dotyczą jedynie forma akcji oraz liczbę rund w zwykłym sklepie. Z biegiem czasu nazwa „Val” przyklejone do obu rodzajów broni, wypierając zwyczajowe nazwy „Vintorez”.

Cicha strzelanie

Strzelby „wał” mogą być wyposażone w tłumiki. wyciszanie Wynika to z zasady integrującej. Pocisk przechodzi w pobliżu wielu otworów w cylindrze, gazy proszek przenikać przez nie kolejno komory tłumika. temperatura spalin spada, zmniejszenie ich objętości i ciśnienia na wylocie. Ponadto pojedynczy dźwięk podzielony na komponenty. Skończonych fale dźwiękowe są odbijane przez skośnych ścian działowych separatora, nakładających się na siebie i wzajemnie się wchłania.

ukryty carry

Oprócz spokojnej strzelaniny, karabin, „Val” jest również możliwe przeprowadzenie ukryte. Aby to zrobić, należy usunąć wzrok, tłumik i tyłek. Dopasowanie karabin demontowane w zwykłym walizki lub torby sportowych, w której wymiary co najmniej 37: 27: 4,5 cm.

struktura

Konstrukcja jest bardzo prosta. Cechą karabinu jest mechanizm wyzwalający, składający się z perkusistą i parę szeptem. Jednym z nich jest do automatycznego ognia, drugi – dla singla. Sama zasada automatyki i urządzenie blokujące podobny do karabinu Kałasznikow. karabiny snajperskie „Vintorez” i automatyczne „val” składają się z korpusu z odbiornika, Stock, tłumik urządzeń obserwacji, śruba z tłokiem bezpośrednio mechanizmów migawki, udar, okresowych oraz spust, rur gazowych, przedramienia, pokrywa odbiornika i personelu sklep. Automatyzacja jest oparty na zasadzie gazów napędowych z kanału wylotu lufy do komory gazu, a także zamykanie kanału odbywa się za pośrednictwem przegubu żaluzji z sześcioma występami. Z nośnikiem śruby tłoka gazowego jest sztywno połączone. Wewnątrz jest wydrążony, back-akcja wiosna jest częścią przedniego końca. Pole wyboru Bezpiecznik znajduje się po prawej stronie, to zamyka przeładunku uchwyt gniazdo, chroniąc pole przed kurzem i brudem. Mechanizm tłumaczone tryb ognia znajduje się w osłonę spustu, za spust. Jeśli wprowadzą go w pozycji poziomej, możliwe jest przeprowadzenie pojedynczej lampy, po przesunięciu w lewo – automatyczne ognia. Rękojeść przeładowania znajduje się po prawej stronie odbiornika. Zabytki to odkryty wzrok sektora zamontowany na korpusie tłumika i leci w namushnike. magazyn pudełko z tworzywa sztucznego o pojemności 10 rund.

Składany metalowy wydrążony tyłek – Funkcja automatycznego „Val” karabin snajperski ma również drewniane stock z tło gumy, podobny w kształcie do kolbą SVD. Mówiąc o cechach broni rodziny „Val”, nie wspominając o unikalną strukturę pnia. Jej przednia część jest zamknięta tłumik, ma 6 rzędów otworów przelotowych. W przypadku strzału i kula przechodzi przez otwór, przez otwory spośród gazów, proszków, następnie wprowadzeniu cylindra tłumika, w którym kolejno rozproszonej przejść do komory rozprężania i separator do zerwania przepływów vzaimogasyaschie. Ich chłodzenie odbywa się w sieci-grzejnika. Separator posiada kilka stref umieszczonych pod różnymi kątami w stosunku do osi otworu. Taka konstrukcja wraz z pojemnikiem z SP-5 pozwala na znaczne obniżenie poziomu dźwięków i błysków demaskacji.

amunicja

Karabin szturmowy „Shaft” W przeciwieństwie do większości snajpera można przeprowadzić jako pojedyncze wybuchy ognia i fotografowania. Nadaje się do tych rodzajów broni naboje SP-5 i SP-6. Wkład pocisk SP-6 ma ładunek miotający i rdzeń ze stali, przy czym 20% bardziej wydajne SP-5. Takie pociski mogą uderzać shestimillimmetrovy arkusza stali w odległości 200 metrów. Po wypaleniu takiego połowa odległości km pocisk jest zdolny do ściegu 2-milimmetrovuyu stali i żywych celów bojowych znajdujących się za nim. Jednak korzystanie z „sześciu” eksperci nie zalecają niepotrzebnie, ponieważ zużywają się szybciej broń. Do fotografowania wiertła i pokonaj nieopancerzone celów wykorzystywane kasety SP-5.

Balistyki tych dwóch wkładów o różnej trajektorii, bo trzeba karabin kierowania osobno z każdym z amunicją.

Charakterystyka pożaru

Podczas próby karabin Stwierdzono, że w odległości pół kilometra może być całkiem udany strzelać z jej obserwacji. Oczywiście, w „val” gorszych odpowiedników specjalizujących się wyłącznie na strzelania. Na przykład, legendą SVD przekracza tę wartość o połowę. Jednak specyfika karabin szturmowy jest nieco inna. Podczas wypalania na korpusie obudowy może być z powodzeniem trafić cele z czterystu metrów. W celu uzyskania w głowę przeciwnika, trzeba zbliżyć się do niego na 200 metrów.

Aby ułatwić pracę strzelca karabinu „wałek” może być wyposażony w celownik optyczny PSO-1 i night sight NSPU-3. Możliwe jest zainstalowanie kolimatora lub innych optykę.

Używać w walce

Każda broń jest przeznaczona do wykonywania swoich zadań. Wybrany typ zależy od zachowania myśliwców, bo w walce strzelca i jego broń stają się jednym. Tu należy wspomnieć, że ani „Vintorez” czy zwłaszcza „val” wyłącznie broni snajper nie są. Są one przeznaczone raczej dla operacji szturmowych i rozpoznawczych i dywersyjnych. Dlatego też wybór na korzyść tych broni, aby zrobić więcej w rozwój operacji, zamiast bezpośrednio przed nią, a na pewno nie w jego trakcie. Każdy przegląd karabinu „Shaft” opowiada, że broń ta może bardzo dobrze pokazać się gdzie strzałka nie może być „lekki”. Możliwość ukrytym Carry, niewielkich rozmiarów, wagi stosunkowo lekki, zaawansowany tłumik, doskonały system plamegasheniya – wszystkie te wyraźne korzyści, pozwalając żołnierz ukryć jak najwięcej. Praca tych broni może być cicho i łagodnie, bez utraty mobilności i możliwości cicho znikają.

Korzyści te mają wadę, eliminując możliwość częstego i długotrwałego użytkowania. Ta broń nie jest w stanie wytrzymać długą walkę – po strzelając trzy tłuszczowej zmierzające strzelanie dokładność jest znacznie zmniejszona. Dodatkowo, mechanizmy zaczynają działać z opóźnieniem. Szczególnie dotkliwy jest możliwe, aby czuć się w deszczową pogodę, gdy sadza proch zaczyna „puchnąć”. Oczyścić karabin powinien być tak często, jak to możliwe.

W przeciwieństwie do tego, co można jako „Val” Rifle „Vintorez” i może strzelać seriami dość długo. Nawet jeśli nie jest to high-skierowany ogień, problemy pozostają. Powodem tego są małe i luz, a obfitość tworzywa sztucznego, stosowany do odchudzania. Dlatego też, jeżeli jest to niezbędne do przeprowadzenia wybuchy ognia, specjaliści wolą. Posiada duży, w porównaniu z karabinem na zewnątrz, ale nie na tyle, że może stać się poważnym problemem.

celów cywilnych

Miłość do broni często zdarza się nie tylko w profesjonalnych obrońców praworządności i integralności terytorialnej. Często przyciąga i cywilnego. I popytu, jak wiemy, rodzi podaż. Dlatego producenci broni do airsoftu, paintball i laser tag z wielkim zainteresowaniem wzięło rozwoju odpowiedników pozamilitarnych „Vintorez” i „Shaft”. Wygląd są prawie identyczne, ale sklep został zaprojektowany przez specjalną amunicją. Rifle "Shaft" straykbol'naya pędy specjalne kulki. Na pierwszy rzut oka wygląda jak walce, jak siostra. Znacznik laserowy używany do karabinka pneumatycznego „Val”, wyposażony w urządzenie laserowe.

Pożyczył broń może i tych, którzy prowadzą walkę z wygodnego domu. Producenci gry-ładujący też nie są pozostawione bez nadzoru rodzinę zbrojowni, „Val”. Na przykład, w legendarnej serii GTA pozwala użytkownikom wybrać i maszynowe oraz karabiny.

perspektywy

Jaka jest przyszłość potomstwo fabryce Tula? czy będzie to powtórzyć los legendarnego „Kalash”, w latach jego istnienia, który pokonał wszystkie rekordy popularności? Pytanie pozostaje otwarte, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że karabin „Val”, których cena jest niższa niż przykładowych analogów rodziny Kałasznikow, jest bardziej dostępne (koszty pneumatyczne z 20000 rubli). Przewidywanie przyszłości jest trudne, ale możemy śmiało powiedzieć, że początek projektu był całkiem udany. Przez lata karabin „Val” nie ma żadnego poważnego konkurenta w swojej klasie. wykonują one zadania doskonale. Ci, którzy mieli okazję używać tej broni w walce, w jednym głosem mówią jedno: z jej dowódcy pomóc w zwalczaniu i część grupy można przed wrogiem zdaje sobie sprawę, że coś się dzieje.

Podobnie jak w przypadku każdej innej broni, pracował dobrze, mam ten karabin, a w związku z mafią. Easy „Vintorez” AS „Val” Brama świata przestępczego można ukryć w obudowie lub w torbie, oszukują nieostrożnych zamówienie rozliczeniowych. Możliwość cicho zneutralizować rywal nie mniej ważne dla niego niż kompaktowych wymiarach.

Karabin ten był używany nie tylko przez służby specjalne, ale także do frontowych żołnierzy podczas konfliktu w Czeczenii, Jugosławii i innych gorących plam. Dziś spotkać „Vintorez” i „Shaft” może być nie tylko w Rosji, ale również na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej i Afryce, gdzie od dawna z powodzeniem eksportowane. Niespodziewanie, wśród krajów, które chcą kupić tę broń, nie ma nawet Stany Zjednoczone. „Silent Śmierć” – to nazwa tego karabinu strome myśliwce NATO, często zamiast do dalszego rozwoju swojej zmilitaryzowanej ojczyzny.