276 Shares 9202 views

PCP 1. Zakres snajper PSO – 1 optyka Snajper

Osi optycznej jest niezbędnym akcesorium snajper. Urządzenie to jest niezbędne do łatwego, szybkiego i dokładnego fotografowania. to tylko pozwala osiągnąć cel w bardzo odległych dystansach. Ze względu na możliwość zwiększenia stopnia przysłony i zdjęcie z osi optycznej może być skutecznie zwolniony nie tylko odległych celów, ale również bardzo małe, subtelne lub nawet ukrytego, który uderzył gołym okiem jest to po prostu niemożliwe.


powołanie

Właściwości lunety snajperskie pozwalają dobry wynik strzelać nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, gdy widoczność jest ograniczona. Wystarczające przysłony w połączeniu ze zwiększeniem zasięgu wzroku pozwala strzelać nie tylko o zmroku, ale nawet w świetle księżyca, a także obserwować bitwę, znalezienie celów i określaniu odległości do celu.

PSO-1 celownik optyczny jest do fotografowania dobrze zamaskowane i małych celów. Jest on montowany na standardowym uchwycie, podjęte w krajach Układu Warszawskiego i dalej „jaskółczy ogon”.

Istnieje wiele modeli broni, które można zainstalować PSO-1:

• SVD, TKB-0145K, IED i inne karabiny snajperskie w obecności ich montażu bocznego;

• WBU i VSK-94 – Special karabin;

• TCB-1 – karabiny szkolenia;

• karabinów "Tiger", "Saiga", "Sobol";

• spetsavtomaty „Val» 9A-91, itp.;

• karabinów Kałasznikow i karabiny maszynowe.

charakterystyka

Widok PSO-1 ma zdolność do czterokrotnie zwiększyć widoczne na kątowe pole widzenia w sześciu stopni. Średnica źrenicy wyjściowej jest sześć milimetrów z obiektywem 24 mm. widok masa 620 gramów, a limit Uchwała wchodzi dwanaście sekund kątowych.

urządzenie

PSO-1, który opisuje szczegółowo instrukcje, specyfikacje i komponenty, wygląda jak teleskop, który ma mechanizm dostosowania wzroku, a także do uwzględnienia korekty bocznej. Urządzenie składa się z obudowy, a także jako rury do oczu i celu.

Na zewnątrz rogach są wyposażone w mechanizm celowniczy sprawia, że poprawki do strzelnicy, w tym pionie, koło zamachowe i odległości skalowanie karbowanej co kilkaset metrów.

Optyka PSO-1 i jej włókna znajdujące się wewnątrz przyrządu celowniczego. W starych próbek, takich jak PU, PE lub PB, siatka powstała elementów stalowych. Wśród nich były skierowane pnia i nici bocznej wykładziny. W dzisiejszych PSO-1 elementów metalowych są zastąpione przez mającej wizjera naniesionej na powierzchnię soczewki. Optyka z kolei składa się z celem, pracy z systemem przekaźnika i okularu, który wraz z obrzeżami są ustalone w jego zabytków. Soczewki przekaźnik może przemieszczać się osiowo przy obrocie pierścienia dioptrii. To przez to i osiągnąć maksymalną jasność do oglądania.

część mechaniczna

Obudowa PSO-1 przeznaczony jest do połączenia wszystkich części na karabin. Wspornik wyposażony na swoim oporowych rowków, a śruby zaciskowej z uchwytem, w silniku sprężynowym, i w końcu śruba nastawna. Również dołączone do ciała indeksów lub systemów wskaźniki wzroku, jak również poprawki do boku pokrywki obiektywu.

Górna koło zamachowe przeznaczony do montażu w miejscu niewidocznym i lewo lub w prawo – do wprowadzenia poprawek. Bo są takie same urządzenia. Na szczycie każdej z nich ma trzy otwory: średnia jest za pomocą śruby łączącej oraz dwa skrajne potrzeby śruby blokujące. Wraz z gałką podkładka sprężyny jest utrzymywana w określonej pozycji.

urządzenie oświetlenie

Jest on przeznaczony na pokrycie pola widzenia siatki PSO-1 podczas fotografowania o zmierzchu lub w nocy. Urządzenie składa się z obudowy, w której znajduje się śruba kontakt baterie – źródło prądu, nasadka pomocą sprężyny do dociskania akumulatora na śruby, druty do łączenia żarówkę poprzez przełącznik. Akumulator jest umieszczony tak, że jego środek elektroda połączona ze śrubą, a strona – w obudowie, która to płyta jest zagięta styku krawędzi, po czym wprowadza się na pokrywie.

składniki

Sight PSO-1 wyposażony jest w gumową muszlą oczną zaprojektowane nie tylko dla prawidłowego montażu twoich oczach, ale także dla ułatwienia celowania. Ponadto obronił soczewki okularu z nieuniknionego zanieczyszczenia lub uszkodzenia.

Chowany kaptur konieczne dla ochrony obiektywu w niepogody z coraz to śnieg lub deszcz, a także od bezpośredniego światła słonecznego podczas fotografowania i wykluczenia Telltale odbicia, które mogą narazić snajpera jest.

układ optyczny

Składa się on z okular, karetka zamienia się w systemie, siatka wzrok, ekran luminescencyjny, okna z filtrem światła i soczewki, która jest niezbędna do uzyskania odwrócone lub miniaturę obiektu. Składa się ona z trzech soczewek, dwa – przyklejony.

Sight PSO-1, instrukcja, do którego należy dołączyć przy zakupie posiada system umieszczenia, zaprojektowany, aby dać obraz bezpośredniego normalnej pozycji. Ona z kolei, jest również członkiem soczewek, które są cztery z nich, a oni są sklejone ze sobą w parach.

Siatka konieczne do celu, wykonany ze szkła, przymocowany do ruchomego wózka. I okular przeznaczony jest do przeglądu obiektu obserwacji w powiększonym obrazie. Ekran luminescencyjny jest potrzebna dla wykrycia źródła światła podczerwonego. PSO-1 jest cienka płyta ze specjalnej kompozycji zawarte pomiędzy dwoma płytami szkła. Posiada okna z filtrem światła do ładowania, jak również pole wyboru do przełączania. W tym poziomym położeniu – gdy ekran jest ładowana, jak również wykonywane w warunkach normalnych, pionowy – monitorowanie i osiągnięcie tego celu, ujawnia się jego promieniowania podczerwonego. Na miejscu oddziaływania promieni podczerwonych blasku pojawia się na powierzchni ekranu przedstawiający jako źródło okrągłym miejscu zielonkawy odcień.

Montaż i demontaż wzroku

Do montażu na pistolecie wstawić PSO-1 na siedzeniu, a następnie złożyć uchwyt śrubą mocującą przez siebie. W karabiny modyfikacje SVD nawet po optyki może być możliwe użycie wzrok mechaniczną, ponieważ nie zachodzą na siebie.

Sniper zakres PSO-1 jest łatwo usunąć z karabinu i jak bezproblemowo łączy ją i bez zniekształceń jakości ognia. W celu odłączenia urządzenia, konieczne jest, aby złożyć śrubę mocującą pokrętło sam, a następnie usunięte z „jaskółczy ogon” w kierunku magazynu.

Wprowadzenie poprawek

W zakresie trzeba umieścić górne pokrętło do pożądanego podziału, która odpowiada danej odległości. Poziomo w bok, jak to konieczne do uwolnienia czerwone cyfry. Jeśli siatka jest w lewo, kula trafi w przeciwnym kierunku. Jeśli skupimy się na czarnych figur, wręcz przeciwnie.

Niepożądane zmiany w ruchomych i wiatr wytwarzanego przez obrót poziomego koła zamachowego. Podział skali ze znakiem „plus” na prawo korekty i „minus” – po lewej. I zawsze w każdym kierunku na dziesięciu działach z ponumerowanymi piątej i dziesiątej pozycji. Każdy z nich odpowiada tysięcznej rozmiar oddali.

Replika PSO-1

Wykonane w fabryce w Chinach. Jego obudowa wykonana jest z aluminium. Wzrok całkowicie, w tym montażu, wysokiej jakości farby kolorowe gumy i ma czerwone podświetlenie siatki. Wykonana jest powłoką antyrefleksyjną. Repliki jak oryginalne, jest wyposażony w zakresie sieci, co umożliwia w przybliżeniu oszacować odległość do celu. Ponadto wyposażony jest w podświetlany, dzięki czemu możliwe, aby celować nawet najciemniejszą noc. Wzrok staje się dobrze na SVD i bezprawie, a także szeregu airsoftu AK. Ma tylko jedną wadę. Replika PSO-1, niestety, nie siadaj na karabinu rosyjskiego producenta jako „Val” i BCC „Vintorez”.

cel

punktu celowania – to szczyt z głównym gon, co „wypada” kulę. Pole czysty i ściśle wytyczone przez krawędzie. Urządzenie z celem obserwacji obrazu znajduje się w płaszczyźnie ogniskowej obiektywu, więc snajper oko dostosowuje się tylko na jednym odległości. źrenicy dziewięćdziesiąt milimetrów od soczewki okularu pozwala na fotografowanie i okulary i maskę gazową, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i powrót karabinu.

Przy prawidłowym oku mającej musi być umieszczony dokładnie na osi optycznej obserwacji. Oznacza to, że pole widzenia powinno być bardzo czyste, a jego obwody – ściśle wytyczone: brak cieni na krawędziach lub wszelkie zaciemnienia lunoobraznym. W przeciwnym razie, kule pójdzie na bok, a przeciwnie, nawet bardzo drobne odchylenia i dość daleko od punktu widzenia.

W ten sposób oko ma być umieszczony na okularze w takiej odległości, w którym pole widzenia jest skanowany w całości, w pełnej wielkości, zasięgu lub bliżej od tej optymalnej parametru.

strzelanie

Proces fotografowania z teleskopowym wzroku, w tym PSO-1 jest znacznie trudniejsze niż może się wydawać dla niektórych. Jest to dość trudny proces. Pokusa do informacji na temat różnych cech optycznych obserwacji, niektórzy amatorzy próbują zainstalować na swoim celowniku z największym wzrostem. I często, niestety, okazuje się, że z optyki strzelają dużo gorszy niż na otwartej przestrzeni. Dzieje się tak z następujących powodów. Im wyższy wzrost w zasięgu wzroku, a zatem większy cel „przeskakuje” w polu widzenia, co oznacza, że trudniej będzie na to, aby „złapać”. Jednocześnie strzelec więcej prób „spoczynku”, a ponieważ naturalne pulsacje ciała wzmacnia tylko proces po celowanie w cel porusza się dalej.

Strzelać na wyższym powiększeniu widok w stanie tylko doświadczonych snajperów, specyfika prac, na które zezwala na korzystanie z przystanku. Może to być, na przykład, strzały, które siedzą w nieruchomym zasadzkę lub członkowie grup antyterrorystycznych. Nawet snajperzy, którzy pracują w grupach mobilnych nie może sobie pozwolić na taki luksus.

Opcje

Każdy widok dołączony torba i walizka. Tam też znajdują się siatki i zima urządzenie oświetlenie, olejarka i dodatkowe baterie. Specjalna kieszeń na osi optycznej przewidzianego w torbie, w której można również przechowywać na zakupy, tam jest miejsce na styk policzkach, a także chusteczek i filtrów. Osłona służy do ochrony przed deszczem, śniegiem i kurzem podczas ustawiania go na karabinie.