294 Shares 6558 views

Jak wybrać komputer? kompendium

Jeśli wiele lat temu, kupując komputer dla wielu było całe zdarzenie, ale w dzisiejszych czasach możliwe jest powiedzieć, wspólną rzecz, jak jest teraz komputer praktycznie w każdym domu. Ile lat temu, nie bardzo wiele osób rozumie, jak wybrać odpowiedni komputer i wybrać konfigurację, tak aby pasowały do przydzielonego budżetu na zakup.


W dużych supermarketów technologii cyfrowej w większości przypadków sprzedaży już zmontowane jednostki systemowe, których opis nie zawsze jest ustawić parametry dla wszystkich zainstalowanych komponentów. Co jest najbardziej interesujące, niekoniecznie sprzedawca w tym sklepie będą mogli kompetentnie wyjaśnić, jak wybrać komputer, należy do ciebie, a może określić jedynie miejsce, gdzie można zobaczyć jednostkę systemową, odpowiedni dla Ciebie cenie.

Nabywcy mają do samodzielnego zbadać wszystkie opcje przed zakupem komputera. Następnie weźmiemy pod uwagę krótki przewodnik, który daje przynajmniej zrozumienie , jak wybrać komputer, który spełnia Twoje potrzeby.

Jeśli zostanie wybrany komputer do użytku biurowego, który będzie oglądany przez e-mail, wpisz wiadomości tekstowych, zobacz zdjęcia i zrobić surfowania w Internecie, wymagań specjalnych wymagań nie jest konieczne w spektaklu. Do tych celów nadaje się nawet najtańszy komputer, który można znaleźć w sklepie.

Przy wyborze komputera dla bardziej poważnych potrzeb, musimy zatrzymać się na każdym pojedynczym urządzeniu i ocenić je pod względem wydajności i ogólnej kompatybilności. Jeśli wybrać komputer do gier, to najlepiej szukać w opisie jakichkolwiek współczesnych gier zalecanych parametrów systemu i podnieść jego akcesoriów nie gorsze parametry.

Przy wyborze sprzętu, pierwszą rzeczą jest lepiej wybrać procesor lub płyta główna. Na rynku procesorów przedstawiony przez dwóch producentów, AMD i Intel. Jakie wybrać procesor, co do zasady, nie jest tak ważne, ponieważ zawsze można znaleźć zwolenników jednego lub innego producenta. Co najważniejsze, procesor dzisiejszy, pożądane jest, aby zainstalować z czterema rdzeniami i częstotliwością zegara około 3 GHz.

Wybór płyty głównej również nie trzeba mieszkać na producenta, ale ASUS zawsze wyróżnia ich jakości. Najważniejsze, że gniazdo do podłączenia procesora do płyty głównej była taka sama jak od wybranego procesora, w przeciwnym razie nie będzie możliwe do zainstalowania. Inne złącza w każdym przypadku będzie łączyć wszystkie inne urządzenia, ale wskazane jest, że działają one według najnowszych nowoczesnych protokołów. Innymi słowy, nowoczesna płyta musi być obecny takie złącza: DDR3, SATA III, PCI-E 3.0 x16, USB 3.0. Pożądane jest również, aby szczeliny DDR3 pracujących równolegle, które świadkami takich nagrań «kanał 4xDual DDR3-2400». Dobra płyta jest warta około $ 100 lub nawet więcej.

Wybierając pamięci pożądane jest nie wartości mniejszej niż 4 GB. Wybrano na podstawie niniejszego złącza na płycie głównej i procesora o częstotliwości pracy magistrali pamięci, która jest niezbędna, aby spojrzeć w opisie wybranego procesora. Jeśli płyta zawiera wiele równoległych kanałów, z pamięcią (kanał DDR3-2400 4xDual), pożądane jest, aby wypełnić szczeliny te listwy najszybszego pamięci systemu.

Wybór karty graficznej jest ograniczona głównie przez jego koszt. Gracze wydają się być skłonni zapłacić za wydajność grafiki do połowy kosztów całego komputera. W internecie można znaleźć wiele opinii i porównań wydajności, a na których można by oprzeć swój wybór. Przy ocenie parametrów karty z wyjątkiem częstotliwości rdzenia procesora i pamięci, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na szerokość magistrali danych. Na przykład, w identycznych parametrach, karty graficzne będą miały wyższą wydajność karty o większej długości słowa magistrali danych. Minimalna ilość pamięci karty graficznej do tej pory powinien wynosić 1 GB.

Znacznie wpływa na szybkość systemu jest także dysk twardy. Najlepiej jest zainstalować system operacyjny zainstalować półprzewodnikowy dysk SSD i innych informacji – TB standardowy magnetyczny dysk twardy.

Jakie wybrać monitor, DVD lub Blu-ray, jednostkę systemową, klawiaturę i mysz w zasadzie już nie ma znaczenia, ponieważ wydajność nie jest naruszona. Jedynym parametrem, który wciąż jeszcze trzeba sprawdzić, że zasilacz zainstalowany w jednostce systemowej. Powinno być co najmniej 500 watów, a korzystnie 600 watów. Można również spotkać zalecany zasilacz w opisie wybranego filmu, jako że karta będzie najbardziej żarłoczne urządzenie w komputerze.