134 Shares 1027 views

Przycisk nie działa Fn: przyczyny i rozwiązania

Zakup nowego laptopa – to jest zawsze bardzo przyjemne wydarzenie. W dzisiejszym świecie dla wielu komputera to nie tylko zabawa, ale również źródłem dodatkowego dochodu. Dlatego jest to bardzo irytujące do obecności nawet niewielkiej go prawidłowo. Te problemy są również przypadki, gdy przycisk nie działa fn. Powodem tego może być kilka czynników.


Brak kierowców

Często laptop konfiguracja zapewnia automatyczne wykrywanie klawiatury i jego funkcjonalności, ale istnieją wyjątki od tej reguły. W takim przypadku należy przejść do oficjalnej stronie producenta laptopa i znaleźć sterownik dla danego modelu. Po tym, należy je zainstalować i uruchomić ponownie komputer. Jeśli problem był brak sterownika, po tej procedurze, wszystkie funkcje klawiatury będą dostępne.

Lepkie klawisze

Jeśli klawisze nie działają na laptopie, przyczyna może leżeć w nich jest zakleszczony. Dla nowych urządzeń zdarza się to rzadko. Ale jeśli nie działa klawisz fn wraz z kilkoma innymi klawiszami, jest prawdopodobne, że są one zablokowane. W celu wyeliminowania tego rodzaju awarii, konieczne jest, aby otworzyć laptopa i czyste z przycisków roztwór alkoholu i klawiatury. W takim przypadku, jeśli laptop jest nabyty tylko, nie jest to zalecane, ponieważ do samodzielnego demontażu jego właściciel traci gwarancję. Lepiej jest skontaktować się z centrum serwisowym, który wyeliminuje problemu, przynajmniej w dłuższej perspektywie.

Ponadto, nie angażują się w samooczyszczające klawiaturze, gdy nie jesteśmy pewni, że można dokładnie rozmontować i zmontować laptopa prawidłowo. Jeśli zdecydujesz się na własną rękę, aby rozwiązać problem, a następnie wstępnie zbadać niuanse demontażu modelu, i zanotować położenie przycisków na panelu.

ustawienia BIOS

Innym powodem, że klawisz fn nie działa, może być nieprawidłowo skonfigurowane, system w systemie BIOS. Aby rozwiązać ten problem, należy przejść do ustawień przytrzymując klawisz F2 lub Del podczas startu systemu. Następnie wybierz Konfiguracja systemu i dokonać koniecznych zmian w zależności od problemu. Jeśli to nie działa po naciśnięciu przycisku Fn, można spróbować popereklyuchat inne parametry związane z klawiszy funkcyjnych.

W niektórych modelach notebooków spotkać niepowodzenie, w którym wszystkie klawisze działają, ale tylko wtedy, gdy są one połączone. Tak, zdarza się, że klawisze funkcyjne są aktywne tylko wtedy, gdy zostanie naciśnięty przycisk wspólny fn. Problemem jest także rozwiązywany w ustawieniach Bios-> System> konfiguracja klawiszy funkcyjnych Mode> Wyłącz.

Również przyczyny mechaniczne i błędy oprogramowania, może również wpływać i błędy montażowe lub uszkodzenia podczas transportu lub przechowywania. Czasami problem polega na tym, że prawo nie działa przycisk Fn. Powodem tego jest często w ustawieniach BIOS. W każdym przypadku konieczne jest zastosowanie do wyspecjalizowanych ośrodków usługowych, a przynajmniej do tych ludzi, którzy już mieli do czynienia z tymi problemami na komputerze jakości i bezpieczne usługi lub laptopa.