802 Shares 2964 views

Sprzęt do nabojów do broni myśliwskiej

Dobrze rozwinięta branża łowieckich dostaw przewiduje produkcję amunicji o różnym przeznaczeniu. Jednocześnie producenci nabojów amunicji do broni gładkiej są oferowane w trzech głównych wersjach, biorąc pod uwagę niektóre cechy i cele polowania: strzał, koszyk i naboje kulkowe. Jednocześnie każdy myśliwy musi znać kolejność amunicji, ponieważ istniejące rozbieżności między początkowym a rzeczywistym stanem broni wymagają indywidualnego podejścia. W zimie i na wiosnę (jesienią) występują różnice w kasetach, ze względu na warunki klimatyczne i temperaturę.

Określ listę narzędzi i akcesoriów, które zapewniają jakość urządzeń do nabojów:

  • Apteka lub wagi elektroniczne – aby dokładnie zmierzyć ciężar ładunku i liczbę frakcji;
  • Zestaw wkładów – zawiera wszystkie potrzebne akcesoria;
  • Gwoździe – drewniany lub plastikowy kołek, zaprojektowany do uszczelniania elementów wkładu (wełna, wkładki).

Kartech ma na celu strzelanie ze średniej bestii (wilk, jelenie, saga, rysiak, jelenie piżmowe, średnie dziki), odległość ognia do 40 metrów. Zakładanie nabojów z nabojami wymaga dużej konsystencji, z powodu niewielkiej liczby kartuszów.

Opłata jest ułożona w kilka rzędów, co pozwala na dobrą walkę i odpowiednią klęskę celu w odległości skutecznego ognia. Fotografowanie w odległości od strzału nie wymaga zwiększania ładunku proszku. Jeśli ostrość walki jest konieczna, ładunek wzrasta, ale nie powinien przekraczać 10% strzału. Ponadto należy pamiętać, że małe ziarna, które są załadowane do pudełek kartonowych, nie są pokryte bawełną, ale używają tylko uszczelki. W takim przypadku nie należy zamykać kaset z gwiazdką. Układanie w jednym rzędzie umożliwia 3-5 lub 7 kartuszów. Większa lub mniejsza ilość zmniejsza stabilność ładunku.

Wyposażenie nabojów nabojowych wymaga jednego z podstawowych warunków – jest to właściwy wybór kuli wzdłuż lufy broni. W tym celu jest popychany przez cały bagażnik, zaczynając od breecha, a przejście nie powinno pozwalać na znaczne wysiłki.

Najlepszym rozwiązaniem w wyposażeniu pocisku jest użycie pojemnika. Zapewnia prawidłową lokalizację pocisku w muszli, a właściwy ładunek ładunku proszku ma wystarczającą ostrość bitwy.

Wybór określonego rodzaju pocisku zależy od indywidualnych predyspozycji myśliwego, ale w każdym przypadku powinien zapewnić wystarczający efekt zatrzymania killera na bestii, w przeciwnym razie może minąć dużo czasu, a duży i agresywny cel (niedźwiedź, łoś, dziki) może atakować myśliwego.

Sprzęt nabojów z kulkami o kulistym kształcie wymaga wyśrodkowania ich w tulei, na którą umieszczony jest poziomo umieszczony stojak, a kulka jest umieszczona w środku kasety naboju i wylewana jest parafiną (stearyną) na dwie lub trzy wysokości. Napełnianie kulami turbiny parafinowej jest zabronione, ponieważ prowadzi to do nakładania się kanałów zapewniających obrót w bagażniku.

W przypadku każdego typu pocisków zabronione jest "zapyazhovyvanie", ponieważ często prowadzi to do nadmuchiwania i zgrywania bagażnika.

Nie powinno się myśleć, że znaczny nadpłata nie przyniesie znaczących korzyści. Wyposażenie nabojów wymaga starannego ważenia proszku: niezgodność z ciężarem ładowania spowoduje różnice w fotografowaniu i niemożność starannego wycelowania, dokonując skutecznych korekt.