366 Shares 5887 views

Konfiguracja z biegów na rowerze. prędkość jazdy na rowerze

Zaskakujące jest to, że wielu nabywców, którzy kupują sobie rower po raz pierwszy, nawet nie wiem dlaczego on potrzebny transmisji oraz sposobu ich konfiguracji. Istnieje stereotyp, że więcej pieniędzy, które lepiej prędkości transportu, więc jest bardziej reprezentatywna i. Paradoks na tle takich złudnych wygląda rowerzysta, który szturmem wzgórza na najmniej nadaje się do tego transferu podczas pedałowania bardzo ciężko i każdy centymetr jest podana z wielkim trudem. Choć czasem jest to możliwe, aby obserwować i że sytuacja: kierowca leci góra i ledwo nadąża z ruchami prętów i systemu operacyjnego przy niskich obrotach.

Celem biegu

W celu radzenia sobie z takim dziwnej sytuacji, konieczne jest, aby zrozumieć, co jest potrzebne, aby przyspieszyć rower i gdy ich użycie jest właściwe. Jednak powinno to zaznajomić się z określeniem „rytm” – optymalnej częstotliwości pedałowania. Cadence jest podzielony na kilka typów:

  • wysoka;
  • niska;
  • optymalna.

Na wysokim jeźdźca musi pedałować zbyt często, co prowadzi do zwiększonego nagromadzonych w siodle i niewłaściwej alokacji wysiłku. Szczególnie dotkliwy jest to wadą, jeśli rowerzysta nie używa pedału lub kontaktów tuklipsy, pozwalające ustalić położenie stopy w prawidłowej pozycji.

Kiedy rytm jest niska, że pedały obracają się bardzo powoli. Transmitowania znaczny wysiłek jest potrzebny. Powstaje pytanie: „Dlaczego więc przedni prędkość manetka na rowerze , jeśli nie jest używany?” Tym bardziej, gdy poruszają się w tym trybie jest bardzo zmęczone mięśnie, zwiększając obciążenie stawów, które mogą prowadzić do chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

Zalecane warunki pracy

Optymalny rytm proponuje rozsądne użycie siły rowerzystę w zależności od jego indywidualnych cech, wagi i dominującej ulgi na ziemi. Dla zwykłego średnią wartością powierzchni znajduje się w zakresie od 80 do 110 obrotów na minutę. Terminowe zmieniające prędkość jazdy na rowerze na rowerze (Shimano, SRAM, lub ich analogi), rowerzysta czuje się komfortowo, ale w dalszym ciągu kontrolować wartości zalecanej rytm na komputerze. To właśnie w tym trybie, osoba czuje się komfortowo i równomiernie zużywać własne siły.

dźwignia zmiany biegów

i moment, gdy zmiana prędkości odbywa się bardzo ważna. Zmiany biegów muszą być wykonywane przez jedną i podczas ich przesunięcia dać niewielki ładunek na pedał. Pozwoli to uniknąć uszkodzenia napinacza łańcucha i zachować w stanie nienaruszonym ustawienie rower jest selektor prędkości może spowodować wiele problemów dla początkujących, a nawet prowadzić do kosztów finansowych. Po tym wszystkim, przy wejściu do stromego wzrostu wysokiego ryzyka, nie tylko, aby uzyskać poważne obrażenia, ale także przynieść do domu swojego przyjaciela żelaza w ramionach. Szczególnie często takie problemy występują podczas używania sprzętu entry-level nie mające znaczny margines bezpieczeństwa. Rozważmy zasady jego funkcjonowania i debugowania.

Opis ustawienia systemu łączności prędkość

Dla początkujących regulacji prędkości przełącznika roweru – to piekło. Pomimo faktu, że mechanizm ten jest nieskomplikowany system mechaniczny, jest bardzo wymagający na niuanse. Dlatego przed rozpoczęciem pracy, ważne jest, aby upewnić się, że przednia i tylna przerzutka są dobre, a formy łańcuchowe prawo cheynlayn między gwiazdami. Określenie tych parametrów odbywa się wizualnie. Aby to zrobić, należy obrócić rower do góry nogami i zbadać jego plecy – od długopisów i do suportu. Selektor szybkości muszą być zamocowane na wsporniku i łańcuch, który znajduje się na rolkach, a nie jest zanieczyszczone i smarowane odpowiednie materiały zapewniające jego przesuwny i niskiego zużycia. Wydać wyobrażonej linii między przednimi i tylnymi gwiazd. Jeżeli spadnie na ich centrum, elementy systemu są właściwie skalibrowane i montaż pierścieni dystansowych nie jest wymagane. Jeśli obserwowana sytuacja jest diametralnie, konieczne jest, aby je wyeliminować, wymaga to ustawiając dźwignię zmiany biegów na rowerze.

Pośrednią przyczyną wadliwej pracy może być liną łączący wspornik w płaszczu ochronnym. Po tym wszystkim, jeśli jest zardzewiały, i nie ma smarowania, będziesz doświadczać trudności w eksploatacji systemu jako całości. wystąpi taka sytuacja, kiedy zagina się przy przejściu przez cienkie liny, które korkiem z powodu nadmiernego tarcia.

Istnieją trzy ważne etapy debugowania, zaniedbanie, które nie pozwoli Ci dostosować sposób zastąpić odpowiednią prędkość. Powinno to stan przewodu łączącego, położenie śruby, która jest wykonana z ustawieniem biegów na rowerze, a działanie sprężynowego mechanizmu napinającego.

kurtka i przewód ochronny

Debugowania tego narzędzia odgrywa ważną rolę. Kabel łączący wspornik do przełącznika, zależy od niego, jest wykonywana zmiany biegów z pewnym wysiłkiem. Jednocześnie zapewnia ona prawidłową pozycję łańcucha na rolkach i gwiazd. Jeśli kabel jest nadmierne napięcie, a następnie transmisja może wsunąć kilka nacięć lub zmienić. Jeśli on jest słaby, to przyłożona siła będzie niewystarczająca do uruchomienia mechanizmu – i nic się nie stanie.

śruby regulacyjne

Kiedy dźwignia zmiany biegów wykonana jest ustawienie rowery, zapewniają one żądaną pozycję na rolkach łańcuchowych i gwiazd kasetowe prętów. Górne śruby zwykle zadaniem wyłącznika przesunięcie pionowo do góry, natomiast dolna – w dół. Dostosowanie ich położenia odbywa się za pomocą klucza imbusowego. W konkretnym przykładzie, będzie to wyglądać w następujący sposób: gdy zęby kasety łańcucha chwilowego przetężenia musi być obniżona niezawodny mechanizm sprzęgła. W tym przypadku dolna rolka zapewnia bezpośredni kontakt pomiędzy elementami napędowymi. Jeżeli na ślady obwodu, zwiększone zużycie, jednak konieczne jest przeprowadzenie odwrotnej działania i osłabić oddziaływanie.

Ustawianie napinacza

Ten element daje najmniejszą ilość trudności, gdy zmiana biegów odbywa ustawienie na rowerze. Zwykle nie wymaga interwencji śrubę regulacji, ale czasami z powodu błędu w skrajnym położeniu może przyczynić się do bicia i przyspieszonego zużycia górnego koła i łańcucha. Zdecydował o jego skręcenie lub blokowania Grover.

Jeśli po wprowadzeniu proponowanych zaleceń dodatni wynik nie został osiągnięty, należy zwrócić się do wykwalifikowanego mechanika rowerowego, który może rozwiązać problem.