100 Shares 4385 views

Najlepsze kreacje radziecko-era broni IJ Stechkin. Pistolet legenda

W Związku Radzieckim od 1948 rozwijania broni pod nadzorem inżyniera-projektanta I. Ya. Stechkina. Pistolet został później nazwany na cześć autora. A teraz, po kilku modyfikacjach, w 1951 roku, został ostatecznie zatwierdzony przez wynalazek za prowadzenie wybuchy wypalania. Został on przeznaczony dla personelu zbrojnych – oficerów, sierżantów i żołnierzy różnych innych działach. Produkuje ten rodzaj broni w ZSRR. Wszystkie instancje, jak łatwo się domyślić, były wysokiej jakości produkcji.


Stechkin: zdjęcia i parametry techniczne

Zewnętrznie przypomina broń pistolet Makarow. To samo pokrywy przegrody, która obejmuje tuleję i jest zamontowany oczu. Obie mają opływowy kształt. Oto tylko konstrukcja różnili. Mechanizm wyzwalający w pistoletowym Stechkin typu udarowego. Jest wiosna cewka i zakrzywiony pręt, znajdują się one za mechanizmu w rączce. Spust otwarty. dźwignia bezpieczeństwa jest do przełączania trybów ognia. Istnieje również mechanizm samo-napinający do otwarcia ognia bez wprowadzania młotkiem. Ewentualnie utrzymywanie ciągłego lub pojedynczą lampę kosztem spuście. Wypalanie zakres dwustu metrów. Pistolet APS posiada dwadzieścia nabojów, które są ułożone w szachownicę, istnieje mechanizm dwurzędowe. Wysokość pistoletu jest piętnastu centymetrów, długość – 22. 5 cm, w kaburze – 54. Mass z załadowanego magazynu – 1,22 kilogramów i wyładowane – 1,02. Kaliber dziewięć milimetrów, jest i długość lufy – 124. Pistolet wyposażony jest dodatkowo drewniany futerał-butt. Jest to konieczne, aby utrzymać dokładne fotografowanie na długich dystansach.

Zalety i wady broni I. Ya. Stechkina

Gun Nie ognia i większą wydajność ze względu na długość bębna i dużej pojemności magazynu. Odgłos wystrzału miał dużo ciszej niż po południu. Jak wspomniano powyżej, wykonanie było na najwyższym poziomie. Jednak z tego wszystkiego i pistoletów Stechkin były minusy. Z powodu obecności kabury-butt było ciężkie i nieporęczne. Żołnierze narzekali na duże rozmiary, brak mocy i niedogodności noszenia. Dlatego zdecydowano się wycofać z produkcji słynnej broni I. Ya. Stechkina. Pistolet zaprzestał produkcji od 1958. Jednak pomimo niedociągnięć zidentyfikowanych, otrzymał uznanie jednostek specjalnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i aktywnie wykorzystywane przez nich do dnia dzisiejszego. I, na przykład, na Ukrainie w tym pistolet uzbrojonych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa, jak „Alpha”, „TITAN” i tak dalej. D.

modyfikacje

Powstał broni LS Neugodovym zaprojektowane tłumik na podstawie Stechkin pistoletem w latach sześćdziesiątych. wystąpił strzał zagłuszanie dzięki dyszy separatora. (. Kirovskaya obl) również dzisiaj w „Hammer” opracowali kolejną modyfikację „dziecko” I. Ya Stechkina. – pistolet „Pająk”. Pocisk zwiększenia przepustowości, sprężyny i hamulca powrotne gazu umieszczone pod beczki. Broń przeznaczony do prowadzenia jednego lampy. Ostatnio niemiecka firma „Transarmz” kupił całe mnóstwo tych broni do rejonowego komisariatu wojskowego.

stechkin go nazwać niezawodne, wydajne i wysokiej jakości broń. Jego konstrukcja hipnotyzujące. O nim marzą kolekcjonerów, można nawet powiedzieć – pożądania. Kto posiada broń, co jest bardzo szczęśliwy!