589 Shares 4069 views

Jak podkręcić Intel Core 2 Duo: program edukacyjny

Tak, jesteś szczęśliwym posiadaczem komputera stacjonarnego, laptopa, netbooka lub tabletu z dwurdzeniowym procesorem Intel. Cóż, nie jesteś sam. Platforma wybrany przez setki milionów właścicieli tych urządzeń na całym świecie. I wielu z nich zastanawia się, jak przetaktować procesor Intel Core 2 Duo. Charakterystykę tego procesora, w zależności od konkretnego modelu, przeznaczony do uniwersalnego zakresu zastosowań: od uruchamiania aplikacji do korzystania z gier wideo, które wymagają znacznie wyższą wydajność. Jeśli jesteś bardziej skupiony na grze, na pewno zainteresuje możliwość zwiększenia częstotliwości zegara, a tym samym na wydajność systemu. Przyjrzyjmy się, jak do podkręcania Intel Core 2 Duo, zainstalowanego w komputerach osobistych klasy głównej systemu komputera / laptopa.


W związku z tym szczególną uwagę należy zwrócić na płycie głównej. Może to być proste i efektywne kosztowo modelu z Foxconn z czasem BIOS, aby zwiększyć częstotliwość zegara wniosków autobusowych zorientowanych na biura lub ASUS, jak również jakikolwiek inny producent płyt overclockingu wysokiego szczebla, wykonany specjalnie dla fanów podkręcania. Dostarczany z płytą główną jest zwykle zastrzeżone narzędzie, aby zwiększyć szybkość procesora, w dużej mierze odpowiada na pytanie, jak do podkręcania Intel Core 2 Duo. Ale jeśli nie ma narzędzi, można użyć specjalistycznego programu, na przykład SetFSB, wspieranie różnych modeli płyt głównych. Ponadto, należy zwrócić uwagę na funkcjonalność systemu BIOS płyty głównej w tym zakresie. Po tym wszystkim, producent dostarcza możliwości wstępnego obciążenia. W ogóle, BIOS i płyt głównych komponentów elektronicznych (kondensatory wysokiej jakości, chip-Mosty i chip zarządzania zasilaniem) wykonuje zasadniczą rolę w poprawie wydajności komputera spowodowane podkręcania. Na tym zestawie mid-range jest całkiem możliwe, aby podnieść produktywność o 20% -25% obecnej wartości. I na sprzęcie klasy high end jest osiągalny i wzrost o 40%. Należy również zauważyć, że regulacja wydajności poprzez BIOS w większości przypadków daje lepsze wyniki niż w programie.

Należy zauważyć, że im większy jest współczynnik mnożący opony, mniej trwałe procesor i większy nacisk kładzie się na system chłodzenia i dlatego wymagają większego jakości i drogich chłodzenia. Wynika to z faktu, że nadmiar standardowych częstotliwości i napięcia powoduje znacznego ciepła. Na przykład, standardowe procesora ogrzewania w przypadku normalnej pracy chłodzenia – 33 ° C i 20% w czasie przyspieszania temperatura podnosi się do około 38 stopni Celsjusza i tym samym układzie chłodzenia.

Pozwól nam odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób podkręcania Intel Core 2 Duo E6750, a limit to, co można osiągnąć. Zacznijmy od tego, że ten procesor ma zastosowanie do modeli mających na niższym segmencie cenowym. Poniższe wyniki uzyskano w systemie Windows XP SP2 lub Windows 7 przez uruchomienie gier wymagających wysokiej wydajności. Ważne jest również, że uzyskane wyniki znacząco wpływa na kartę graficzną, i jest to zrozumiałe, ponieważ podsystem graficzny o wysokiej mocy wymagane jest do odtworzenia efektów graficznych w nowoczesnych grach. Dlatego, aby poprawić wydajność nie jest wystarczająca do podkręcania procesora Intel Core 2 Duo. Procedura ta została przetestowana na wielu komputerach. Idź w BIOS i zmienić częstotliwość magistrali. Częściej niż nie, można zmienić tę wartość z krokiem 1 MHz. Biorąc pod uwagę, że średnia wartość mnożnika jest 8x. Średnia częstotliwość zegara procesora – 300 MHz. Bezpieczne sam poziom częstotliwości w wyniku opony, co zostało osiągnięte overclockerów – 400 MHz. Po upływie tego terminu, system nie uruchamia w ogóle. Ponadto, jeżeli gęsta dziwnego jak rozproszyć procesor Intel Core 2 Duo, można dodatkowo zwiększyć wydajność poprzez zwiększenie napięcia rdzenia do 1,8 V, a do 1,52 V. Napięcie systemu grzewczego chipset przy wyższej częstotliwości magistrali około 50 stopni, a po stosowaniu wzrost temperatury rdzenia osiągnie 75. w wyniku tego, wszystkie manipulacje udało się do zwiększania wydajności pojedynczego rdzenia o 2,66 MHz do 3,6 MHz

A co z innymi platformami? – Pytasz. Na platformie Andorid specjalizuje oprogramowania. Oto niektóre wolne media – AnTuTu CPU Mistrzu, nie fanaberie CPU sterowania Titanium Tweaker.