121 Shares 6925 views

Jak piec kurczaka w wielowarstwowym owoce?

Pieczenie kurczaka w warstwie wielowymiarowej na wiele sposobów. Dzisiaj rozważymy najprostszą i najbardziej niezwykłą metodę, która polega na wykorzystaniu całości tuszy ptasiej i soczystych dojrzałych owoców.

Kurczak pieczony w wielowymiarowym: przepis na gotowanie pysznego naczynia

Niezbędne składniki:

  • Duży rozmiar świeży pigułek – 1 szt.
  • Kurczak cało chłodzony – 1 szt.
  • Czosnek mały – 2 ząbki;
  • Jabłko zielone – 1 sztuka;
  • Pieprz czerwony – 2 szczypce;
  • Bazyli suszone – 1 duża łyżka;
  • Sól jodowana mała – mała łyżka;
  • Majonez średnio tłuszczowy – 2 duże łyżeczki;
  • Świeży miód – 15 g.

Proces obróbki mięsa

Przed pieczeniem kurczaka w wielowarstwu należy je kupić jako całość i nieuszkodzić, dobrze umyć na zewnątrz i wewnątrz, a następnie wyciąć wszystkie niepotrzebne elementy (ogon, końcówki skrzydeł, szyi itp.).

Przetwarzanie owoców

Pieczony kurczak (całość) w wieloskładnikowym sosie jest dużo droższy i bardziej kompletny, jeśli jest wstępnie wypełniony dojrzałymi owocami. W tym celu zaleca się stosowanie piguła i słodkich jabłek. Muszą być umyte, pokroić w ćwiartki, a także usunąć wszystkie nasiona, łodygi i sztywne elementy.

Przygotowanie marynaty

Aby zachwycać piec kurczaka w wielowarwny, należy go przechowywać w sosie aromatycznym przez kilka godzin. Aby to zrobić, musisz wziąć małą miseczkę, umieścić tam soli jodowanej, majonezu średniej zawartości tłuszczu, świeżego miód z limonki lub gryczany, tartego czosnku, suszonej bazylii i czerwonego pieprzu. Wszystkie przyprawy i produkty muszą być zmieszane z małym łyżeczką, a następnie przejść do bezpośredniego formowania naczynia.

Nadzienie kurczaka

Przed napełnieniem tuszką świeżymi owocami należy dobrze powlekać przygotowany wcześniej sos. Należy to robić zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Ponadto konieczne jest maksymalne rozszerzenie trzonów łydek, a następnie umieszczenie w nim owoców zmiażdżonych ćwiartkami. Dla większego smaku, można je wstępnie pokryć miodem. Potem otwór w kurczaku jest pożądany, aby zaciskać wykałaczkami, tak że podczas odwracania owoców owoce nie wypadają.

Obróbka cieplna

Pieczenie kurczaka w wielowarstwie, powierzchnia miski nie musi być smarowana olejem lub smarem. Broth, aby dodać do mięsa, też nie jest tego warte, ponieważ należy przygotować w swoim własnym soku. W ten sposób tuszka nadziewana owocami powinna być starannie umieszczona w pojemniku, w razie konieczności zginając jego podudzia i skrzydła. Gotowanie jest korzystnie w trybie wypieku. Na początek multiwark musi być ustawiony dokładnie przez 30 minut, a po upływie tego czasu urządzenie musi zostać otwarte, obrócić tusz na drugą stronę i piec dokładnie w ten sam sposób przez kolejne pół godziny.

Jak podawać na kolację

Po upływie 60 minut kurczak wypełniony owocami powinien być całkowicie pieczony i lekko przykryty złotą skórą. Musi być ostrożnie wyjęty z miski i umieszczony w dużej formie na dużej talerzu. Podaj to danie najlepiej w stanie gorącym, wraz z chlebem pszennym i ozdobą owoców, które umieszczono w tuszy.