899 Shares 4986 views

Otworzył Gudzon Genri? Biografia badacz

Genri Gudzon, biografia i odkrycia będące przedmiotem niniejszego przeglądu, był słynny żeglarz i odkrywca angielski 16-17 wieków. Zrobił wielki wkład w rozwój nauki geograficzne, zbadane i opisane na Ocean Arktyczny, a także nowe Bryndza, zatok, rzek i wysp. Dlatego jest nazwany po serii obiektów na terenie kontynentu północnoamerykańskiego i niektórych akwenów.

Ogólna charakterystyka epoki

Podróżując kapitan należy rozpatrywać w kontekście epoki. On zrobił swoje badania w latach, który siedział na tronie Koroleva Elizaveta I, którego panowanie cechował szybki rozwój brytyjskiej żeglugi i handlu. Zachęciła przedsiębiorczych firm morskich, jak i prywatnych inicjatyw żeglarzy. Było to w czasie jej panowania przeprowadził swoją słynną podróż dookoła świata F. Drake'a. Królowa skarbiec został wzbogacony kosztem handlu morskiego, więc z jej wielu brytyjskich firm zainicjowały badania akwenów, aby szukać bardziej lukratywnych środków porozumiewania się z innymi kontynentami i krajami.

Niektóre informacje o osobie

Gudzon Genri urodził się w 1570 roku, a wielu badaczy uważa, że rodzina żeglarza. O wczesnych latach przyszłego odkrywcy prawie nic nie wiadomo. Uważa się, że młodość spędził na morzu, uczenie się sztuki żeglarskiej, stał chłopiec kabiny, a później wzrósł do rangi kapitana. Zachowały się wiadomość, że podróżowanie D. Davis został zorganizowany w domu niejakiego D. Hudson, który był prawdopodobnie krewnym przyszłego odkrywcy. W konsekwencji Gudzon Genri był doświadczonym żeglarzem, a nawet przed jego słynne wyprawy udało się zdobyć sławę utalentowanego żeglarza.

pierwsza podróż

English „Moskal Spółka” był zainteresowany w znalezieniu drogi do północno-handlu pominięciem hiszpańskich i portugalskich posiadłości. W 1607 roku ekspedycja została zorganizowana, aby szukać północnej drodze do Azji. Komenda musiała nosić Gudzon Genri. W jego posiadaniu było tylko jeden statek z małym zespołem.

Wychodząc w morze, wysłał statek w kierunku północno-zachodnim, aż dotarł do wybrzeży Grenlandii. Po drodze był nawigator mapa regionu. Ruszył Svalbard i podszedł na tyle blisko bieguna północnego. Jako dalsza jazda była niemożliwa ze względu na fakt, że lód utrudniony promocji statków, Gudzon Genri wydał rozkaz powrotu do ojczyzny. Tu mówił o możliwościach połowu wielorybów w północnych mórz, co przyczyniło się do rozwoju tej branży w kraju.

druga podróż

W następnym roku, kapitan podjął nową wyprawę w tym samym celu, jak wcześniej: spróbuj znaleźć drogę morską do Chin i Indii przez północno-wschodniej i północno-zachodniej. Podróżny chciał znaleźć miejsce wolne od lodu, w trakcie poszukiwań wpadł do morza między Spitsbergen i Nowej Ziemi. Jednak Hudson i nie mógł znaleźć bezpłatny karnet tutaj, więc zwrócił się do północnego wschodu. Ale tu znowu czeka na niepowodzenie: lód ponownie zagrodził mu drogę, kapitan został zmuszony do powrotu do domu.

Trzecia podróż

W 1609 roku badacz określone na nowej podróży, ale teraz pod holenderską banderą. Ten kraj był konkurencyjny i udane konkurentem dla Korony Brytyjskiej w rozwoju nowych ziem i kolonie zostały rozliczone. Hudson mógł według własnego uznania, wybrać kierunek nawigacji. Popłynął do Morza Barentsa, a tu zostali zaskoczeni przez złą pogodę. Wyprawa była w bardzo trudnych warunkach: zimna pogoda, między zespołem rozpoczął szmer, zagroził, aby przejść do zamieszek. Następnie odkrywca zaproponował płynąć w kierunku Cieśniny Davisa lub głowy do wybrzeża Ameryki Północnej.

Został wybrany na drugą opcję, a statki udaliśmy się do północno-zachodniego wybrzeża w poszukiwaniu tego, co liczy się Genri Gudzon. Ameryka Północna badano je w szczegółach: przybył na ziemie państw współczesnych, przybył do zatoki i pływaliśmy na dużej rzeki, która teraz nosi jego imię. Było to bardzo ważne odkrycie, ale kapitan upewnił się, że nigdy nie dotarły do miejsca przeznaczenia, a okazało się, że ścieżka nie prowadzi do Chin.

Ciekawostką jest fakt, że w tym samym czasie, francuski badacz i podróżnik Champlain zbadać również te miejsca z tego samego celu: aby znaleźć drogę wodną do Chin. Udało mu się dostać tam, gdzie nie było Hudson, ale z drugiej strony, są one oddzielone zaledwie stu pięćdziesięciu kilometrów.

Tymczasem na pokładzie statku niepokojów angielskiej zaczął ponownie, a podróżny został zmuszony do powrotu. Po drodze wszedł do portu angielskim, gdzie został aresztowany wraz z innymi rodakami bo zgodnie z prawem kraju, w którym miał płynąć tylko pod flagą królestwa. Wkrótce zostali zwolnieni, a w następnym, w 1610 roku, nowa ekspedycja została zorganizowana.

czwarta podróż

Tym razem Genri Gudzon, którego otwarcie odegrał ważną rolę w rozwoju badań geograficznych, został zatrudniony przez British East India Company. Znów poszedł na północ, popłynął do brzegów Islandii i Grenlandii, a następnie wszedł do cieśniny, która teraz nosi jego imię. Przenoszenie wzdłuż wybrzeża Labradoru, podróżnicy statek wszedł do zatoki, która również została nazwana jego imieniem.

W ciągu następnych kilku miesięcy zajmuje się mapowanie nawigatora amerykańskich wybrzeżach, a wyprawa została zmuszona do zejścia na ląd na zimę zima. Gdy lód zniknął, kapitan zdecydował się kontynuować studia, ale statek rozpoczął rewoltę: to, wraz z synem i siedmiu marynarzy uwięziony na łodzi bez jedzenia i wody. Na jego dalszy los jest nieznany, najprawdopodobniej zginął.

wartość

Wielki wkład w otwarcie gruntów i rozwój nauki geograficznej zrobił Genri Gudzon. Otwarty marynarza, rozważaliśmy powyżej. Jego odkrycia wypełnione wielu białych plam na mapach poniżej czasu rozpatrzenia. Bay, który znalazł się kilka razy szersza Bałtyk. Opisano ich wybrzeże było stać opłacalne miejsce handlu futrami, który długo prowadził firmę. Hudson Strait to wygodny dostęp do wód arktycznych na Ocean Atlantycki. Wiele cech geograficznych są nazwisko podróżnego, w tym rzeki, powiatu, miasta.

Stał się jednym z najwybitniejszych pionierów swego czasu Genri Gudzon. Zdjęcia i mapy kontynentów potwierdzić, że marynarz uwiecznił jego nazwisko. Niestety, to jest tak jak wielu innych turystów w tym czasie, nie od razu zyskał uznanie. Navigator był w stanie podróżować na kilku statkach, otrzymał jeden lub dwa statki. Niemniej jednak, jego wkład do nauki geografii nie da się przecenić. Ze względu na jego odległych rejonach północnych mórz i wybrzeży zostały opisane.