312 Shares 7653 views

Do najbardziej znanych generałów. Aleksandr Vasilevich Suvorov

Przez wieki kute chwałę rosyjskiej broni. Waleczności rosyjskich ludzi w każdym czasie w odniesieniu do części najpotężniejszych mocarstw. Nawet wrogami mógłby czasami ukryć swój podziw dla siły oporu i rosyjskim. większy kredyt dla wojskowych dokonań Rosji posiadanych przez jego wielkich przywódców wojskowych. Na zawsze wpisał się w historię świata takich znanych generałów Aleksandra Newskiego, Michaił Kutuzow, Gieorgij Żukow. W tym artykule skupimy się na kolejną wyjątkową osobowość – Aleksandre Vasileviche Suvorove.


Wkład do nauk wojskowych

Suworow był wielkim myślicielem wojskowych swego czasu. Był dobrze zorientowany w historii rozwoju strategii i taktyki walki. Poza tym, on przynosi do nauki wojskowej dużo. Jego twórczość literacka była pod wpływem poglądów i zasad wyznawanych rosyjskich przywódców wojskowych 18. wieku. Metody zbrojnej konfrontacji opracowany Suvorov daleko wyprzedza swoje czasy. Zauważyli oni odrzucenie klasycznej taktyki liniowych i cordon obrony. Nacisk położono na aktywnych działaniach atakowania wojsk przy maksymalnej koncentracji sił na głównych osiach. Interesujące były poglądy Suworowa i edukacja żołnierzy. Najbardziej negatywne cechy dla mężczyzny wojskowej uważał strach przed odpowiedzialnością, brak inicjatywy i formalnej postawy. Żołnierze nie powinni wykonywać zlecenia bez znajomości charakteru i celów swoich działań. Suvorov zażądał dokładnego zrozumienia zadań przypisanych do wojska, a także osobiste zaangażowanie każdego żołnierza w ich realizacji. Niewolnik nie mógł śledzić przebieg akcji, określonych poleceń. Możliwość podjęcia inicjatywy czy to miało na celu wykonywania obowiązków służbowych. Takie podejście jest sprzeczne z zasadami, które są znane przestrzegać generałowie Europę. Europejskie armie ceniony ścisłe przestrzeganie nakazów. doktryny wojskowej Europejczycy jednoznacznie scharakteryzować wypowiedzi króla Fridriha Velikogo Prus. Wierzył, że cały personel wojskowy – od oficerów do szeregowców żołnierzy – w żadnym wypadku nie powinny spekulować.

Biorąc Izmail

W tym czasie twierdza Izmail uznano za nie do zdobycia barierą dla każdej armii. Strome kamienne ściany chroniony selektywne oraz uzbrojonych żołnierzy tureckich. Szturm twierdzy wpisanej do wszystkich podręcznikach historii, był podziwiany przez wielu znanych przywódców wojskowych z różnych krajów. 26 tysięcy tureckich żołnierzy zginęło w oblężeniu i Izmaela RMII. 9000 niewoli. Rosyjski dostał ogromne zapasy żywności, 265 dział, 3000 beczek prochu, 10000 głowy koni. armia Suworowa straciła 4000 zabitych i 6000 rannych. Imperium Rosyjskie zyskała strategicznego dostępu do Bałkanów.

Przeprawa przez Alpy

Koniec 18 wieku został oznaczony przez dojście do władzy we Francji, nowy lider, utalentowany wódz, dyktator ambitny – Napoleon I Bonaparte. Znani generałowie tym czasie byli skłonni myśleć, że szef połączonych armii przeciwko Francuzom powinien działać dokładnie Suworowa. To, co się stało. W 1799 roku, pod dowództwem Suworowa został wyzwolony północnych Włoszech. Jednak najbardziej epickie wydarzenie, które potrząsnął jego współczesnych, było przejście z armii rosyjskiej nad Alpami. Nie mając wystarczające doświadczenie w operacjach bojowych w terenie górzystym, będąc pod stałym atakiem wroga, żołnierze Suworowa osiągnąć prawdziwy wyczyn. Schodząc do doliny Mutenskuyu, armia rosyjska była w środowisku zagrożenia. Jednak wyczerpanych żołnierzy przeszedł do ofensywy i zadał druzgocącą klęskę Francuzów, rysunek wroga do ucieczki. Nie doznała porażki w pojedynczej karierze, Suvorov słusznie wszedł literackie dzieła swoich współczesnych jako najsłynniejszego rosyjskiego dowódcy. Rosji i na całym świecie został przedstawiony bezcenną naukę życia – „Science of Victory”!