649 Shares 6936 views

Najlepszym samolotów z II wojny światowej: radzieckie i niemieckie myśliwce

Prawie 70 lat minęło od czasu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, a wspomnienia z tego dnia nie pozwalają ludziom w Rosji. W czasie wojny, główną bronią w walce z wrogiem był radzieckie myśliwce. Na niebie, często unosi myśliwca I-16, pomiędzy którymi ishachkom połączeń. Na początku wojny w zachodniej części modelu samolotu było więcej niż 40 procent. Przez pewien czas był to najlepszy samolot z II wojny światowej. On opracował znany samolot myśliwski Polikarpow, zapewniając czyszczenie podwozia.

To był pierwszy samolot na świecie z chowanym podwoziem. Większość ciała-16 jest wykonany z duraluminium, materiał bardzo lekki. Każdego roku, model ten myśliwiec został ulepszony, wzmocniony kadłub, zainstalowany mocniejszy silnik, zmieniony układ kierowniczy. Kadłub samolotu był całkowicie z drewna, z żelaza belki i oczyszczony z płytami duraluminiowych.

Głównym wrogiem myśliwiec radziecki WWII I-16 był „Messerschmitt» Bf 109. Wykonany został w całości wykonany ze stali, chowanym podwoziem, mocny silnik – Fuhrer żelaznego ptaka – najlepszy samolot z II wojny światowej wojska niemieckie.

Deweloperzy myśliwca radzieckiego i niemieckiego modelu starali się rozwijać samolot większą szybkość i aktywnego startu, ale nie zwracał uwagi na zwrotność i stabilność, tak wielu pilotów zginęło, stracił kontrolę.

Radziecki samolot Polikarpow projektant pracował na zmniejszenie rozmiaru samolotu i zwolniony z jego ciężarem. Samochód dostał krótki i zaokrąglony przód. Polikarpow był pewien, że przy niższej masie samolotu poprawi jego zwrotność. Długość skrzydło nie zmieni, nie istniał przed klap i klapek. Kabina pilota była mała, pilot miał złą opinię, że był niewygodny, aby celować zużycie amunicji wzrasta. Oczywiście, taki wojownik nie może wygrać tytuł „Najlepszego samolotów II wojny światowej.”

Niemiecki projektanci powietrznych po raz pierwszy użyty do wytwarzania skrzydlaty cieczy chłodzącej silnik, przy czym urządzenie to utrzymuje się dobrą szybkość i manewrowość. W przedniej części statku powietrznego pozostaje rozciągnięta i również uproszczone. To był najlepszy samolot z II wojny światowej przez Niemcy. Jednak silnik stał się bardziej podatny niż wcześniej, w poprzednich wersjach.

Oczywiście, niemieckie myśliwce z II wojny światowej, z mocnymi silnikami i aerodynamicznym kształcie liczniejsze radzieckich odpowiedników na szybkość, dokładność i wysokości. Funkcje niemieckie samoloty miały dodatkowy atut w rękach wroga, piloci mogą zaatakować nie tylko na czole lub z powrotem, ale również od góry, a następnie ponownie rosnąć w chmurach, ukrywając się przed radzieckich pilotów. Piloci-16 miał tylko się bronić, aktywny atak może być mowy – zbyt nierówne siły.

Kolejną zaletą inżynierii niemieckiej miała romans. Wszystkie samoloty były wyposażone w radiostacje, które pozwoliły pilotów w celu uzgodnienia taktyki ataku radzieckich myśliwców i ostrzegać o niebezpieczeństwie. W niektórych modelach krajowych ustalono stację radiową, ale korzystanie z nich było prawie niemożliwe, ze względu na słaby sygnał i słabej jakości sprzętu. Niemniej jednak, dla naszych patriotów pilotów-16 był najlepszy samolot z II wojny światowej.