861 Shares 8495 views

Twarz arch – Król-book Historia Rosyjski

2010 dla ekspertów badających starożytny Rus i miłośników historii został oznaczony przez bardzo ważnego wydarzenia: otwarty dostęp online Facial pisał kronikę Ivana Groznogo (popularnie określany jako jej king-book). Mamy zeskanować i umieścić w ogólnoświatowej sieci przedstawicieli Towarzystwa starożytnej literaturze.

Jakie jest znaczenie tego wydarzenia?

zgodzi się Pan, że najważniejszą rzeczą w pracy każdego historyka – to podstawowe źródła: pisanie, sztuka, architektura, artykuły gospodarstwa domowego i inne artefakty. Niestety, w naszych czasach, nie tak wielu badaczy zwraca go obok nich. Często uczą się i powołują się na pracy innych historyków, a te z trzeciej i tak dalej. W rezultacie, jeśli zaczniesz rozumieć, że większość badaczy nie używać oryginalnych źródeł, a wszystkie jego prace tworzone na podstawie pogłosek i opinii. Okazuje się, że prace te można przyrównać do złej kopii kopii „przeboju”. Jeśli otworzyć i przeczytać, co jest napisane w starożytnym dokumencie i porównywać informacje z faktu, że współcześni historycy piszą, często można znaleźć nie tylko błędy, ale czasami całkowicie przeciwne fakty. To wszystko, a to dzieje się cały czas.

Starożytne artefakty Rosja

Niestety, do dziś nie ma wielu autentycznych oryginalnych źródeł, jak mogłoby być pożądane. Jeśli weźmiemy pod uwagę, zabytków architektonicznych, zostawili sporo, a poza tym większość z nich należą do 18-19 wieków, ponieważ w Rosji podstawowy budulec – las, a regularne wojny i pożary nie oszczędzono takich obiektów. Jeśli wziąć przedmioty codziennego użytku i biżuterię, więc to nie jest wcale takie proste, że można było uratować – to wszystkie artefakty 15-19 wieków. To też jest zrozumiałe, ponieważ metale szlachetne i kamienie zawsze były celem różnych typów wentylatorów zdobyć i czarne archeolodzy. Prawie wszystkie starożytne grobowce (kopce, itp) na naszym terytorium zostały zdobyte w czasach Katarzyny Wielkiej.

tradycje ustne

Najpełniejsze informacje historyczne na temat historii naszej ziemi pozostał w pamięci ludzi – to legenda, legendy, baśnie, eposy, itd. Jednak naukowcy kategorycznie zaprzeczył możliwości biorąc pod uwagę tradycję ustną jako źródło informacji, przynajmniej w odniesieniu do faktu, że ze względu na onet .. Rosja, choć gotowa do pełnego zaakceptowania legendy mówią, Scandinavian lub brytyjskie narody. Ale w naszych bajek i legend zachowało się wiele interesujących faktów, pewną interpretację, która potwierdza się jednym z najbardziej popularnych współczesnych teorii (A. Sklyarov „Przenicowany świat ziemia”). Na przykład, wszyscy wiemy o tym bajecznym nowości, jak magiczny jabłkowego spodek do napełniania, który widzi cały świat – niż to nie jest „iPhone” z jego logo – ugryziony owoców? A latające dywany, buty i siedmiu ligowych? Tak, kto wie, co jeszcze …

Jednak jesteśmy bardzo rozproszony, nadszedł czas, aby wrócić do głównego tematu tego artykułu, który, jak pamiętamy, Personal sklepienie car Iwan (iv) Groźnego.

źródła

Główne źródła pisane starożytnego Rosji – rekord. Odkąd 19 wieku zaczął publikować pełną kolekcję rosyjskich kronikach. Każdy mógł zapoznać się z publikacji drukowanej, prosimy o kontakt z biblioteką. Ale obecnie trwają prace w ramach projektu „ręcznie zabytków starożytnego Rosji” w jego digitalizacji i wkrótce on i twarz Ivana Groznogo, zostaną umieszczone w Internecie do użytku publicznego. Początkujących naukowców powinni mieć świadomość, że w starożytnych manuskryptach źródłem informacji jest nie tylko tekst, ale również obrazy. Jest to zilustrowane dokumenty. Najważniejszym z tych aktów i łuku twarzowego. Składa się on z dziesięciu tysięcy arkuszy siedemnaście tysięcy ilustracji.

Kronika twarzy

Dokument ten jest największym Annalistic-chronologiczny zestaw starożytnej Rosji. Powstał z rozkazu króla w rozliczeniu Alexander w okresie od 1568 do 1576 lat. sklepienie przednie zawiera podsumowanie historii świata od stworzenia do 15-wiecznej historii Rosji, od 16 do 67 wieku. Amosov A. A. Ocenia się, że ten starożytny artefakt składa się z dziesięciu tomach w 9745 ogólna liczba arkuszy, które są ozdobione kolorowymi miniatury 17,744. Historycy słusznie uważają, że Król-book zawarte i jedenasty tom. Teraz jest stracone, i jest to zrozumiałe, ponieważ do czynienia z najbardziej kontrowersyjnych okresów historii Rosji – aż do 1114.

sklepienie przednie: treść

W pierwszych trzech tomów zawierających teksty ksiąg biblijnych, takich jak Pięcioksięgu, Księgi Jozuego, Sędziów, Samuela i Księgi Rut, Estera, Daniela. Ponadto, są one pełne teksty Aleksandrii, dwie historie o wojnie trojańskiej ( „Opowieść o stworzeniu i poplenenii Troja” wyodrębniony z „Chronograph rosyjskim” i „Historia zniszczenia Troi” – tłumaczenie Guido Romano de Columna) oraz prace Iosifa Flaviya ' dzieje wojny żydowskiej ". Na późniejsze wydarzenia światowe służyły jako źródła informacji dla pracy „Kronikarz Illinsky i rzymskich” i „Chrono rosyjskich”.

Historia Rosji twarzy opisuje zbiór 4-10 tomów, służył głównie jako źródło Nikon Chronicle. Według naukowców (np Kloss BM), począwszy od 1152 imprez w dokumencie i są dodatkowe źródła, takie jak zestaw Nowogrodzie (1539), kronika Zmartwychwstania „kronikarzem początku królestwa” i innych.

starożytny edycja

King-książka ma wiele edycji, jest uważany (dowody na to, jednak nie), że zostały one wykonane w około 1575 roku na rozkaz cara Iwana Groźnego. Obróbka gotowego tekstu wpłynął głównie okres od 1533 do 1568 lat. Nieznany edytor rejestru wykonane na marginesie, z których niektóre zawartych oskarżeń wobec osób aresztowanych i straconych podczas opriczninie.

Niestety, praca na przednim łuku nie skończył: niektóre miniatury są wykonane tylko w szkicu tuszem, malować je nie miał czasu.

odkrycia

Przód Ivana Groznogo to nie tylko zabytek sztuki książki w Rosji, ale także bardzo ważnym źródłem wydarzeń historycznych: miniatury, mimo konwencji i raczej symboliczny charakter, zapewniają bogaty materiał do realiów badawczych czasie. Ponadto, badanie zmian redakcyjnych, które są wykonane do ostatniego tomu ( „Regal Book”), są okazją do zdobycia głębszej informacji o okresie posleoprichnogo walki politycznej. Pozwalają one nam ocenić i król zmienionych szacunków aktywności niektórych z jego współpracowników. Jak również nowych poglądów na temat samych wydarzeń pod jego rządami.

Konkludując

Dzięki działalności Towarzystwa historii starożytnej, a teraz każdy może zapoznać się z tego bezcennego artefaktu. Po tym wszystkim, przed, w celu uzyskania dostępu do tego dokumentu, trzeba było zrobić dużo wysiłku, i zrobić to może jedynie naukowców-historyków. Ale dziś jest dostępne dla każdego. Wszystko co jest potrzebne – masz dostęp do sieci światowej, można zanurzyć się w fascynujący świat badaniu naszej przeszłości. Zobacz na własne oczy, położył się na różnych imprezach swoje poglądy zamiast czytać gotowe stemple historyków, którzy mogą mieć nigdy nawet open source.