712 Shares 2598 views

Włoski inżynier Arystoteles Fioravanti: biografia

Historia inżynieryjnych i architektonicznych pomysłów jest pełna znanych nazwisk, ale niektórzy z bohaterów wyróżniać i zasługują na odrębną stronę w historii.

Narodziny i dzieciństwo

W 1415 roku urodził się wielki architekt Arystoteles Fioravanti. Życie i praca zaczęła się w Bolonii. Chłopiec pojawił się w szanowanego architekta rodziny, a jego profesjonalna ścieżka została określona. Dzieciństwo w tym czasie był krótki: od 5 lat, przyszły architekt spędził dużo czasu w warsztatach i na budowach, słuchając jego rozmowy ojca z pracownikami i zaklejania się instrumentów i mechanizmów.

Badania i rozwój w zawodzie

Zanurz się w zawodzie zaczęła Fioravanti pracować jako praktykant w firmie rodzinnej. Artel Fioravanti miał dobre wyniki w Bolonii, wykonywania dużych i prestiżowych zleceń. Innym architekt dziadek otrzymał tak dużych zleceń jako rozszerzenie do starożytnego pałacu Akkursio w Bolonii, a jego ojciec zbudował Palazzo Comunale rannych w pożarze. Chłopiec dorastał na tych budowach i wchłania wiele umiejętności i wiedzy. Przez 15 lat był już w pełni wykwalifikowani inżynierowie i architekci. Dokumenty pokazują, że w 1436 roku młody Fioravanti udział w dzwony odlewniczych dla Pałac del Podesta, w procesie, który w tamtych czasach wymagało dużo umiejętności.

stając się mistrzem

Przez 25 lat Arystoteles opanowali całą mądrość zawodu i aktywnie kontynuował pracę w rodzinnej firmie. Kiedy jego ojciec zmarł Fioravanti sprawy w swoje ręce wziął swojego brata, a bohater tego artykułu stała się pełnoprawnym członkiem spółdzielni.

Młody inżynier musiał opracować, w poszukiwaniu możliwości organizowania niezależnej działalności, udał się do Rzymu. W stolicy, Arystoteles działał jako zespół, transport i instalacja kolumny w świątyni Minerwy. Był zaangażowany w projekty na dużą skalę jest jako inżynier. Tam nauczył się poruszać dużych obiektów, a to uczyniło go bardziej aktywnego myślenia technicznego.

lat pracy: Arystoteles Fioravanti – Włoski inżynier

W 1453 roku początkujący architekt wróciła do Bolonii do przeprowadzenia instrukcje od odpowiedzialnego społeczności lokalnej – prowadzi on podstawę do dzwonnicy. Podczas tych prac, inżynier poważnie zastanowić się nad poprawą technologii inżynierskich. Doprowadziło to pierwsza Fame FIORAVANTI inżyniera.

W 1455, Arystoteles pokazał światu cudem inżynierii: był w stanie poruszać się na dzwonnicę kościoła Santa Mariya Madzhore wynosi 13 metrów. Do tego używał mechanizmu własnego pomysłu i był w stanie wykonać zadania, które dzisiaj nie jest łatwe.

Wieża została otoczona specjalnej drewnianej klatce, co pozwala zaoszczędzić na budowę od przewrócenia. Inżynier zastosowano unikalny w momencie zasadę podziału władzy projektu przez kilka bram.

Slava Fioravanti rozprzestrzenił się we Włoszech, a teraz inżynier został zaproszony do wykonywania najbardziej skomplikowanych zleceń, że oprócz znanych przynieść dobre pieniądze. Tak, udało mu się poprawił krzywą wieżę w Cento i dzwonnica w Wenecji. Jednak dzwonnica zawaliła się w 2 dni po zabiegu, a to wszystko nauczyło Fioravanti bardzo uważnie zbadać glebę, przed rozpoczęciem prac.

Od 1456 Fioravanti zaczyna aktywnie angażować się w porządkach architektonicznych. To działa na odbudowę starych budynków w Bolonii, remont fosy i wykonuje wiele zleceń społeczności miejskiej. Prace magisterskie nie przejść niezauważona, jego sława rośnie tylko, aw 1458 roku został zaproszony do Mediolanu, by służyć na dworze księcia, gdzie Arystoteles i pracował przez około 6 lat.

Później, architekt wróciła do Bolonii i wykonuje rozmaite zlecenia, w tym mostów, wieże, pałace on zbudowany i przywrócony. Od 1464 był inżynierem i Bolonii w tej pozycji aż do jego śmierci, pomimo faktu, że gmina puścić pana do wykonywania różnych prac w miastach we Włoszech, a także na Węgrzech iw Rosji.

Arystoteles Fioravanti zbudowany kilka wybitnych budowli tego czasu. Jego pracowitość zbudowano wodociągu w miejscowości Cento, rekonstrukcji Palazzo del Podesta, ale chwała mistrza w tym czasie więcej niż nam projektów inżynierskich, a także znane w świecie architektury miało dopiero nadejść.

Trudne czasy Arystoteles Fioravanti

Przez całe swoje życie, Arystoteles Fioravanti wobec machinacji zawistnych konkurentów. z tego powodu, że wielokrotnie musiała zmienić swoje miejsce zamieszkania i pracy. Godnym cios losu był architekt pobierana z coining fałszywych pieniędzy, stało się to w 1473 roku. Mistrz niemal cudem udało się uniknąć surowej kary, ale stracił nadzieję na znalezienie rezerwacji w Rzymie. Arystoteles Fioravanti powrócił do Bolonii, gdzie czekał, ale poprzednie duże zamówienia nie są odbierane, a dobro ITS nieco wstrząśnięty.

Rosyjski szczęście uśmiech

W Rosji, cara Iwana III w tym czasie rozpoczął Grand budynku: na Kremlu zdecydowano wybudować katedrę na dużą skalę, symbolizujące siłę i potęgę władzy królewskiej. Ale katastrofa – ściana zawaliła i Włochy zostało wysłane do ambasadora, z instrukcjami, aby przynieść przyzwoite architekta.

Semen Tolbuzin spotkał Arystoteles Fioravanti i był w stanie przekonać go, aby przejść do odległego nieznanego kraju. Tak więc w 1475 roku, zaczął się złoty okres w życiu architekta.

Przybywając w Moskwie, architekta, aby śledzić swoje zasady starannie zbadać grunt i materiały, z których zbudowane poprzedników. Więc doszedł do wniosku, że jest to konieczne, aby rozwiązać dwa problemy. Po pierwsze, prawo do organizowania produkcji silnych cegieł. Drugim jest stworzenie bardzo głębokie i solidne podstawy jak ziemia Borovitsky wzgórze został wydobyty kilka razy i nie mógł wytrzymać ciężar dużego budynku.

I rozpoczęły się prace, bez precedensu dla Rosji: tworzenie głębokich rowów i montażu długich drewnianych pali, które nie zostały zaakceptowane w rosyjskiej architektury. Również inżynier otworzył produkcji cegły, który wiele lat później dostarczone kapitał wysokiej jakości materiałów.

Punktem życia: Arystoteles Fioravanti zbudowano katedrę Wniebowzięcia

Katedra Wniebowzięcia NMP – jest przykładem wysokiej myśli architektonicznej to organicznie łączy tradycję rewolucyjną innowację. Stał się wzorem dla kościoła w katedrze Wniebowzięcia NMP w Vladimir, ale Fioravanti sprzedał go za dużo rewolucyjnej Rosji w czasie pomysłów.

Architekt zrobił dużo podróżuje po całym kraju tradycji i dobrze rozumianych starożytnej architektury rosyjskiej. Te typowe metody kreator wykorzystuje w projektowaniu zewnętrznej świątyni. Jednocześnie innowacyjność architekt pozwoliło mu stworzyć przestronne i jasne katedrę.

Architekt podjął szereg ciekawych rozwiązań, aby stworzyć wewnętrzny wizerunek świątyni. On znosi znajome refreny i wykorzystuje nietypowe bieguny jako podpory, przydziela osobne miejsce dla rodziny królewskiej. Mistrz starał się stworzyć katedrę, które odzwierciedlają wszystkie oryginalność kultury rosyjskiej, ale również chciał pomieścić budowę najnowocześniejszych trendów w architekturze.

I w końcu nie tylko stworzył harmonijne – rosyjski i, w tym samym czasie, Renaissance – wygląd świątyni, ale również, że przez cały przyległego pomieszczenia, ustawienie podstawy do tego, co jest teraz chlubą narodu rosyjskiego – Plac Katedralny.

Architekt Iwan III poprosił zaprosić uczniów z Włoch, które uosabiają oni pomysł stworzenia zespołu architektonicznego Kremla. Tak, Rosja znalazła swój symbol i wzór do naśladowania architektonicznego. Katedra została zbudowana w rekordowym czasie, w 1479 roku przeszedł konsekracji kościoła. I architekt otrzymał wyróżnienie i honor, ale nie został zwolniony do ojczyzny, jako król swoich planach na niego.

Lata cześć i chwała

Już podczas budowy katedry Wniebowzięcia Arystoteles Fioravanti, architekt, nie mógł zapomnieć jego nawyków technicznych. Buduje produkcję Cannon, uczy rosyjskich mistrzów i wojska i mianowany szef rosyjskiej artylerii. Jest zaangażowany w kucie rosyjskich przeprawy rzeczne, budowa mostu pontonowego w poprzek Wołchow. Kilka lat Mistrz trzyma w pracach, które hojnie opłacanych rosyjskiego cara.

Jednak mistrz chciał iść do domu i prosić króla z powrotem do domu, ale on nawet słyszeć o tym nie chciała. Ostatnia wzmianka w kronikach Fioravanti sugerują, że brał udział w kampanii przeciwko Twerze, który zakończył się zwycięstwem rosyjskiej broni.

architektura efekt Arystoteles Fioravanti w języku rosyjskim

Katedra Wniebowzięcia została przyjęta z entuzjazmem przez rosyjskich architektów, a więc na całej Rosji zaczęły pojawiać się wyposażenie, w jakiś sposób powtarza styl włoskiego architekta. Fioravanti, nie wiedząc o tym, fundamenty rosyjskiej szkoły narodowej architektury, która harmonijnie łączy dawne tradycje rosyjskiej architektury z nowością włoskiego renesansu.

Nieznane dzieła Arystotelesa Fioravanti

historycy architektury aż do teraz próbuje znaleźć budynki, które są wznoszone FIORAVANTI w Rosji. Istnieje teoria, że architekt budowy katedry Wniebowzięcia podróżował po kraju i brał udział w budowie wielu świątyń. Niektórzy badacze przypisują mu autorstwo Katedra św i klasztor St. Anthony Krasnokholmsky Cheremenetsky Klasztor Jana Teologa. Jest to punkt widzenia, ale nie prawdziwy dowód tej teorii nie jest. I oficjalnie Arystoteles Fioravanti zbudowany w Rosji jest jednym z najpiękniejszych kościołów – Katedra Wniebowzięcia NMP w Kremla.

Koniec historii

Nie wiadomo dokładnie, kiedy umarł Arystoteles Fioravanti, podczas życiu architekta tylko w przybliżeniu określić. W ciągu ostatnich lat spędził w Rosji, ale tym razem prawie nie ma żadnych dowodów. Jeszcze przybliżona data śmierci – w 1486 roku – wynika, że architekt żył wystarczająco długo w tych dniach życia (71 lat – jest to skrajny starość do 15 wieku).

twórca życie pełne było badań, odkryć i sukcesów. Wspaniała katedra, zbudowana przez Arystotelesa Fioravanti, zdjęcie pokazuje, że w całej swej okazałości. Nazwa Kreator zawsze wpisane w historii świata, a zwłaszcza architektury rosyjskiej.

Inżynier i architekt Arystoteles Fioravanti, portret historyczny, który ma wiele białych plam, jest uznanym innowatorem rosyjskiej szkoły architektonicznej. Jego wpływ na wizerunek Rosji nie można przecenić. Dla naszego kraju, jest architektem szczególnego znaczenia, ponieważ tworzą zespół głównego stanu kompleksu i zbudował Katedra Wniebowzięcia Kremla.

Arystoteles Fioravanti, zdjęcia budynków, które dziś można znaleźć w albumie każdego podróżnika w Moskwie, był dziedzictwo prawdziwie rosyjskim. Był prawdziwym człowiekiem renesansu: kreatywny, wykształcony, dążąc do doskonałości i wielkość osiągnięty. Jego życie – próbka miłości swojej pracy, który był przywiązany do swego ostatniego oddechu.