158 Shares 1706 views

Kiedy Związek Radziecki był pierwszym, aby otworzyć metro? Historia metrze

Metro jest tradycyjnie uważane za najbardziej wiarygodne forma transportu publicznego. Pociągi „podziemny” nie stoją w korkach, poruszają się szybko, w stanie przetransportować ogromną liczbę pasażerów. Ze względu na szybkość i przewidywalność metrze jest popularny wśród mieszkańców dużych miast.

Historia przypadek

Każda metropolia od połowy XIX wieku, jako punkt honoru, aby uzyskać rozległą sieć podziemnych tuneli, które ograniczą gruntowych ruchu. Pionierami w tej trudnej materii, Londyńczycy rozpoczął: w angielskiej stolicy pojawił się pod ziemią w pierwszy na świecie, a stało się to w drodze powrotnej w 1862 roku.

Specjalna innowacje komfort mogła pochwalić: an open top wagony przeniósł owiana dymu i sadzy pokryte tunele (brytyjskie używanych lokomotyw), co śmieszne przez dzisiejszej długości drogi 3,6 km – ale to był wielki przełom.

korki – nie jest to nowy problem

Moskwa na przełomie XIX i XX wieku, nie może być zbyt jak obecnie, ale korek w nim również były godne uwagi. Oczywiście, jeśli nie brać udziału żelaza, a większość zwykłych koni, ale nagromadzenie towarowych i pasażerskich załóg czasami zatrzymany ruch na ulicach całkowicie.

Problem wyraźnie dojrzał i inspirowana przez Brytyjczyków, carskie władze rosyjskie, aby myśleć o budowie metra z powrotem w 1890 roku – na długo przed czasem, gdy Związek Radziecki był pierwszym, aby otworzyć metra. Co roku odbędzie się to wydarzenie, jeśli projekt został przyjęty w 1901 roku (i jaki kształt będzie kupić stację), nigdy się nie dowiemy. Jednak historia nie tolerują trybie łączącym nastrój.

Pierwszy projekt z moskiewskiego metra

Na początku XX wieku, trzy entuzjaści: P. Balinskii, E. Knorre i N. Karazin zainwestowane w projekcie decyzji problemów transportowych Moskwa otchłani swojego czasu, talentu i nerwów. Walka musiała wprowadzić na każdym kroku. Właściciele „tramwajowych” obawiali się konkurencji. Rząd miasto było niezadowolonych z ich korzyści finansowych. Nawet duchowni zaangażował, bez której nigdy uświęcony: że wiadukt zaszkodzi niektóre z wielkością moskiewskich kościołów. Był nawet pomysł, że Metro jest szkodliwy (!) Dla wsi.

Gdyby nie bezwładności i chciwość urzędników, kwestia czy, kiedy Związek Radziecki był pierwszym, aby otworzyć metrze, w którym miasto i rok nie ma sensu, bo zasługa budynku będzie należeć do zupełnie innego kraju. Ale stało się inaczej. Balinsky genialny projekt został odrzucony, a realizacja nowej rozwiniętej Knorre w 1912 roku uniemożliwił wybuch pierwszej wojny światowej i słynnych wydarzeń rewolucyjnych. Budowa metra została odłożona na czas nieokreślony: w czasach wielkich zawirowań nie exploitów miejskich.

Zadaniem nowego rządu

Rozwiązać problem transportu w stolicy młodego Związku Radzieckiego było nowych władz. Początkowo wydaje się kierownictwo nadal żywić jakieś złudzenia, że bez metrze można zrobić: aktywnie zwiększenie liczby tramwajów, autobusów i trolejbusów. Ale na początku lat 30. stało się jasne, że transport naziemny, aby całkowicie rozwiązać problem nie stanie.

Podobnie jak w wielu innych przedsięwzięciach, podstawowym czynnikiem była wola polityczna: decyzja Plenum KC w lipcu 1931 roku nakazał natychmiast rozpocząć budowę metra – i od jego doniosłej decyzji, aż do momentu, gdy Związek Radziecki był pierwszym, aby otworzyć metro, zajęło zaledwie cztery lata.

konstrukcja młotek

We wrześniu, 31 th organizowane Metrostroy, obwód 10 liniach (80 km łącznie) zatwierdzony w marcu 33., aw środku jesienią 1934 roku przez „Komsomolskaja” do „Sokolniki” ma pływał próby „break-in” pociąg składający się z dwóch wagonów ,

Jeśli realizacja idei w ogóle potrzebne prawie pięcioletni plan na budowę, ponieważ zatwierdzenia projektu i przed dniem, kiedy Związek Radziecki był pierwszym otwarciu metra – na półtora roku. Jest oczywiste, że poruszały pracy przyspieszonym tempie: w Związku Radzieckim, prawie wszyscy mieli mieć odcień bezprecedensowy wyczyn. Ale budowniczowie kredytu – jest niezaprzeczalna, a Moskale powinna być wdzięczna za to osiągnięcie.

Pierwsza stacja metra korzystnie w porównaniu do najnowszej piękna i wyrafinowania, która jest uznana za zbędną współczesnych architektów. Nasz pragmatyczne wiek skupia się na funkcjonalności i wydajności. A potem mówią, gdy liczba stacji wzrosła przeszłość sto, że nie są już takie przedmiotem zainteresowania estetyczne, w przypadku, gdy istnieje tylko dwadzieścia. W latach 30. wszystko było nowe, a stosunek do wydarzeń był inny.

Piękno i funkcjonalność

Metrostroi Architektów „przypomnieć, że zaledwie rok przed czasem, kiedy Związek Radziecki był pierwszym metro otworzyły one zadzwonił i powiedział, że stacje trzeba zrobić projektów przez 25 dni. Jedyne wymagania, które odnoszą się do wyniku – muszą być „piękny”.

Na swoim koncie, architekci musieli powiedzieć, że prace są obsługiwane terminowo i „doskonałe”, przechodząc do każdego rozwiązania indywidualnie, fikcja i miłości. W tym czasie Związek Radziecki był pierwszym metra otwarto w stolicy były przygotowane do 13 stacji. To zabawne, że Kaganowicz zażądał, aby zastąpić sztuczna skóra na prawdziwej skóry siedzeń, wstając ze swojej długowieczności. Nowoczesne ekonomiści od takiej decyzji byłoby jedynie drżeć.

Najlepszy prezent dla Moskali

04 lutego 1934 pociąg metra przeszedł wzdłuż linii od początku do końca, i 6, osiem pociągów moskiewskim metrze zabrał pierwszych pasażerów – delegaci na VII Kongresie.

Początkowo, w metrze mógł przejść tylko 11,5 km – od „Sokolniki” do „Park Kultury”, z odgałęzieniem do „Smolenskaya” (później – linia Arbatskaya). Usługi pasażerów było 13 stacji i 14 pociągów. Oczywiście, dziś mieszkańców stolicy, ten „podziemny” nie pod wrażeniem, ale w momencie, kiedy Związek Radziecki był pierwszym metro otwarty, to jest postrzegane w Moskwie jako prawdziwy cud. W dniu otwarcia 15 maja 1935, aby doświadczyć dotychczas nieznana forma transportu chciał 370 tys. Man.

Oczywiście, nie bez drogiego towarzysza Stalina. W tych dniach, bez niego nigdzie zrezygnować – bez wyjątku i dzień, kiedy Związek Radziecki był pierwszym, aby otworzyć metra. Pociąg został ozdobiony portretami lidera i przejrzystości odpowiedniej treści :. „Dzięki wielkiej Stalina dla ojcowską opieką pracowników Moskwie”

Wczoraj i dziś

Muszę powiedzieć, że w pewnym sensie „ojcem wszystkich narodów” naprawdę uratował ten niezwykły budynek, podjąwszy nie opuścić Moskwę w 1941 roku, kiedy Niemcy przyszli do miasta na krytyczną odległość. W dniu 15 października tego roku – jedyny dzień w historii, gdy drzwi nie są otwierane podziemny dla swoich pasażerów. Wszystkie cele strategiczne (i metro), jak również wydobywano i przygotowany do zniszczenia. Na szczęście tak się nie stało: zamówienie zostało anulowane. Podczas wojny służył jako schron podziemia, oszczędności, a nawet dając życie: w 1941 roku urodziło się 217 dzieci.

Posiadacz biletu pierwszy stał się regularny pracownik, mistrz fabryki „Czerwony proletariackiej” P.Latyshev. Jest mało prawdopodobne, że jeden dzień w maju, kiedy Związek Radziecki był pierwszym metro otwarte, każdy może sobie wyobrazić, jak wielki projekt spowoduje tę inicjatywę. Obecnie długość linii 327,5 km 196 połączyć stacje, a na codziennym ruchu pasażerskiego Moskwa Metro jest mistrzem świata.