434 Shares 9461 views

Liczyć Bobrinsky, syna Katarzyny 2: biografii. Folwarku hrabiego Bobrinsky Bogorodick

Według historyków, Catherine 2 – jest ucieleśnieniem absolutyzmu w Rosji. Ale nie możemy zapominać, że jej zarząd naszego kraju stała się jednym z najważniejszych graczy na światowej arenie politycznej i zaczął robić pierwsze kroki w kierunku rozwoju biznesu i przemysłu. Tak więc, aby rosyjski Krym został załączony, reformy, które zmieniły wewnętrznej struktury administracyjnej państwa, jak również wiele zmian w gospodarce. Jednak życie osobiste cesarzowej spowodował i powoduje nie mniejsze zainteresowanie. W szczególności, w każdym czasie na mężczyznę na ulicy nie było zbiorem pytania, dlaczego hrabia Bobrinsky, syna Katarzyny 2, pozamałżeńskie, dorastała z dala od sądu.

Grigorij Orłow

Opowieść o tym, kim był hrabia Bobrinsky, syn Katarzyny 2, nie można uruchomić bez wzmianki o ojcu – Grigorij Orłow. To wtedy młody i bardzo atrakcyjny, oficer pojawił się na dworze Elżbiety 1 w 1760 roku i od razu zyskał reputację Don Juan. Wkrótce był zafascynowany żony Tsesarevicha Petra Fedorovicha – Catherine, któremu udało się osiągnąć ważny kochanka Destination Główny Urząd artylerii i fortyfikacji Skarbnika. Szczególnie ważną rolę w życiu przyszłej cesarzowej młodego szlachcica zaczął grać po śmierci Elizabeth 1. A kiedy Katarzyna wstąpił na tron, Orłow stał wszechmocny ulubionym i dołożył wszelkich możliwych zaszczyt.

nieślubny syn

Powiązania Orłow i księżniczka korona nie była tajemnicą dla nikogo, oprócz męża – po wstąpieniu na tron – w niekochanej żony przeniósł się na drugi koniec pałacu, i nigdy nie zostały otwarte. Dlatego Katarzyna starannie ukrywane ciążę, że nie można było przejść się jako „uzasadnione”. Na szczęście, wszystko działało, bo gdy 11 kwietnia 1762 cesarzowa była w pracy, kamerdyner Basil Shkurin podpalili jego dom, a Piotr Fedorowicz z dworzan pobiegł oglądać pożar. Zatem, narodziny chłopca, znany tylko kilku bliskich Katarzyny, i udało jej się uniknąć skandalu i uwięzienia w klasztorze.

Liczyć Bobrinsky, syna Katarzyny 2: Wczesne lata

Dziecko urodzone w tajemnicy cesarza i sądu, rodzice nazwie Aleksego i jak zostawić go w Pałacu Zimowego było mowy, oddał go do kamerdynera rodziny Shkurina, nakazując mu dać dziecko do syna. Dwa miesiące po tych wydarzeniach wystąpił słynny zamach, który stworzył własną matkę trochę Alosza kochanką ogromnego państwa, a jego ojciec – jeden z najbardziej wpływowych dostojników Cesarstwa Rosyjskiego. Ale wszystkie te wydarzenia nie miały żadnego wpływu na losy dziecka, a nawet 12 lat, dorastał w takich samych warunkach jak inne dzieci para Shkurin. Chociaż muszę powiedzieć, że kamerdyner nie jest rodziną w biedzie, a w 1770 roku, jego synowie, wraz z Aleksym, na koszt publiczny został wysłany na studia do Lipska. Po ukończeniu studiów wrócił do Rosji, i na rozkaz cesarzowej zaczął uczcić jego Alekseem Grigorevichem Bobrinskim.

Pochodzenie nazwy

Współczesny człowiek może pozostać zdziwiony dlaczego wszechmocny ojciec nie mógł rozpoznać dziecko z kobietą, którą kochał? Jednak to, co stało się z nieślubnego syna Katarzyny 2, dla ludzi, szlachty, którzy mieszkali w 18 wieku, to było całkiem w porządku. W szczególności, matka kupiła mu królewski wioskę Spasski, lub jak to nazywa, Bobriki znajduje się w prowincji Epifanskie County Tula, i powiedział mu, aby nadać mu nazwę na nazwę osiedla. Od tego momentu znaczy utrzymać młody człowiek miał nie iść ze skarbu państwa, ale kosztem dochodów z własnych poddanych. W ten sposób została założona majątek, znany dziś jako wykresy dworskich Bobrinskys.

Życie jest nieślubnym synem Katarzyny 2, aż do panowania Paul 1

Po otrzymaniu edukacji podstawowej za granicą, Aleksiej Bobrinsky została przyjęta w Overland Korpusu Kadetów, którą ukończył w 1782 ze złotym medalem. Po tym, młodzieniec zaciągnął się do wojska w randze porucznika. Jednak przed objęciem swoich obowiązków, on, wraz z innymi najwybitniejsi absolwenci wymienionej instytucji edukacyjnych została wysłana w daleką podróż do miast w Rosji, a następnie w Europie. Na koniec wycieczki on okazał się młody człowiek w Paryżu i postanowiłem się tam zatrzymać, co prowadzi do dzikiego życia bogatych Playboys. Po różnych przygodach, które wywołały pogłoski Katarzyna 2, przyszły hrabia Aleksiej Bobrinsky pojawił się w Rosji dopiero w zimie 1788 r. Matka nie chciała go zobaczyć i kazał mu iść prosto z Rygi do Revel, gdzie miał służyć jako drugi lub kapitana. Ale kariera wojskowa nie odwołać się do młodego mężczyzny, aw 1790 roku napisał raport do dymisji, która została przyznana. Po pewnym czasie, przyszły hrabia Bobrinsky (syn Katarzyny 2) nabył, za zgodą tej sprawie, Castle Ober-Palen i poślubił Annę Ungern-Sternberga. Po ślubie para odwiedziła stolicę i zostali łaskawie przyjęty przez cesarzowej, który poprosił siostrę, jak ona nie bała się wyjść za człowieka, romanse, które przyniosły mu reputację kobieciarzem? Jednak Katarzyna 2 nie zaprosił młodych do życia na dworze. Dlatego Alex Bobrinsky powrotem z żoną w Ober-Palen i mieszkał tam aż do śmierci jego matki. Potem nie mógł sobie wyobrazić, jakie zmiany czekają go w przyszłości.

Przypisanie tytule hr Alekseyu Bobrinskomu

Niemal natychmiast po jego przystąpienie do następcy tronu Katarzyny 2 przypomniał przyrodniego brata. Fakt, że Paul 1 nie miał powodu do zazdrości lub wrogie nieślubnego potomstwa, ponieważ ani jedno, ani drugie nigdy nie wiadomo, matczynej miłości. Zaprosił go do Petersburga, a w piśmie, że od teraz Aleksey Grigorevich Bobrinsky może przyjść do kapitału i wyjść w dowolnym momencie zechce. Ponadto cesarskie rozkazy został zbudowany w godności hrabiego. Zatem, znany rosyjskich polityków, generałów, przemysłowców i pisarze Bobrinsky – wykresy, otrzymał tytuł swojego krewnego – cesarza Pawła 1.

Ostatnie lata swojego życia

1 Paweł postanowił również zwrócić Bobrinsky należne jej udział w spadku Orłowa i przyznano Petersburg ojciec i komandorii dom w dzielnicy Gdov. Ponadto, w dniu jego koronacji, cesarz osobiście awansował go do stopnia generała. Ale hrabia Bobrinsky, zdjęcie z portretem co wskazuje na duże podobieństwo do Katarzyny 2, nie podoba mi się wojsko. Dlatego rok później został poproszony o emeryturę i postanowił zająć się rolnictwem. Od tego czasu majątek hrabiego Bobrinsky Bogorodick stać się jednym z najbardziej zamożnych i wzorowy w Rosji. Ponadto, emerytowany generał zaangażowany w mineralogii i astronomii, a nawet wybudował dwór w swojej metropolii małym obserwatorium.

Bobrinsky (wykresy)

Poprzez nieślubnego syna hrabiego Orlova Ekaterina 2 miał czworo wnuków, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Aleksey Alekseevich Bobrinsky rozsławione specjalisty w dziedzinie rolnictwa i jest założycielem przemysłowej produkcji cukru buraczanego w Rosji. Nie mniej słynny był jego młodszy brat – Wasilij, który był jednym z pierwszych, którzy przychodzą do Towarzystwa Południowym dekabrystów. Przez szczęśliwy zbieg okoliczności na dzień, co wydarzyło się w powstaniu Petersburg grudnia, był wraz z rodziną w Paryżu, a zatem nie został aresztowany. Po powrocie do Rosji, był zajęty działalność estestvoispytatelskoy i praca charytatywna, zwłaszcza w dziedzinie edukacji publicznej.

Bobrinskys Manor dzisiaj

W 1933 roku majątek rodzaju słynnego hrabiego z został przekształcony w muzeum kompleks, który jest jednym z głównych atrakcji regionu Tula. Wśród jego najważniejszych dzieł – Pałac hrabiów Bobrinskys, ekspozycja miejscowego muzeum Lore, rodzinnym grobowcu, planetarium i luksusowego parku, opracowany pod koniec 18 wieku. Jest zachowana jako kościół, zbudowany w latach 1774-1778 na terenie posiadłości.

Bogorodick Museum Collection

Dzieła sztuki i różnych zainteresowanych rzadkość nawet pierwszego właściciela nieruchomości. W związku z tym, że jest to zbiór, który zgromadził hrabia Bobrinsky (syn Katarzyny 2) i stał się podstawą środków kompleksu muzealnego w Bogorodick. Obecnie obejmują one kilka tysięcy pozycji. Wśród najbardziej cenne wyświetlone następujące:

  • paleontologiczne zbiór zwierząt szkielet plejstoceńskim epoki;
  • wykopaliska archeologiczne, takie jak osie kamienne z epoki brązu;
  • wydań Żywotność pracach K. E. Tsiolkovskogo;
  • osobiste członków Bobrinskys rodzaju.

Bobrinskys Pałac

Turystów odwiedzających ten region Tula, należy zalecić, aby odwiedzić w Bogorodick. Usytuowany jest pałac i park zespołem jest stworzenie znanego architekta I. E. Starova i wspaniałym przykładem architektury z końca epoki Katarzyny. Dziś trudno uwierzyć, że hrabia Bobrinsky Bogorodick pałac został poważnie uszkodzony w czasie II wojny światowej – tylko część murów pozostały z niego. Dzięki szeroko zakrojonych prac konserwatorskich przeprowadzonych w połowie 1970 roku, ten wspaniały struktura architektoniczna została przywrócona, a wnętrza zostały odtworzone z zachowanych szkiców i świadków. Nawiasem mówiąc, mało kto wie, że posiadłość hrabiego Bobrinskys był znany LVU Tolstomu, który mieszka w Jasnej Polanie położony w pobliżu tych miejsc. Nawiasem mówiąc, to opisał go w „Anna Karenina”, jak osiedla Alekseya Vronskogo. I hrabia Bobrinsky Muzeum Bogorodick udział w All-Russian konkursie „7 cudów Rosji”, który został przeprowadzony w latach 2007-2008. I półfinały!

Podróżując po regionie Tula, należy spróbować odwiedzić hrabiego Bobrinsky Museum, którego budowa jest prawdziwy klejnot architektoniczny, zawsze podziwiany przez turystów, którzy nie spodziewają się zobaczyć taką wspaniałość w prowincji.