146 Shares 2300 views

JavaScript: function funkcja. język programowania JS

Pomysły dynamiczny content do wypełniania formularza RESOURCES stały się normą. Statycznych stron WWW i projektowanie szablonów ostatecznie zakończył swoją misję.

Jednak nowoczesne zasobów internetowych nie musi być reprezentowany przez zbiór stron generowanych przez serwer i odświeżyć przeglądarkę (JS + AJAX).

repozytorium oparte na sieci Web w momencie przybycia gościa może być kilka tytułów na płycie, jakiś tekst w «głowa», kilka linii kodu w «ciała» i wszystko. Reszta „pojąć” w procesie użytkownika – jest to idealne miejsce, lub pretenduje do bycia jednym.

Umieścić opis i charakter funkcji

опыт, наработаный многими десятилетиями. JavaScript – jest to doświadczenie narabotany dziesięcioleci. Posiada znaczącą historię rozwoju nowoczesnych wykwalifikowany zespół twórców deweloperów. dobrze język przemyślane, niezawodny, piękny i daje prawdziwą szansę dla programistów do pisania kodu dla godnej i samodoskonalenia.

Pojęcie algorytmu jest funkcją tutaj nie istnieje w zasadzie. Oczywiście, programista może w dowolnym miejscu na stronie, aby wstawić kod skryptu, aby umieścić w nim i zostanie ona wykonana. страницы? Ale co to jest punkt w kodzie, który jest wykonywany tylko raz: podczas ładowania (przeładowania) strony? Czy to możliwe, aby ustawić wartości początkowe, co niektórych zmiennych nieistotnych.

Script – to miejsce jest tuż opis zmiennych i funkcji, a nie dobry kawałek kodu napisany dla niego samego. Jest to zestaw funkcji jest istotne i ważne, być może – ich wzajemne połączenie bezpośrednie, ale częściej jest inaczej. Opis miejsce funkcji i miejsca jego stosowania nie jest to samo.

Nie jest konieczne, że funkcja wywoła inną funkcję bezpośrednio, ale można to zrobić za pośrednictwem tworzenia kodu dynamicznego. Gość podejmuje decyzję w ciągu tego kodu i działa całkiem różne funkcje systemowe.

dynamika funkcjonalne

Dynamika funkcjonalne – to nie tylko i nie tyle koparki przypisane do elementów strony są funkcjami, które stanowią elementy strony, a z bezpośrednim koparki też może się zmienić.

Akcja rozgrywa się na stronie, w zależności od elementów i zachowania użytkowników na jej temat. Ruch myszki, klawiatury, przycisków, kliknięć, wydarzeń, przedmiotów i innych okolicznościach doprowadzić do rozpoczęcia niezbędnych funkcji.

Początkowo nie ma konsystencję i nie ma równoległe. Jest odpowiednia reakcja na wydarzenia internetowych zasobów. Jak szybko JavaScript spełnia określoną funkcję to zależy od wielu technicznych (komputer, linii komunikacyjnych) i semantycznej (algorytm logiki, obszaru tematycznego, czyli problem) czynników.

W rzeczywistości można stwierdzić, że coś pracuje równolegle, ale coś za coś zmieni, ale sens ten specjalny nie jest. Ważne jest, że funkcja JavaScript – jest to okazja, aby stworzyć odpowiednią reakcję na działania użytkowników.

To nowe myślenie w projektowaniu: Przetwarzanie rozproszone w głębi jednej przeglądarki!

Składnia funkcji i zmiennych

Javascript zmienne są umieszczone w tagu script «», a w ciele funkcji. Funkcje definiowane są w ten sam sposób. Szczególne znaczenie napisać wewnątrz funkcji jest inna funkcja, ale może być konieczne z różnych powodów, a to jest bardzo rozsądne.

Opis funkcji na ogół zaczyna się od słów kluczowych funkcji «», a następnie przez jego nazwa, lista argumentów w nawiasach, oddzielone przecinkami, a ciało funkcji w nawiasach.

W tym przykładzie, dwie funkcje są opisane, które zapewniają wymianę pomiędzy AJAX strony i serwera. Częściowo scXHR opisano powyżej, ponieważ dostępne zarówno InitXML iw ciągu WaitReplySC.

Nazwa funkcji i parametr „funkcja”

Tam został przedstawiony w wersji asynchronicznej gdy funkcja JavaScript funkcja jest wywoływana po odpowiedzi serwera. Zatem otrzymaniu odpowiedzi z serwera, WaitReplySC dostęp znacznik strony, wypełnia otrzymane informacje i wywołuje inne funkcje, które mogą dobrze rozpocząć kolejną prośbę do serwera.

Tutaj ważne jest również, aby pamiętać, że WaitReplySC – funkcję. scXHR.onreadystatechange = WaitReplySC она передается как параметр. Ale w linii scXHR.onreadystatechange = WaitReplySC jest on przekazywany jako parametr. Ta ogólna zasada funkcja przenoszenia do innych funkcji jako parametry. Ostre nawiasy i dał im swoje parametr (y) – funkcja zostanie wykonany natychmiast. Narratorem tylko z nazwy, ale co z tego. wywołanie funkcji sprawi, że ten, który dostał jej imię.

Funkcjonalność realizowana poprzez AJAX pozwala na wywołanie funkcji JavaScript za pomocą danych otrzymanych z serwera. W rzeczywistości, wysyłając żądanie do serwera jednej lub drugiej funkcji nie może w ogóle „wie”, które funkcjonują odwraca iz jakich informacji.

Funkcja out i jego wynik

Ciało funkcji, można pisać żadnych operatorów języka, który w rzeczywistości, jest on przeznaczony. Wewnątrz funkcji są zmienne zadeklarowane wewnątrz i na zewnątrz, ale nie te, które są opisane w innych funkcji.

Jeśli chcesz, aby funkcja zwraca wynik, można użyć instrukcji return JavaScript: powrót. Ciało funkcji może być wystarczająca liczba oświadczeń powrotów. Nie jest konieczne, aby wszystkie z nich powróci wynik tego samego typu.

Zwykle, deweloperzy są czczone tej okazji i, w zależności od sytuacji, podjąć decyzję o wycofaniu z funkcji tak szybko, jak to możliwe.

Nie jest konieczne, aby uruchomić przez cały algorytm funkcji, kiedy można wyjść wcześniej.

argumenty funkcji

Argumenty są przekazywane do listy funkcji, oddzielone przecinkami są w nawiasach, i to tuż po jej nazwie. Argumenty używane nazwy zmiennych, ale można przekazać wartości bezpośrednio. Aby przejść do funkcji JavaScript w funkcji, wystarczy podać jego nazwę bez nawiasów.

Wewnątrz funkcji jest dostępnych zmiennych argumentów, który ma właściwość length. Można odwołać się do dowolnej funkcji argumentu przez argumentów [0] arguments [1], … do ostatnich argumentów [arguments.length-1].

Zmiana funkcji argumentu jest naprawdę wewnątrz funkcji, ale nie poza nią. Aby zmienić coś na zewnątrz funkcji, operator musi używać zwrotu JavaScript, przez które przechodzą wymaganą wartość na zewnątrz.

Po zakończeniu funkcji, wszystko, co wiązało się z jego realizacji, zostaną zniszczone. Podczas realizacji może zostać zmienione zmienne zewnętrzne, z wyjątkiem tych, które są opisane w innych funkcjach, w tym we wnętrzu.

Mamy argumenty własności wywoływany, który jest przeznaczony do wywołania funkcji, która jest wykonywana w danym czasie. Jeśli sama przyczyna, wersja JavaScript funkcji w funkcji będzie wykonywał rekursji.

Korzystanie z funkcji

Głównym problemem z funkcji – służyć przeglądarkę zdarzeń. Aby to zrobić prawie każdy tag ma możliwość określenia nazwę zdarzenia i funkcję jego produkcji. Można podać wiele zdarzeń, ale każde zdarzenie jest wskazany tylko jedną funkcję.

Jedna funkcja może obsługiwać wiele elementów strony i kilka wydarzeń. Przez «to» Opcjonalnie można przekazać funkcji informacyjnej, gdzie go nazywano.

Klasyczne zastosowanie JS-funkcji – obsługi zdarzeń na elementach. W tym przykładzie scfWecomeGo () Funkcja lub scfWelcomeCancel () jest wywoływana w postaci wejścia / wyjścia odwiedzającego, a przy wyborze trybu pracy scfMenuItemClick (this).

W tym ostatnim przypadku parametr przekazany do «to», który pozwala dowiedzieć się z cudem, co jest diva została wywołana. Właściwie JavaScript jest tak jakościowo wszczepione w DOM, i to jest tak wygodnie pozwala na poruszanie się jego elementów, aby zebrać niezbędne informacje, że strony dynamika może być po prostu nieprzewidywalne.

Funkcja nie musi zwracać ciąg, numer, lub inną funkcję. To może powrócić do pełnego elementu HTML, a która jest wymagana liczba elementów, z ich obsługą, ich imprezach.

Poprzez umieszczenie elementu na stronie, deweloper tworzy nową funkcjonalność, która jest dobra w zakresie rozwiązywania problemu i spełniają interesy gości, ale dość trudne pod względem realizacji.

Od opracowania takiego pełni funkcjonalne, łatwo się zgubić w natywnym kodzie, w wywołań funkcji, w chwilach, gdy utworzone lub że zawartość jednego lub innej strony. Przed podjęciem takiej kierunek rozwoju, a nie utrudniać dobrze ważyć wszystko.

W sprawie podziału myślenia

Deweloper musi myśleć na poziomie wszystkich elementów strony, w każdym razie, i mieć jasną prezentację jak wszystko rzeczywiście się dzieje. Jest to trudne, ale praca jest tego warta.

W JavaScript, funkcja może zostać opóźnione do jakiegoś wydarzenia, a takie cechy może być wiele, a wydarzenia mają tendencję do rozprzestrzeniania się i dostać się do „sfery widzialności” różnych procesorów.

W tym przykładzie, gdzieś przed funkcja została wywołana, która wszczęła menu nawigacyjnym plików elementu. Zakłada stronicowania, czyli w oknie zaledwie siedem pliki, które mogą być zdjęte i przetworzone. Mogą być przenoszone jako plik, klikając na wiersz i klawiszy strzałek i bloków siedmiu rzędach.

W każdym przypadku ma własną funkcję. Innymi słowy, w tym prostym przykładzie, trzeba napisać parę dziesiątek cech, które będą reagować na różne imprezy, a niektóre z tych funkcji będzie obsługiwać różne opcje i sytuacje, że wydarzenia nie należą.

Na przykład, podczas usuwania dolnej linii musi być przemieszczany do góry. Będzie to wymagało albo dokonać nowego wyboru, że powszechne i wyraźnie zasobu, lub liczyć linii, użyj funkcji javascript na tablicy i osiągnąć cel eleganckie.

Argumenty i wyniki funkcji

JavaScript pozwala przynieść kod do stanu „w pełni funkcjonalny”. Normalnie, gdy argument funkcji jest funkcja. Dozwolone opcja, funkcja zwraca funkcję. JavaScript bierze to całkiem spokojnie.

Jest to dobry mechanizm, ale dość skomplikowane w stosunku do realizacji. Technicznie dopuszczalna semantycznie zapewnić „funkcjonalną” Logika transmisję tylko przez wykwalifikowanego programisty.

Gdy funkcja JavaScript w funkcji – wszystko w porządku, ale gdy funkcja generuje funkcję i że inna logika jest dość trudne do naśladowania. W rzeczywistości nie chodzi o to, czy należy zastosować umiejętności, chodzi o to, aby uzyskać bezpieczny i prawidłowy wynik.

opieka deweloper jest jasne i proste. Jest to problem, potrzebne jest rozwiązanie, a nie bug jak «błędu JavaScript operacja jest niepewny» , pusty ekran, lub zatrzymać cały silnik przeglądarki.

Jeśli argument jest funkcją, to deweloper przekazać zmienną o specjalnych właściwościach, że nie jest liczbą, a nie ciąg znaków, a nie celem. Jednak korzystanie z takiego argumentu może doprowadzić do tego, że zmiany zmiennych zewnętrznych i jest wynikiem wykonania funkcji. W zależności od zmian, które będą adekwatne przeniesione.

Wykonanie kodu wygenerowanego

Wdrożenie wykonywanie kodu generowanego w trakcie pracy innego kodu, możliwe jest za pomocą eval «». To nie jest uważane za doskonałe rozwiązanie, ale często nie mogą komplikować kodu ze zbędnych funkcji i ograniczyć powstawanie banalnej linii kodu JavaScript i po prostu go wykonać.

W tym przykładzie, wkładka powstaje ścieg w funkcjonalnym div pewne informacje. Diva i zawartość informacyjna dla różnej liczby różnych pozycjach, ponieważ taka decyzja w tej sytuacji nie przewiduje gwarantowaną sytuacji «javascript błędu operacja jest niepewny» , ale mocno dać pożądany efekt.

Nuance JavaScript paradygmatu „funkcja w funkcji”

Jeśli można zrobić bez ozdobników, to lepiej z niego korzystać. Wszystkie te opcje są dobre. Oczywiście, w wielu przypadkach jest to jedyne rozwiązanie.

Klasycznym przykładem rekurencji: silnia. Jest to na tyle trudne, aby napisać algorytm, który będzie pętli, ale to jest bardzo proste, można przekazać wartości koperty. Silnia rośnie zbyt szybko.

Jednak rekurencji, a funkcja wywołuje inną funkcję, która może podejmować świadome oddzwaniania – normalne rzeczy.

Na przykład regularne tabeli. Druga tabela może być tabela. Gniazdowania nie może być ograniczona. Napisz dla każdej tabeli swój własny zestaw cech – zbyt wiele luksusu.

Takie przykłady są liczne, a wszystko to będzie prawdziwa i palącym problemem, a nie z powodu programowania. Dlatego problem polega na tym, że nie fanaberie nie ustanowienia systemu funkcji, a dokładniej jego późniejsze debugowanie i niezawodne działanie staje się troska JavaScript i programistów.