324 Shares 8837 views

Lęgowe: jak zrobić obraz tła html

Wielu początkujących projektantów stron internetowych, tylko zagłębić się w istotę tworzenia stron, często zastanawiam się, jak to zrobić html tła. A jeśli niektóre z nich nie może poradzić sobie z tym problemem, jest nadal problemem w czasie rozciągania całą szerokość obrazu na monitorze. Jednocześnie chciałbym zobaczyć na stronie są wyświetlane identycznie na wszystkich przeglądarkach, więc powinien spełniać wymogi cross-browser. Można ustawić tło na dwa sposoby: za pomocą tagów HTML i style CSS. Każdy dla siebie wybierze najlepszą opcję. Oczywiście, style CSS jest o wiele bardziej wygodne, ponieważ jego kod jest przechowywany w oddzielnym pliku i nie zajmuje dodatkowych głośników w tagach strony głównej, ale najpierw rozważmy prostą metodę instalacji obrazu na tle miejsca.


Podstawowe znaczniki HTML do tworzenia tła

Więc idziemy na pytanie, jak zrobić obraz tła w html na ekranie. W celu piękny wygląd strony, musisz zrozumieć jedną dość istotny szczegół: to wystarczy, aby gradient tło lub pomalować jednolitego koloru, ale jeśli trzeba wstawić obraz tła, nie będzie rozciągać się na całą szerokość monitora. Obraz był pierwotnie konieczne, aby podnieść lub stworzyć swój własny projekt z tym rozszerzeniem, w którym można wyświetlać strony serwisu. Tylko wtedy, gdy obraz tła jest gotowy, przeciągnij go do folderu o nazwie «Obrazy». W nim będziemy przechowywać wszystkie używane obrazów, animacji i innych plików graficznych. Folder ten powinien znajdować się w katalogu głównym z wszystkich plików html. Teraz można przejść i do kodu. Istnieje kilka opcji do pisania kodu, za pomocą którego tło będzie zmienić obraz.

  1. Napisz atrybut znacznika.
  2. Poprzez stylu CSS w kodzie HTML.
  3. Napisz stylów CSS w oddzielnym pliku.

Podobnie jak w HTML, aby obraz tła, ty decydujesz, ale chciałbym powiedzieć kilka słów o tym, jak to będzie najbardziej optymalna. Pierwsza metoda polega na piśmie za pośrednictwem atrybutu znacznika od dawna nieaktualne. Druga opcja jest używana bardzo rzadko, ponieważ okazuje się, że wiele z tego samego kodu. Trzecia opcja jest najbardziej popularna i skuteczna. Oto przykłady tagów HTML:

  1. Pierwsza metoda nagrywania poprzez atrybut znacznika (korpus) w pliku index.htm. Jest on przechowywany w tej postaci: (tło body = "folder_name / Nazvanie_kartinki.rasshirenie") (/ body). Oznacza to, że jeśli mamy obraz pod tytułem «obrazek» i rozbudowa JPG, oraz folder nazwaliśmy «Obrazy», wówczas wejście HTML kod będzie wyglądać następująco: (w tle body = „images / picture.jpg”) … (/ body) ,
  2. Druga metoda polega na nagraniu styl CSS, ale to jest napisane w tym samym pliku o nazwie index.htm. (Body style = "background: url ( '../ images / picture.jpg')").
  3. Trzecia metoda zapisu jest wykonany w dwóch plikach. Dokument z tagiem nazwa index.htm (głowy) jest napisane taką linię: (głowa) (Link rel = "stylesheet" type = "text / css" href = „http: // strona / article / 193110 /% D0% 9F D1%% 83%% 82% D1 D1% 8C_% D0% BA CSS_faylu „) (/ głowę). Plik nazywa styl style.css już napisać: body {background: url (images / picture.jpg „)}.

Podobnie jak w HTML, aby obraz tła, rozumiemy. Teraz musisz dowiedzieć się, jak rozciągnąć obraz na całej szerokości całego ekranu.

Sposobów, aby rozciągnąć obraz tła do szerokości okna

Reprezentujemy nasz ekran w postaci odsetek. Okazuje się, że na całej szerokości i długości ekranu wynosi 100% x 100%. Musimy rozciągnąć obraz do tej szerokości. Dodaj do linii nagrywania style.css plik obrazu, który będzie rozciągnąć obraz na całej szerokości i długości monitora. Jak to jest napisane w stylu CSS? To proste!

ciało

{

background: url (images / picture.jpg „)

t-rozmiar: 100%; / * Ten post jest odpowiedni dla większości nowoczesnych przeglądarek * /

}

Więc zorientowaliśmy się, jak zrobić tło obrazu w html na ekranie. Istnieje również metoda zapisu w pliku index.htm. Choć tej metody i przestarzałe, ale dla początkujących jest to niezbędne, aby poznać i zrozumieć. Znacznik (głowa) (styl) div {background-size: cover; } (/ Style) (/ head), zapis ten oznacza, że możemy przeznaczyć specjalną jednostkę w tle, który zostanie umieszczony na całej szerokości okna. Rozważaliśmy dwa sposoby, jak zrobić obraz tła strony HTML, dzięki czemu obraz jest rozciągnięty na całą szerokość ekranu w którymś z nowoczesnych przeglądarek.

Jak sprawić, by stały tło

Jeśli zdecydujesz się użyć zdjęcia jako tła przyszłego zasobu sieciowego, a następnie po prostu trzeba wiedzieć, jak zrobić to naprawić, tak że nie jest rozciągnięta w długości i nie psują estetyki. Wystarczy za pomocą kodu HTML, aby zarejestrować mały dodatek. Trzeba pliku style.css dodać frazę po background: url (images / picture.jpg „) ustalone; lub zamiast tego dodaje się średnik oddzielną linię – stanowisko: stała. Zatem tapetę zostanie ustalona. Podczas przewijania treści na stronie, można zauważyć, że tekst linie są ruchome, ale tło pozostaje na swoim miejscu. Więc nauczyłem się robić HTML obraz tła, na kilka sposobów.

Praca z tabelami w formacie HTML

Wielu niedoświadczonych developerzy, w obliczu ze stołami i blokach, często nie rozumieją, jak zrobić tabelę html obraz tła. Podobnie jak wszystkie zespoły HTML stylach CSS, język programowania stron internetowych jest dość prosta. A rozwiązanie tego problemu jest napisać parę linii kodu. już powinieneś wiedzieć, że pisanie tabeli wierszy i kolumn, odpowiednio, jak zaznaczono tagów (TR) i (TD). Aby tło tabeli w formie obrazu, konieczne jest dodanie do znacznika (tabela) (TR) lub (TD) prostego wyrażenia w odniesieniu do obrazu referencyjnego: tło = zdjęć URL. Dla jasności, dajemy kilka przykładów.

Tabela z obrazem zamiast tle: przykłady HTML

Narysować tabelę 2×3 i sprawiają, że obraz tła przechowywane w folderze "Obrazy": (tabela tła = "images / picture.jpg") (tr) (TD) 1 (/ td) (TD) 2 (/ td) (TD) 3) (/ TD) (/ TR) (t) (TD) 4 (/ TD) (TD) 5 (/ TD) (TD) 6 (/ TD) (/ TR) (/ tabela). Więc nasza tabela zostanie sporządzony w tle obrazu.

Teraz wyciągnąć te same rozmiary talerz 2×3, ale wstawić obraz w kolumnach o numerach 1, 4, 5 i 6. (tabela) (TR) (td background = "images / picture.jpg") 1 (/ td) (TD) 2 (/ TD) (TD) 3 (/ TD) (/ TR) (t) (td t = "obrazów / picture.jpg") 4 (/ TD) (td t = "obrazy / picture.jpg"), 5 ( / td) (td background = "images / picture.jpg") 6 (/ TD) (/ TR) (/ tabela). Po obejrzeniu możemy zobaczyć, że w tle pojawia się tylko w tych komórkach, w których zarejestrowane, a nie całą tabelę.

Cross-site przeglądarka kompatybilność

Istnieje coś takiego jak kompatybilność z różnymi przeglądarkami WWW zasobu. Oznacza to, że strona jest równie dobrze wyświetlane w różnych rodzajach i wersjach przeglądarek. Powinno to być kod HTML i CSS style dostosować koniecznym przeglądarek. Ponadto, w nowoczesnej erze smartfonów, wiele developerzy próbują tworzyć witryny i przystosowany do mobilnej wersji i wygląd komputera.