209 Shares 5473 views

Co cechą jest oprogramowanie cross-platform?

Być może zastanawialiście się, jak tworzyć programy, które można uruchomić na różnych systemach operacyjnych, komputerów i ich różnych wersjach. Ale dzięki co może ta praca? Jaki mechanizm jest podstawą tej uniwersalności? A co to jest w świetle tych zagadnień cross-platform?


Co to jest oprogramowanie cross-platform?

Dawno minęły czasy, gdy jedyną platformą użyto systemu Windows. Coraz więcej osób korzysta z innych systemów operacyjnych, z których wyróżniają się różne wersje Linux. Co to jest cross-platform i dlatego jest ceniony? Cechą cross-platform oprogramowania jest to, że można go uruchomić na różnych systemach operacyjnych bez konieczności instalowania dodatkowych programów szkoleniowych lub leczenia.

Jaki język programowania jest lepiej wybrać?

Istnieje podział na językach programowania wieloplatformowych io środowisko wykonawcze cross-platform. Tak więc, pierwszym może być nadana C, C ++, Pascal. Mogą być zaprogramowane dla różnych platform z ich kompilatory. W obecności kodu wysokiej jakości nie jest wystarczająco przepisać program od zera, lecz tylko w celu skorygowania drobne szczegóły, które mają wpływ na wzajemne oddziaływanie części systemu. Dlatego stworzył oprogramowanie cross-platform pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, choć stawia nadmiernych wymagań umiejętności programistycznych.

Ale istnieje również cross-platform interpretować języki, które Przetworniki wykonanie wymaganych poleceń bez konieczności przepisywania kodu, a to zależy wyłącznie od wersji interpretera. Należą ActionScript, Perl, Ruby, Python, PHP. Ponadto chcę zwrócić uwagę, że takie właściwości są opętani i JVN i .NET, więc programy napisane w języku Java lub C # można również uruchomić na różnych systemach operacyjnych bez rekompilacji wstępna. W przeciwieństwie do dwóch ostatnich w tym, że nie używa kodu źródłowego, ale specjalnego kodu pośredniego. O programowaniu cross-platformowej dodatkowo można powiedzieć, że wybierając język na program powinien uwzględniać powszechności zażywania i wszerz potencjalnych klientów.

Interfejs użytkownika wieloplatformowy

Bez względu na to, w jaki sposób wynik zostanie osiągnięty, standardowe elementy konstrukcyjne programu może mieć taki sam wygląd we wszystkich wersjach, i bezpośrednio zależy od ustawień systemowych – wszystko zależy od wyboru dewelopera. Rozwijać oprogramowanie wieloplatformowe nie posiada wymaganych standardów jakościowych, w uzupełnieniu do wymagań systemowych, więc powstaje pytanie, jaki styl zrobić dla programu. Aby rozwiązać ten problem, istnieje kilka możliwych odpowiedzi:

  1. Jednolity styl, który jest stosowany we wszystkich systemach operacyjnych. W tym przypadku, można ustawić, co chcesz i jak chcesz, ale może być problem z czcionek ekranowych, albo wielkość okna programu.
  2. Self-dostosowująca interfejs, który dostosowuje się do różnych wymagań. To pozwala stworzyć program, który automatycznie dostosowuje się do optymalnych ustawień i ułatwia jego stosowanie. Ale stworzenie takiego oprogramowania wymaga wykwalifikowanego programistę, który może jakościowo wykonać zadanie.
  3. Hybrydowy interfejs. Pozwala to na uzyskanie czcionek z systemu i wykonuje pewną automatyzację. Ale styl jest inny, i dość trudne do wykonania gęsty układ.

Ale oto jak sprawdzić pracę nie tylko interfejs, ale również funkcjonalne? można kupić sprzęt z niezbędnymi ustawieniami, ale jest tańszy sposób. Specjalnie dla tego, istnieją emulatory, które pozwalają ocenić program. oprogramowanie cross-platform bez nich byłoby mniej powszechne.

współzawodnictwo

Jeśli chcesz korzystać z programu, który nie jest przeznaczony do bieżącej platformie, można użyć emulatora. Poza emulacji pozwala zobaczyć, jak będzie coś do pracy, bez posiadania niezbędnego wyposażenia. Należy pamiętać, że korzystanie z emulatora może prowadzić do pewnego spadku wydajności. Nawet jeśli nie ma symulatora pod platformą, co używasz, można zainstalować obsługiwany, ale już o symulator. Jak widać, system jest dość skomplikowany, ale to oprogramowanie cross-platform mogą być opracowane dla wszystkich systemów operacyjnych.

Konkurencja z programowaniem cross-platformowej

Tworzenie oprogramowania, które można uruchomić na wielu platformach – taka prosta sprawa. I tu ważna rola odgrywana przez jakość personelu. Przeprowadzić selekcję i szukać najlepszych z najlepszych umożliwiają różnych konkursach, zarówno w naszym kraju jak i za granicą. My, jako przykład, może prowadzić TUSUR. Rozwój oprogramowania cross-platformowej w nim jest połączony z konkurencją przyszłych ekspertów, aby wybrać najlepszy produkt i zaoferować im lukratywnych miejsc pracy.