84 Shares 3094 views

Jak tworzyć aplikacje dla iOS i Androida od podstaw kompletny początkujący bez umiejętności programowania?

ścieżka rozwoju oprogramowania nie jest łatwe, ale jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób utworzyć aplikację dla iOS i Android, to z czegoś trzeba zacząć. Ale powiedzmy, że nie ma chęci do nauki języka programowania, i chcę, aby przejść bezpośrednio do powstania gotowego produktu. Czy to możliwe? Tak, jak to zrobić! Przyjrzyjmy się, jak stworzyć aplikację dla iOS początkującego (lub Android).

materiał Szukaj

wiele z nich szuka przewodnika stworzyć dobrą grę. Są one użyteczne dla krok po kroku nauki i zrozumienia podstaw, ale to nie wystarczy dla złożonych projektów. Tak więc, osoba musi mieć umiejętności w rozwiązywaniu problemów, które powstają. I że tylko przychodzi z doświadczeniem, przywództwa i, niestety, nie pomoże tutaj. Tak więc najlepszą odpowiedź na pytanie „Jak stworzyć aplikację dla iOS 9 niezależnie” (lub „Android”) – ma rozpocząć pracę na nim. Ale w jaki sposób ten proces, niech nam w oczy.

wybrać kierunek

Wiele osób nie polecam zacząć od dużych projektów, takich jak MMO FPS 3D, i tak dalej. Jako argument wykorzystuje fakt, że wiele rzucić ich rozwoju, bez zakończenia go. Dlatego zaleca się rozpocząć od małych projektów. Ale w tym samym czasie można usłyszeć ten pomysł, i że konieczne jest, aby zdecydować się na idei i zacząć je realizować. Niech człowiek odejdzie za rok lub nawet więcej, ale w końcu zrobi wszystko, co jest konieczne. Ale konieczne jest ważyć i zrozumieć wszystkie zagrożenia, ponieważ nawet mały błąd popełniony na początku, może być poważnym problemem już w końcowej fazie tworzenia projektu. Konieczne jest zatem jakość, zrównoważony i starannie pracować przez dotychczasowych pytań teoretycznych.

Dla ułatwienia obsługi, jeden duży projekt może być podzielony na dużą liczbę małych. Ale po jeden moduł jest zakończona, to musi być podłączony do już istniejących atutów.

Przetwarzanie zdarzeń: główny

Kiedy praca rozpocznie, powinno być brane za najlżejszym, które nie muszą się martwić o obecności skomplikowanych algorytmów i sztucznej inteligencji. W tym przypadku należy spróbować najlepiej zrozumieć podstawy gry w architekturze i logiki. W tym przypadku najlepiej byłoby coś, co działa na zasadzie krok po kroku.

Biorąc pod uwagę, jak rozwijać aplikacje dla iOS od podstaw, nie wspominając o takiej rady: start ze szkieletem programu. Poszczególne części będzie łatwo sfinalizować w końcowym etapie.

różne działania

Najpowszechniej stosowanym m.in. ruchu, kolizji, synchronizacja i animacji. Ponadto mają one dużą wagę do pętli gier, przy obliczaniu punktów, określającej status wygranej lub przegranej, jak również innych ważnych podstawowych pojęć, które są wykorzystywane w wielu aplikacjach. Tak, zaleca się rozpocząć z detekcją kolizji, przejścia między poziomami, tworzenie minimalnym logiki, prymitywnego sztucznej inteligencji i tak dalej. Można także spróbować podzielić program na dwa lub trzy pliki w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników w zakresie optymalizacji wykorzystania zasobów. Pożądane jest, aby starać się zapewnić, że to było w granicach rozsądku, a aplikacja nie działa zbyt wielkie.

Pozostawić na bardziej wyrafinowanym poziomie

Przed tym etapie, osoba musi już zrozumieć i wiedzieć, jak stworzyć aplikację dla iOS lub „Android”. Przewiduje ona dobrze zaprojektowanej architektury, która sprawia, że jest niezbędne do korzystania z planowania. W związku z tym często konieczne jest, aby mieć zaawansowaną fizyki (na przykład, wykrywaniem kolizji i powierzchni różnych przedmiotów różnych rodzajów). Jest to konieczne, aby aplikacja (w tym przypadku gra) były bardziej realistyczne.

Wystarczy zapamiętać Super Mario – to grawitacja i bezwładność są wykonane tak, aby stworzyć poczucie rzeczywistej obecności. W grze takiej jak bilard można uznać za poważny problem dla mózgu.

W razie potrzeby, tworzenie programów do użytecznej aktywności, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę inne cechy. Wśród nich są następujące: dokładności obrabianych i przechowywane dane i wzorach używanych; usunięcia wszystkich ścieżek; Stabilność zastosowania; optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów, i tak dalej. Wracając do tematu spotkania, możemy zauważyć, że dobry wynik będzie w stanie w tym przypadku, aby wyświetlić edytor poziomów, który ułatwia pisanie skomplikowanych zmian.

Prace nad sztuczną inteligencją

Sukces nowoczesnych gier leży w ich zasad współdziałania kilku osób. Ale obecność sztucznej inteligencji pozwala na wykonywanie wielu interesujących aspektów, więc jest całkowicie ignorowany, a używany jako dobry dodatek.

niektóre algorytmy są często używane w celu uproszczenia zadań. Oczywiście, w tym celu, co do zasady, należy również zrozumieć matematykę dobrze, ale dzięki internetowi będą mogli dowiedzieć się prawie wszystko bez konieczności podstawowej wiedzy. Również użyteczne algorytmy łączenia do innej rozgrywki złożoności. Na sztucznej inteligencji może wykonać analizę aktywności użytkowników i oferują najlepsze opcje dla jego pracy.

używamy sieci

Rozważając, jak rozwijać aplikacje dla iOS lub „Android”, należy zauważyć, że dodanie internecie znacznie komplikuje zadanie. Na przykład, należy upewnić się, że działania jednego gracza przeniesione do innych. W tym celu, co do zasady, jest on stosowany jako serwer pośredniczący. Im lepiej będzie to zrobić, tym bardziej wiarygodne będą rozwój. Ale w tym samym czasie wzrośnie i obciążenie.

Do zastosowań, gdzie negatywny wpływ opóźnienia w sieci i utraty pakietów, konieczne jest, aby rozwijać wszystkie maksymalną optymalne. W pierwszej kolejności w ramach tego programu jest przeznaczona do dzielenia się znaczne ilości danych. Aby zrozumieć mechanizmy działania są wysoce zalecane, aby użyć lokalnego hosta lub małe programy, które przekazują niewielkich ilości danych (jako przykład, czaty). Ponadto, ze względu na charakter protokołów wykorzystywanych często muszą dokonać wyboru między szybkością i niezawodnością.

Więc przyjrzeliśmy się, jak tworzyć aplikacje dla iOS od zera. Jak widać, to wymaga dużo nauki i praktyki. Możemy zrobić bez niego? Co dziwne, to jest realne. Porozmawiajmy o tym.

Rozwój nauki bez programowania

Szczególnie jest to istotne w przypadkach, gdy trzeba szybko dokonać mały program dla strony z prostą funkcjonalnością. Chociaż dla takiego ośrodka może i doświadczonych programistów. W tym przy pomocy służb specjalnych. Wszystkie one mogą być zjednoczeni pod hasłem „Po prostu, tanio i szybko!”

Jako przykład, następujące usługi: AppsGeyser, TheAppBuilder, Appsmakerstore, Biznessapps, My-apps.com, iBuildApp, Viziapps, AppMakr Mobile Roadie i AppsBuilder. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy i funkcje.

Konieczne jest również, aby zdać sobie sprawę, że prawie wszystkie z nich są płatne. Darmowa wersja nie posiada szeroką funkcjonalność. Jeśli weźmiemy pod uwagę ich ogólny schemat, można powiedzieć, że odzwierciedlają one wcześniej sprawdzana, pomysł edytor poziomów. Ale w tym przypadku są one obejmujących bardzo szerokie ramy. Tutaj, w odpowiedzi na pytanie na temat tworzenia aplikacji dla iOS bez umiejętności programowania, trzeba więcej i zająć się tym, że za taki luksus musiałyby zapłacić, a dość duża kwota. Serwery te są obce lub koncentruje się przede wszystkim na użytkownikach zagranicznych. Tak więc cena ich usług będzie wahać się od $ 10 do kilkuset miesięcznie użytkowania. Oznacza to, że czas – pieniądze. W tym przypadku należy zachować ostrożność, że możliwości przedstawione przez wykorzystane do maksimum.

usługi funkcjonalne

Więc przyjrzeliśmy się, jak tworzyć aplikacje dla iOS i „Android”. Teraz weźmy pod uwagę istniejącej funkcjonalności. Jeśli jest podzielony na kategorie, będziemy mieli co następuje:

  1. Skierowana jest do pracy z treści. Usługi te pomagają zebrać informacje ze strony i połączyć je w jednej aplikacji. Jako przykład AppsGeyser. I w tym przypadku, można nie tylko zbierać informacje, ale również do reklamowania aplikacji.
  2. Usługi shareware, które korzystają z szablonu i umożliwiają projektantom tworzenie aplikacji dla sportu, edukacji, muzyki i tak dalej. Jednak reklamy będą obecne w nich, które mogą być wyłączone przez pewien okres. W przypadku TheAppBuilder będzie kosztować 5 $.
  3. Płatnych usług, konstruktorów, które pozwalają na tworzenie aplikacji branży. Jak ich funkcjonalnej danego koszyka dóbr, geolokalizacja, informacje o lokalizacji na temat dostępnych produktów i usług, nadchodzących wydarzeniach i promocjach, i tak dalej. Jako przykład usługa Biznessapps, ale tam ceny ugryźć wynik wspomniano wcześniej, ponieważ zaczynają się na 29 dolarów amerykańskich.
  4. Tworzenie aplikacji za darmo, pieniądze są potrzebne, gdy jest on opublikowany w produkcie (takie jak „Google Play”). Jako przykład BuildFire. Jednak jego osobliwością jest to, że płaca jest potrzebna tylko raz w miesiącu. Ilość w tym przypadku wynosi 49 dolarów.

Jak widać, istnieją dwie możliwości tworzenia aplikacji dla iOS i „Android”. Który z nich będzie w końcu wybrać, użytkownik zdecyduje.