518 Shares 2515 views

Renderowania: czym termin ten odnosi się do?

Jestem pewien, że wielu użytkowników nowoczesnych systemów komputerowych napotkanych renderowania koncepcji. Większość kojarzy termin wyłącznie z grafiki lub wideo oraz oprogramowanie do obróbki i edycji. Jest to głęboki błąd, ponieważ renderowanie, jako takie, jest bardziej powszechnie rozumiane i stosowane w mediach w najszerszym tego słowa znaczeniu.


Co jest świadczenie w najogólniejszym przypadku iw odniesieniu do poszczególnych programów, a ponadto są zaproszeni do zbadania. Ale zacznijmy od samego terminu.

Co jest świadczenie w sensie ogólnym?

Na podstawie przekładu najbardziej znany, możemy powiedzieć, że ten proces jest przekształcenie oryginalnego materiału graficznej lub multimedialnej być stosowane w każdym konkretnym programem w innym formacie, który jest uniwersalny i jest uznawany przez regularne pomocą systemu operacyjnego (nie ważne jaki jest ustawiony) lub aplikacji zawarte w standardowym zestawie.

W grafice rendering jest środkiem zmianę trójwymiarowego obrazu w formacie 2D lub vice versa. To po prostu powiedzieć, że to rendering, stosowane tylko do edycji jest celowo mylące stwierdzenie, chociaż nie nierozsądne.

Pochodzenie terminu

Renderowanie uważa się za związane z pojednania z przedrostkiem re- angielskim, wskazując powtarzających się działań, a słowo śmie ( «spróbować»). Innymi słowy, metoda renderowania jest powtarzany przemianę czegoś do czegoś.

Obecnie przyjmuje się, że termin w tym samym języku pojawił się na podstawie łacińskim. W rzeczywistości nie jest tak ważne, ponieważ w tej chwili jesteśmy bardziej zainteresowani w technologii dzięki którym działa.

tryb renderowania na wykresie

W aplikacjach do obróbki i edycji grafiki i renderowania wideo poniżej czasami do zrozumienia procesów rysunku lub tworząc płaski obraz oparty na modelu trójwymiarowego.

Może to być konieczne w przypadku konwersji obrazów 3D, w najczęstszych bitmapy (nie wektor). Ponadto chodzi o grafiki i renderowania wideo aktywnie wykorzystywanych w grach komputerowych podczas konfigurowania parametrów ekran laptopa lub monitora do komputera stacjonarnego. Co to jest renderowanie w odniesieniu do tej sytuacji? Jest to zwykle ustawienie optymalnych parametrów wyświetlania treści graficznego poprzez ustawienie odpowiednich ustawień.

Zastosowana metodyka

renderowania urządzenia w dowolnym edytorze graficznym lub wideo jest wbudowany własny konwersji formatu w module programowym, który nie tylko zmienia rozszerzenie pliku docelowego, ale jego zawartość (na przykład, rozdzielczość obrazu i bitrate video).

Przetwarzanie grafiki mogą być również wykonywane w oparciu o chropowatej przykład tak zwana wizualizacja, która przedstawia schemat konwersji i formatu i tekstury.

Jednakże, najbardziej powszechne sposoby realizacji uznaje się za śledzenia promieni (pozycję widok aparatu, który usuwa wybranego obiektu), rasteryzację (przetwarzanie wybranych części powierzchni głównych) i obliczenie oświetlania obiektów. Ale to nie zawsze jest najważniejsze.

Zrozumienie renderowania Edytory audio

Renderowanie ustawienia w edytorze audio lub DAW-studio można przedstawić na przykładzie FL Studio podczas ostatecznego masteringu.

Na jego Studio domyślnie zapisuje projektom formatu FLP. On, choć i jest uważany za jeden z formatów audio, jednak, oprócz programu, żaden inny gracz nie otwiera się (z powodu stosowania VST wtyczek i plików audio, które nie są obsługiwane przez standardowe systemy).

FLP konwertować format w tym samym MP3, WAV lub OGG, można używać tylko funkcji renderowania. Nazwał poprzez menu eksportu lub kombinacji Ctrl + shif + R (jeśli chcesz tego rodzaju formacie MP3, które można zawsze zmienić w ustawieniach). Ponadto, szczególną uwagę należy zwrócić na przepływność (na wyższej jakości należy zainstalować 320 kbit / s, a głębokość dźwięku przy maksimum – nie 16 bitów, a bity 32). Tylko wtedy można kliknąć na przycisk start procesu.

Oczywiście, wielkość pliku w doborze optymalnych ustawień jakości mogą być dość duże (nawet MP3, nie wspominając o jego WAV początkowego kształtu fali), to jednak doskonała jakość dźwięku to doceni.

Również w ustawieniach można zmienić częstotliwość próbkowania do zastosowania. Domyślnie każdy wirtualne studio, co do zasady, wynosi 44,1 kHz. Ale co zapobiega opcję put na 48 lub nawet 96 kHz? Naturalnie, renderingu końcowego rozmiaru pliku będzie znacznie większa niż w przypadku wywozu z parametrami określonymi domyślnie. Ale profesjonalnych muzyków, którzy rozumieją, o co chodzi, zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Wreszcie jeden z głównych warunków użytkowania można nazwać sterowników ASIO4ALL które zapewniają interakcję z wirtualnym studio saundkartoy lub podłączonego syntezatora (MIDI-klawiatury). Ustawianie opóźnienia 10 ms lub 512 próbek jest optymalna, ale w celu zwiększenia bufora, można użyć maksymalnie 2048 dla ASIO (lub ile więcej RAM umożliwia ustawienia). Błąd renderowania mogą być związane z tymi opcjami.

Posłowie

Jak to już można stwierdzić, sam proces generowania obrazu jest zredukowane wyłącznie do własności przekształcania przedmiotu (i zawartość wewnętrznych i zewnętrznych, przy zachowaniu formatów). Fakt, że wszystko to ma zastosowanie wyłącznie do wykresu, nie możemy powiedzieć (chociaż wiele źródeł informacji sprawia, że nacisk na niego). wideo lub audio rendering równo jedną z odmian takich technologii.

Przynajmniej, aby przekształcić format dowolny program multimedialny „natywny” może być jedynym sposobem. Tutaj pytanie jest tylko w wyborze preferencji dla wybranej aplikacji, należy ustawić najlepsze ustawienia i parametry, jak również stosowanych warunków eksportowych. Mówimy o tym, co nazwać plik wynikowy program można otworzyć, jakie treści powinien mieć i tak dalej. D. Tak więc, w naszym celu omówienie tych procesów, to jest oczywiste, że to właśnie zmiana w treści i formie, niezależnie od tego, gdzie w Program multimedialny plik został utworzony. Jak wynika, że nie powinniśmy myśleć, że wszystkie te technologie odnoszą się wyłącznie do wykresu. Przykłady ich użycia może spowodować, że nie dużo, ale dużo.