677 Shares 9483 views

Pojęcie algorytmu i właściwości algorytmu. rodzajów algorytmów

Pojęcie własności algorytmu i algorytmu są jednymi z najważniejszych pojęć w informatyce. Wielu ludzi dzisiaj, w dobie technologii komputerowej, myśleć o tym, co to jest i zaczynają stopniowo z różnych powodów, aby zagłębić się bardziej szczegółowo do podstawy informatyki, a obecne pokolenie przechodzi ten materiał jest już w szóstej klasie.

Co to jest?

Co to jest pojęcie algorytmu i właściwości algorytmu?

Algorytm – specyficzna sekwencja działań, czyli w zasadzie mamy do czynienia z nimi codziennie, mimo że może nie być świadomy.

Człowiek i algorytm

Na przykład, jeśli zapytać kogoś z członków ich rodziny, aby kupić coś w sklepie, prosimy sekwencję działań, tj opowiada jakie konkretne produkty trzeba kupić, w jakiej ilości i co jest wymagane od każdego z nich. Tak więc, jak wspomniano powyżej, biorąc pod uwagę wyraźne kolejność działań, takich jak:

 1. Zobacz konkretnego sklepu.
 2. Dowiedzieć się, czy nie jest sprzedawany biały chleb.
 3. Aby dowiedzieć się, czy jest świeże.
 4. Jeśli odpowiedzi na pytania 2 i 3 są „tak”, to w tym przypadku, kupił dwa bochenki.

Oczywiście, może się wydawać, że procedura jest dość zwyczajne, a taki opis jest dość obszerne. Ale w rzeczywistości, jeśli chodzi o to, co jest pojęcie algorytmu i właściwości algorytmu we współczesnej nauce, istnieją instrukcje być znacznie bardziej obszerny, jak powyższy algorytm jest jednym z najprostszych.

Algorytmy w przyrodzie

Każda osoba trwale rozwiązuje ogromną liczbę różnych zadań, mają różną złożoność, a niektóre z nich są tak proste, że rozwiązany całkowicie automatycznie, bez nawet postrzegane jako konkretnego zadania. Na przykład: aby zamknąć drzwi na klucz, umyć, zjeść śniadanie, nakarmić rodzinę i tak dalej ..

Ale są też inne problemy, które są tak skomplikowane, że myślenie długoterminowe jest zobowiązany do ich usunięcia, a także znaczna ilość wysiłku początkowo do znalezienia rozwiązania, a tylko po to, aby osiągnąć ten cel. Te zadania to: nauczyć się języka, zdobyć pewną kwotę pieniędzy i innych. Innymi słowy, aby wykonać te zadania wymagają znacznie bardziej złożonych czynności, w porównaniu do tego, jak dużo one potrzebne do wykonania zadania „kupić chleb”, ale w rzeczywistości nawet najprostsze zadania są rozwiązywane w kilku krokach.

Pojęcie, rodzaje i właściwości

W formie określonej sekwencji działań można opisać procedurę rozwiązywania ogromną liczbę wyzwań, które ludzie napotykają w codziennym życiu, a ta sekwencja jest reprezentowana w komputerze jako pojęcie algorytmu i właściwości algorytmu.

Jeden z najbardziej znanych wszystkim jest tak zwany algorytm euklidesowa, za pomocą którego określa się przez największy wspólny dzielnik dwóch liczb całkowitych.

Należy zauważyć, że biorąc pod uwagę pojęcie algorytmu i jego właściwości, nie tylko trzeba właściwie rozumieć działań siebie, ale także fakt, w jakiej kolejności są one wykonywane. Ponieważ często są takie sytuacje, kiedy zmienić kolejność działań w algorytmie ostatecznie może okazać się niewykonalne w pewnych okolicznościach. Na przykład, jeśli pójdziesz do sklepu, początek algorytmu jest podobny do następującego:

 1. Idź do sklepu.
 2. Wybierz chleb.

lub:

 1. Wybierz chleb.
 2. Idź do sklepu.

Jeśli weźmiemy pod uwagę ten drugi algorytm, potem pierwotnie wybrany chleb, a potem jechaliśmy dobrze zdefiniowanego zadania w sklepie, a jeśli naprawdę trzeba nam chleba nie ma, to w tym przypadku mamy skonstruowany algorytm ostatecznie niewykonalne.

typy

Rodzaje algorytmów są następujące:

 • Cykliczny. Algorytm, w którym struktura cykliczna jest obecny, to jest powtarzanie poszczególnych operacji.
 • Liniowa. Algorytm ten wykorzystuje się następujący wzór, to znaczy etapy umieszczone jeden za drugim.
 • Rozgałęzienia. Algorytm, który wykorzystuje strukturę rozgałęzienia, gdy wybrany jest działanie w zależności od tego, czy dany warunek jest spełniony.

właściwości

Właściwości następujące:

 • Determinizm. Ustawiając te same dane wstępne wykonywane przez tego samego algorytmu rozpoczyna wielokrotnie zapewniając ten sam sygnał.
 • Mass. Jeżeli algorytm nie zostanie podjęta decyzja przez jednego zadania, ale wiele zadań określonego typu.
 • Skuteczność. Za pomocą algorytmu w każdym przypadku prowadzi do rozwiązania problemu.
 • Dyskretne. Algorytm obejmuje etapy, których realizacja nie przedstawia żadnych trudności.
 • Kończyny. Algorytm postępowania nie może być nieograniczony lub nieskończony.
 • Poprawność. Jeżeli algorytm tworzy się w celu wykonania określonego zadania, zawsze musi dać wynik.

Algorytm w informatyce

Kiedy osoba patrzy w informatyce stopniowo i będą myśleć, że to pojęcie algorytmu i jego właściwości, dowiaduje się, że algorytm jest dotknięte błędem w pewnym sensie będzie lepsza niż funkcji, ale robi to źle. Po tym wszystkim, jeśli błąd jest obecny, a następnie komputer powie nam o tym, a my później udało się go znaleźć i naprawić, a jeśli ten sam błąd, który powoduje, że algorytm działa poprawnie, występuje tylko w rzadkich przypadkach, w takim przypadku może okazać się najbardziej krytyczny moment.

Jak łatwo jest to zrobić?

Dla wielu ludzi, przetwarzanie informacji wydaje się być dość proste zadanie, ale w rzeczywistości tak nie jest, bo trzeba najpierw przynajmniej zrozumieć, że reprezentują koncepcję algorytmu i właściwości algorytmu i jego wykonawców. W szczególności dotyczy on wytwarzania algorytmu, który jest wymagany do prawidłowego przetwarzania.

Najprostszym przykładem jest instrukcja obsługi do konkretnego tematu. Jeśli tak jest, aby nieprofesjonalny, użytkownik może po prostu złamać ten temat, ponieważ byłoby to niewłaściwe wykorzystanie lub nie nauczyć się pracować z nim, nie wspominając o tym, że mogą istnieć pewne urazy fizyczne, jeśli mówimy o poważnych domu technologia.

Wielu powie, że w rzeczywistości nie ma nic skomplikowanego do złożenia oświadczenia do gotowego dokumentu, ale w rzeczywistości tak nie jest, ponieważ w rzeczywistości, większość ludzi jest o wiele łatwiej zrobić coś na własną rękę, jak to wytłumaczyć komuś, jak to jest zrobione.

Na przykład, prawie każdy student może łatwo korzystać z telefonu komórkowego, jak również wszystkie funkcje w nim i wydaje się bardzo prosta i intuicyjna. Ale w rzeczywistości nie jest tak łatwe do wyjaśnienia, jak korzystać z telefonu komórkowego do człowieka, który nigdy nie trzymał w rękach tego urządzenia, jak będzie miał wiele pytań, a są takie, że nawet nie podejrzewają. To właśnie w tej sytuacji trudno byłoby wytłumaczyć wszystko zgodnie z tym, co stanowi pojęcie algorytmu i właściwości algorytmu. Kolejność działań nie jest jasne, a ludzie nie będą w stanie spełnić ich, jak to jest konieczne dla prawidłowej pracy urządzenia.

Jakie problemy mogą się pojawić?

Rozważmy na przykład jak zrobić algorytm parzenia herbaty dla każdego robota, który w zasadzie nic nie wie i kompletne źródło informacji na temat tego problemu dla niego – tego algorytmu. Pojęcie, rodzaje, właściwości – wszyscy wiemy, ale dla większości ludzi psychicznego model algorytmu jest grubsza następująco:

 • Wziąć kubka.
 • Umieścić go w herbacie.
 • Wlać cukru.
 • Zalać wrzątkiem.
 • Wymieszać.

Jednak w rzeczywistości, taki algorytm byłoby praktycznie niemożliwe do wykonania, jak robot ma zdrowy rozsądek, a cała procedura jest minimalny zestaw informacji dla niego.

Dokładność działania – podstawą algorytmu

Najważniejsze, aby zrozumieć, biorąc pod uwagę pojęcie algorytmu i właściwości algorytmu – dokładność działania, ponieważ robot nie zna początek, gdzie miał wziąć kubka, a co konkretnie trzeba podjąć, w tym samym czasie, nawet jeśli będzie on go wziąć, to trzymać go w swoje ręce, tak jakby nie miał zespół, aby umieścić go na stole. musi teraz zostać wprowadzone herbatę, ale to po raz kolejny można dokonać ręce, ale można z łyżką, trzeba znać jej numer. Tak więc istnieje ogromna liczba różnych kwestii, które muszą zostać uwzględnione na etapie budowy algorytmu.

Co to jest?

Oczywiście, biorąc pod uwagę pojęcie algorytmu i właściwości algorytmu, dokładny opis może być utworzona niemal w nieskończoność, ale najlepiej w tej sytuacji byłaby podobna do następującej sekwencji działań:

 • Wziąć filiżankę w szafce z napisem „Praca”.
 • Umieścić kubek na stole w kuchni na dół na dole.
 • Wyjść z szafy po prawej z kontenerami oznaczonych „cukier” i „herbata”, a następnie umieścić je na stole obok kubka.
 • Z szafy, aby uzyskać łyżeczkę.
 • Wlać do miseczki jedną pełną łyżeczkę pojemnika z napisem „herbata”, a następnie dwie łyżeczki pojemnika z napisem „cukier”.
 • Obejmują herbatę.
 • Czekać do wrzenia czajnik, następnie wlać do wody z tego kubka, dopóki nie zostanie wypełniony do 2/3.
 • Łyżeczki równomiernie mieszać ciecz w naczyniu przez 30 sekund.

Tak więc, biorąc pod uwagę pojęcie algorytmu i właściwości algorytmu, który wykonał każde działanie, jak również wiele innych przedmiotów będzie dojść do optymalnej pracy. Nawet powyżej algorytm nie można nazwać idealnym, i zapewnia, że robot wie wiele rzeczy, ale nawet w tym przypadku, możemy zrozumieć, jak trudno jest właściwie opisać pewne rzeczy, które wszyscy znają bardzo dobrze od samego dzieciństwa.

Co trzeba wiedzieć?

Przede wszystkim nie ma jak zrobić algorytm, konieczne jest, aby określić kolejność, która ma warunki początkowe dla określonego zadania, i powinien wiedzieć, co się dostać. Sam algorytm jest skończonym ciągiem działań już w rozwiązaniu konkretnego zadania, co wynika z wstępnych informacji do pewnego rezultatu. W każdym razie, prymat rozwoju algorytmu działań należy do człowieka, i są zaangażowane w realizację tych działań są już różne osoby lub wszelkiego rodzaju urządzeń, takich jak satelity, roboty, komputery, zaawansowanych urządzeń, a nawet zabawki nauczyć się wykonywać je niedawno.

historia

Al-Khwarizmi – to osoba, która pierwszy zdefiniował pojęcie algorytmu i właściwości algorytmu. Grassroots koncepcja ta zyskała po pewnym czasie, kiedy to otrzymała szersze znaczenie i zaczął się ustalić żadnych precyzyjnych reguł danego działania. Do tej pory pojęcie to jest postrzegane przez wielu za jednego z najważniejszych pojęć w nauce, takich jak informatyka, bez których jest prawie niemożliwe do wyobrażenia.

Sam Al-Khwarizmi żył w IX wieku pne, a warto zauważyć fakt, że oryginalny oryginalny arabski, przedstawiając swoje prace arytmetyczne zostały utracone, ale nie jest tłumaczenie, dzięki któremu Europa Zachodnia może w końcu zapoznać się z dziesiętnego systemu pozycyjnego notacja, a podstawowe zasady wykonywania różnych operacji arytmetycznych.

Naukowiec stara się zapewnić, że zasady, które zostały opracowane do nich były do każdej wykształconej osoby bardzo jasne. Aby to osiągnąć, w czasach, gdy nie było pełnoprawnym symboliki matematycznej, to było bardzo trudne, ale naukowiec był w stanie w jego pismach ostatecznie osiągnąć jasny i na tym samym czasie ścisłych instrukcji słownych, zgodnie z którym czytelnik nie był w stanie uniknąć przydzielone zadania, lub pominąć pewnych działań ,

Przekład łaciński dzieł naukowca określających w jednym książce „Algorizmi powiedział.” Ze stopniowo zaczęto zapominać o czasie, że „Algorizmi” jest autorem takich zasad, tak, że zasady zaczął być nazywany algorytmów. W ten sposób, stopniowo, „powiedział Algorizmi” zmianie i stać się „algorytm czyta.”