544 Shares 8019 views

Calculous gruczołu krokowego u mężczyzn: przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie

Choroby gruczołu krokowego często zakłócają starszych mężczyzn i średnim wieku. Ponadto, stan zapalny może wystąpić nawet u młodych ludzi i dzieci. W ostrych problemów prostaty może być rozwiązany przez powołanie leków przeciwbakteryjnych. Ale nie pozbyć się tak łatwo z przewlekłym zapaleniem. Zwłaszcza jeśli opracowane calculous gruczołu krokowego. Choroba ta często prowadzi do zaburzeń przepływu moczu. Ponadto, człowiek jest w stanie prowadzić normalne życie seksualne, a płyn prostaty (semen), nie przechodzi przez kanały. Powoduje ból i trudności w oddawaniu moczu. Wszystko to daje człowiek nie tylko dyskomfort fizyczny, ale także psychologiczny dyskomfort.

Co jest calculous gruczołu krokowego?

Zapalenie gruczołu krokowego u osób starszych często mają przewlekły przebieg. Ze względu na długi istniejących procesów patologicznych zakłócenia funkcji ciała. Prowadzi to do powstawania złogów (kamieni). Powikłania te są bardziej powszechne u osób starszych. Calculous prostaty – patologii, w których powstawanie kamieni samego gruczołu lub jej przewodów na tle przewlekłych stanów zapalnych. Ten problem jest bardzo zaniepokojony silniejszej płci. Po tym wszystkim, raz naruszona funkcja 2 – moczowego i płciowego. W rezultacie, wielu mężczyzn nie jest apatia, drażliwość i agresja. Z powodu takich naruszeń psycho-emocjonalnym tle, niektórzy pacjenci nie szukają pomocy medycznej. Może to być również spowodowane ucisk lub błędnym przekonaniu, że starość to stan normy. Należy pamiętać, że kamienie w prostacie mogą zostać usunięte. To nie jest we wszystkich przypadkach wymagać operacji.

Przyczyny kamieni w gruczole krokowym

Naturalnie, konkrecji nie pojawiają się w gruczole krokowym tylko. Ta jest poprzedzona przez proces zapalny. Powody, dla których istnieją oznaki calculous gruczołu krokowego, podzielonych na 2 grupy:

  1. czynniki endogenne. Zrozumiałe jest, że powstawanie kamicy przyczyniły się do nieprawidłowości w organizmie.
  2. czynniki egzogeniczne. Rozumie się, że patologia jest spowodowany przyczynami zewnętrznymi (nie ze względu na niezgodność występujących w organizmie).

czynniki endogenne obejmują różnorodne szkodliwych skutków. Wśród nich są: palenie, alkoholizm, narkomania. przyczynia się również do rozwoju gruczołu krokowego nieregularnego życia seksualnego (zbyt częstego obcowania płciowego, masturbacji lub rzadkich więzi). Czynniki egzogenne obejmują różne uszkodzenia narządów (urazów, powikłań po operacji). Ponadto, ta grupa obejmuje zapalenie prostaty spowodowane przez penetrację w nim drobnoustrojów.

Istnieją dwa główne patologiczny mechanizm, który występuje z powodu tworzenia się kamieni w prostacie i jej kanałów. Obejmują one wydzielanie zastój moczu prostaty i rzucają się w jamie ciała.

Calculous gruczołu krokowego: objawy choroby

Calculous objawy zapalenie gruczołu krokowego przypominają objawy przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, ale są bardziej nasilone. Główne objawy kliniczne są bolesne i trudne oddawanie moczu u mężczyzn. W przeciwieństwie nekalkuloznogo gruczołu krokowego, rozważamy choroba charakteryzuje się tym, że objawy przeszkadza pacjentowi w dowolnym momencie, a nie przede wszystkim w nocy. Ten obraz kliniczny wynika z naruszeniem odpływu wydzieliny gruczołu krokowego i moczu. Powodem tej cechy choroby – częściowe lub całkowite zatkanie kamienia kanałów. Ponadto, pojedyncze i inne objawy calculous gruczołu krokowego. Wśród nich:

  1. Ból w okolicach miednicy. Może wystąpić nie tylko podczas oddawania moczu. Mężczyźni skarżą się na ból w kości ogonowej, krocza, podbrzusza.
  2. Zaburzenia erekcji. Ze względu na zamknięcie przepływu prostaty płynu nasiennego nie może przepływać od ciała normalnie. W wyniku odbycia stosunku płciowego nie jest możliwe. W ciężkich przypadkach, utrata libido, brak erekcji.
  3. Bolesne oddawanie moczu u mężczyzn – często towarzyszą fałszywych pragnień. W rejonie krocza ból wzrasta. W większości przypadków, przechodząc trochę moczu lub nieobecności.
  4. Patologiczny wygląd zanieczyszczeń w nasieniu. Najczęściej obserwuje się plam. Czasami w nasieniu widać domieszkę ropy (rzadkie).

Co jeśli calculous gruczołu krokowego u mężczyzn?

Klinika gdzie traktują calculous gruczołu krokowego, są w każdym mieście. W ośrodkach regionalnych może brakować działu urologii szpitala, pomoc medyczną, gdy jednak problem może mieć chirurga ogólnego. Jeśli podejrzewasz, że zapalenie gruczołu krokowego powinien udać się do przychodni do miejscowego lekarza. On wyznaczy niezbędnych badań. Po wykryciu konkrecji w kanałach skierowanych do poradni chirurgii gruczołu krokowego pacjenta. On ocenia sytuację i zdecyduje, czy możliwe jest leczenie zachowawcze lub wymagany zabieg chirurgiczny. Objawy, które wymagają pomocy medycznej, są utrudnione i bolesne oddawanie moczu u mężczyzn, bolesne wytrysk, krew w nasieniu.

Diagnoza calculous gruczołu krokowego

W sprawie mianowania ekspertyzy opiera się przede wszystkim na dolegliwości pacjenta. Najbardziej charakterystyczną z nich – jest pojawienie się krwi w nasieniu, ból podczas stosunku. Te objawy kliniczne powodowane przez prostaty przewodowego uszkodzenia błony śluzowej, które występuje w wyniku tarcia powierzchni złogów ciała. Trudności w oddawaniu moczu u mężczyzn i występuje, gdy nekalkuloznom zapalenie gruczołu krokowego. Wchodzi on w wyniku kompresji podwyższenia dróg moczowych wielkości gruczołu krokowego. Jeśli podejrzewasz, że powstawanie kamieni w gruczole krokowym wykonywane są badania laboratoryjne. Ogólne badania krwi i moczu można potwierdzić obecność zapalenia. Charakteryzuje się zmianami KLA zwiększenie liczby leukocytów i przyspieszone OB. erytrocytów w moczu są obecne, białko i bakterii. Ważne jest również, aby przeprowadzić badanie płynu nasiennego. Kiedy calculous gruczołu krokowego spadek aktywności plemników, wygląd krwi. Ponadto, badanie przeprowadzone palec odbytnicy. Na badanie odbytnicy rozpoznano powiększenie rozmiaru prostaty i zmieniać swój kształt. Z instrumentalnych metod diagnostycznych ultradźwięków prostaty, CT i obrazowaniu rezonansem magnetycznym.

Leczenie calculous gruczołu krokowego

Calculous leczenie gruczołu krokowego powinien rozpoczynać się pierwszych objawów choroby. Niektóre odmiany kamieni może pochodzić z prostaty, bez uciekania się do operacji. Należą szczawiany, fosforany i moczanu kamieni. leczenie zachowawcze jest wskazany, jeśli kamicy są małe. Leczenie jest ukierunkowane na usunięcie procesu zapalnego. Stosowanych leków przeciwbakteryjnych (leki "Tsiprolet", "Ofloxacin"). również przepisać leki przeciwzapalne. Wśród nich: „Voltaren” narkotyki „Diklofenak”. Aby pozbyć się kamieni, zaleca się fizjoterapię.

W obecności kamieni wapniowych wymagają operacji. Operując są następujące metody:

  1. Litotrypsja – laser litotrypsja. Jest to procedura endoskopowa i nie pozostawia blizn.
  2. Chirurgia.

Powikłania calculous gruczołu krokowego

Calculous gruczołu krokowego może prowadzić do powikłań. Wśród nich narządu szczeliny lub przewód prostaty brzusznej – zapalenie otrzewnej, niepłodność. W przypadku dużych kamieni często obserwowano krwawienia z prostaty lub cewki moczowej.

Profilaktyka chorób prostaty

Zapobieganie calculous gruczołu krokowego jest zdrowy styl życia i ćwiczenia. Ważne jest również, aby uniknąć seks bez zabezpieczenia, co może prowadzić do infekcji. Należy okresowo odwiedzać urologa w celu doradztwa (1 rocznie).